ثابت کردن مو

ثابت کردن مو

واقعا می توان موهای خود را در تمام طول روز به صورت ثابت نگه داشت؟! نکات مهمی است که برای ثابت کردن مو باید رعایت نمایید تا بتوانید ظاهری آراسته تر داشته و از موهایی زیبا و سالم برخوردار باشید. گاهی  شما مدل مویی عالی و شیک را ایجاد می کنید و وقتی از خانه خارج می شوید، موهای شما فرو ریخته و حالت آن از بین می رود. در این جا نکات ارائه شده به شما کمک می کند تا بیشترین استفاده را از مدل موهای خود داشته باشید و موهای خود را در تمام طول روز ثابت نگه دارید.

آرایش مناسب مو

اساس کار در اینجا، یک مدل موی عالی است. اگر موهای شما خیلی بلند یا خیلی ضخیم باشد، این احتمال وجود دارد که افتاده و بریزد. طول مو را در قسمت جلویی حفظ کنید، همچنین اگر موهای شما ضخیم است، برای از بین بردن حجم آن اقدام کنید.

دو قسمت برای آماده سازی ثابت کردن مو وجود دارد که شامل داشتن موهای تمیز و استفاده از یک محصول مناسب برای یک ظاهر موی طراحی شده است. اگر موهای شما کثیف شده باشد، آنها سنگین شده و قادر به حالت دادن به آنها نخواهید بود. حتی فقط شستن موها با آب مقدار زیادی از آلودگی را از بین می برد و موهای شما را برای حالت دادن آماده و شاداب می کند.

از سویی دیگر، برای موهایی که لازم است تمام روز، حالت خود را حفظ کند، از یک محصول قبل از حالت دادن استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا پایه و اساس مدل موهای خود را بسازید. از آنجا، می توانید از محصول دیگری برای افزودن ساختار مو استفاده کنید. از محصول مویی برای ثابت کردن مو استفاده کنید که با کمک سشوار می توانید آن را فعال نمایید. می توانید از حالت دهنده های موی سبک و معتبر نیز استفاده کنید.

ثابت کردن مو

نحوه ثابت کردن مو

هنگامی که اقدام به آراسته کردن مو می نمایید، لازم است که از محصول مو به صورت لایه لایه استفاده کنید. با مقدار کمی از محصول شروع کرده و در صورت نیاز به مقدار بیشتری، آن را اضافه کنید و تا زمانی که راضی نیستید، محصول را به صورت لایه ای اضافه کنید.

پس از ایجاد مدل موی مناسب، انتظار دارید که مدل مو حرکت نکند. از اسپری مو برای استایل موی خود استفاده کنید. برای این کار می توانید سطح موهای خود را به طور مساوی با یک اسپری مو محکم کنید. البته توجه داشته باشید که موها را بیش از حد خیس نکنید و تا خشک شدن اسپری مو، به موهای خود دست نزنید تا بتوانید برای ثابت کردن مو ، بهترین نتیجه را دریافت کنید.

در نهایت، مهم است که در مورد موهای خود واقع بین باشید. مطمئناً ، شما می خواهید حالت موهای خود را در تمام طول روز حفظ کنید، اما اگر موهای شما خیلی بلند یا خیلی ضخیم باشد، این کار را نمی توانید به سادگی انجام دهید. همچنین، اگر در محیطی گرم زندگی می کنید، این احتمال وجود دارد که رطوبت بر موهای شما تأثیر بگذارد و به طور طبیعی حالت خود را از دست بدهد

راه های ثابت کردن موها

تا به حال موهای خود را در ابتدای روز، حالت داده اید در حالی که با حجم زیاد خوبی به نظر رسیده و با گذشت روز متوجه شده اید که موهای شما حجم و بافت خود را از دست می دهد و از هم جدا می شود. راه هایی وجود دارد که می تواند در ثابت کردن مو به شما کمک نماید.

ثابت کردن مو

کوتاه کردن مو :

برخی از مدل ها، برای موهای خاص مناسب هستند، به عنوان مثال اگر می خواهید یک مدل موی صاف داشته باشید، باید مطمئن شوید موهای جلویی به اندازه کافی بلند هستند که بتوانند پشت سر را لمس کنند. شما می توانید یک زیر برش داشته باشید، همچنین قسمت کناری را کوتاه کنید تا وضوح بیشتری در بالای موها به دست آید.

موهای بلندتر، سنگین تر هستند، مدل موهایی که حجم زیادی دارند، به مدت طولانی ثابت نمی مانند. بنابراین، اگر به دنبال مدل موهایی هستید که حجم زیادی نیاز دارند، موهای خود را کمی کوتاه کنید. در مورد موهای کوتاه هم همینطور است، نگه داشتن موهای کوتاه بسیار سخت است. زیرا معمولاً سرسخت تر می باشند، بنابراین کنترل آنها ساده نیست. به همین دلیل است که ما طول موهای متوسط ​​را پیشنهاد می کنیم، این مدل، مزایای هر دو مدل موهای کوتاه و بلند و حتی چند مزیت دیگر را به همراه دارد.

نکته دیگر این است که اگر به دنبال حجم و مدل های بیشتری هستید که بتوانید برای ثابت کردن مو از آن استفاده کنید، باید مطمئن شوید که موهای خود را در قسمت پشتی و درقسمت بالایی، کمی کوتاه تر از قسمت جلوی موهای خود بیارایید، این امر به حمایت از موها کمک می کند.

آماده سازی موها :

هنگامی که شروع به حالت دادن به موهای خود می کنید، بسیار اتفاق می افتد که اشتباه کرده و موهای خود را از همان ابتدا به هم بزنید. آماده سازی خوب، کلید اطمینان از ثابت کردن مو های شما در تمام طول روز است. توجه داشته باشید که حالت دادن به موها، در حالی که از روز پیش، محصول مو در آن قرار گرفته است، باعث می شود که استفاده مجدد از محصول، آن را سخت تر کرده و به دلیل عرق و روغن های طبیعی تولید شده توسط مو، آن ها چرب تر و اشباع تر به نظر بیاید.

برای برای صاف شدن دوباره مو، شستن آنها با شامپو یا فقط آب، معجزه ای برای موهای شما ایجاد می کند. این عملکرد، تجمع عرق و چربی های اضافی را از بین می برد و محیطی مطلوب را برای محصولات جدید ایجاد می کند که بیشترین تأثیر را داشته باشد.

 

 قبل از حالت دادن به موهای خود از یک پیش آرایش مو استفاده کنید. این مزایای زیادی دارد که برخی از آنها محافظت در برابر گرما، جدا شدن موها و افزایش حجم آنها می باشد. گزینه های مختلفی نیز وجود دارد که روی موهای مرطوب استفاده شده و سپس در مدل موهای شما خشک گردد تا برای استفاده از محصولات برای ثابت کردن مو ، آماده باشد. همچنین، اسپری های پیش استایلر بر پایه آب وجود دارد که حاوی مواد تشکیل دهنده افزایش حجم و محافظت در برابر حرارت است.

ثابت کردن مو

استفاده از محصولات مناسب

این یکی از دلایل اصلی که چرا موهای شما ثابت نمی ماند، استفاده نکردن از محصولات مناسب است. محصولاتي مانند موم و صمغ در محيط هاي گرم چندان خوب عمل نمي كنند و چون روغني هستند، موهاي شما را چرب كرده و حالت موهاي شما به هم مي ريزد. بنابراین، پس از حالت دادن به موها ، برای ثابت کردن مو ، اسپری مو بزنید. انواع زیادی از اسپری های مو، در کیفیت و قدرت متفاوت وجود دارد. نوع اسپری مویی که برای ثابت نگه داشتن موهای خود استفاده می کنید، بستگی به مدل و نوع و طول موهای شما دارد. مطمئن شوید که اسپری مو به طور یکنواخت روی موها اسپری می شود و سعی کنید بعد از زدن آن، به موهای خود دست نزنید.

در پایان به این نکته توجه داشته باشید که هر فردی، دارای موهای متفاوت است. برخی موهای نازک و برخی دیگر موهای ضخیم دارند. بنابراین با توجه به جنس موهای خود، برای ثابت کردن مو اقدام کنید و هرگز آرزو نکنید که موی شخص دیگری را داشته باشید، زیرا هر نوع مو مزایای خاص خود را دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *