داروی گیاهی مناسب رشد مو

نمی توان انکار کرد که طبیعت از ابتدا منبعی برای راه حل های زیبایی بوده است. گیاهان یک راه طبیعی برای درمان انواع بیماری های پوستی هستند. یکی از مواردی که می توان به آن اشاره کرد، داروی گیاهی مناسب رشد مو است که می تواند در سلامتی بیشتر موها موثر باشد.

داروی گیاهی مناسب رشد مو

گیاهان موثر در رشد مو

یکی از گیاهانی که بر رشد مو موثر است، گیاه جینکو بیلوبا است. این گیاه برای تحریک جریان خون و بهبود گردش خون شناخته شده است. می توان این داروی گیاهی مناسب رشد مو را به صورت موضعی استفاده کرد، اما بیشتر به شکل چای استفاده می شود زیرا فواید آن مانند بیشتر گیاهان از طریق هضم قابل دستیابی است.

از دیگر گیاهان موثر ، رزماری است که اغلب به عنوان روغن استفاده می شود که می تواند با روغن زیتون یا به تنهایی مورد استفاده قرار گیرد. این گیاه می تواند به گردش خون برای کمک به رشد موها کمک کند. این مزیت اضافه را نیز دارد که باعث توقف سفیدی زودرس می شود.

نعناع نیز یکی دیگر از گیاهان دارویی است که برای کمک به رشد پوست سر را بهبود می بخشد. این نه تنها پوست سر را مرطوب کرده و تسکین می دهد، بلکه فولیکول های مو را نیز تحریک می کند. پوست سر سالم بستر رشد مو است، بنابراین داروی گیاهی مناسب رشد مو را که برای بهبود پوست سر کار می کنند، دست کم نگیرید. این گیاه اغلب به عنوان روغنی که مستقیماً روی پوست سر استفاده می شود.

داروی گیاهی مناسب رشد مو

مزیت داروی گیاهی مناسب رشد مو

ژل آلوئه ورا می تواند تعادل pH پوست سر را بازیابی کند که به رشد بیشتر موها کمک می کند. همچنین یک راه عالی برای مرطوب کردن و شفاف کردن موها می باشد، زیرا آبرسانی فوق العاده ای دارد. می توانید این ژل را مستقیماً روی پوست سر بمالید و برای بهترین نتیجه ماساژ دهید یا یک آبکش آلوئه ورا ایجاد کنید.

Horsetail یکی از گیاهان کمتر شناخته شده و از پرمصرف ترین ها در محصولات مو و داروی گیاهی مناسب رشد مو است. به لطف ترکیب سیلیس به تقویت مو و همچنین استخوان ها می پردازد. همچنین به کاهش شکننده شدن موها کمک می کند تا موها را حفظ کرده و مانع ریزش مو شود.

اسطوخودوس نیز گیاه محبوب  ودارای خواص ضد باکتریایی است، بنابراین پوست سر را از هر چیزی که مانع رشد می شود، پاک می کند. اگر پوست سر شما دارای انگل، قارچ یا موارد دیگر باشد، رشد تقریبا غیرممکن خواهد بود. این گیاه معمولاً به صورت موضعی به شکل روغن استفاده می شود، اما می توان آن را به عنوان چای نیز درست کرد.

بیدمشک نیز از دیگر داروی گیاهی مناسب رشد مو و سرشار از اسیدهای چرب ضروری و ترکیبات فیتوسترول است و می‌تواند به رفع تحریک پوست سر کمک کند و در عین حال ریزش مو را نیز معکوس کند. می تواند به لطف این دو عنصر به رشد جدید کمک کرده و اغلب در بسیاری از محصولات مراقبت از مو با هدف ترمیم مو یافت می شود.

گیاه گزنه نیز به جلوگیری از تولید بیش از حد DHT که منجر به ریزش مو می شود کمک می کند. اگرچه ممکن است رشد جدیدی ایجاد نکند، اما ریزش مو را متوقف می کند و در عین حال به بازگرداندن تعادل به هورمون هایی که باعث رشد مو می شوند کمک می کند. می توانید در این خصوص، با آموزشگاه آرایشگری سفیر در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب