درمان جوش سر سیاه روی بینی

جوش های سرسیاه یکی از شایع ترین ویژگی های آکنه بوده و یک شکایت شایع پوستی است. آنها به صورت نقاط سیاه و سفید ریز روی پوست ظاهر می شوند. جوش های سرسیاه اغلب روی بینی و اطراف آن ایجاد می شوند، اما می توانند در نقاط دیگر بدن نیز به وجود آیند. این نوع از جوش ها و به طور کلی آکنه، می تواند باعث ناراحتی و اعتماد به نفس پایین در برخی افراد شود. از همین روست که درمان جوش سر سیاه روی بینی می تواند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد.

بسیاری از محصولات ادعا می کنند که در از بین بردن و جلوگیری از جوش های سرسیاه موثر هستند، اما برخی از آنها تحقیقات علمی برای استفاده از آنها را ندارند. در اینجا می توانید با انواع داروهای گیاهی و موثر ، برای از بین بردن و جلوگیری از جوش های سرسیاه ، آشنا شوید.

درمان جوش سر سیاه روی بینی

روش های درمان مناسب جوش سر سیاه

این را در نظر داشته باشید که اگر فردی بخواهد جوش های سر سیاه روی بینی را فشار دهد، ممکن است به پوست آسیب برساند.فشردن جوش های سرسیاه برای از بین بردن آنها ممکن است در کوتاه مدت رضایت بخش باشد، اما انجام این کار خطر آسیب رساندن به پوست را افزایش می دهد. هر گونه باکتری روی دست ها به احتمال زیاد به منافذ منتقل می شود، جایی که می تواند لکه های بیشتری ایجاد کند.

از راه های درمان جوش سر سیاه روی بینی ، نوارهای حذف منافذ هستند که راهی سریع برای استخراج پلاگین های روغنی از منافذ ارائه می دهند، اما این اثر کوتاه مدت است. این نوارها ممکن است باعث واکنش بقا در غدد چربی شده و باعث تولید روغن بیشتری در آنها شود. افزایش تولید روغن می تواند باعث ایجاد جوش های سرسیاه بیشتر شود.

ابزارهای برطرف کننده جوش های سرسیاه معمولاً دستگاه های فلزی کوچکی هستند که در یک سر آن حلقه وجود دارد. البته افراد در مورد نحوه استفاده صحیح از آنها آموزش ببینند. ابزارهای پاک کننده ممکن است آسیب بیشتری به پوست وارد کنند و حتی به طور بالقوه منجر به ایجاد زخم شوند.

درمان جوش سر سیاه روی بینی

اسید سالیسیلیک در درمان جوش سر سیاه روی بینی

برخی از پاک کننده ها حاوی اسید سالیسیلیک هستند که به رفع انسداد منافذ کمک می کند. این پاک کننده ها روی پوست ملایم تر از بنزوئیل پراکسید هستند که پزشکان ممکن است برای آکنه شدیدتر تجویز کنند. هرچند اسید سالیسیلیک هنوز هم می تواند پوست را تحریک کند. بسته به میزان حساسیت پوست، ممکن است افراد استفاده از محصولات سالیسیلیک اسید را به هر چند روز یکبار محدود کنند.

رتینوئیدهای موضعی

افراد می توانند درمان های موضعی را مستقیماً روی پوست اعمال کنند. رتینوئیدها می توانند تعداد جوش های سرسیاه را در افراد کاهش دهند و میزان چربی تولید شده توسط پوست را کاهش دهند. این گونه از مواد، می توانند باعث بهبود ظاهر پوست شده و از خواص ضد التهابی خود برای پوستی بهتر استفاده کنند.

لایه برداری شیمیایی در درمان جوش سر سیاه روی بینی

با لایه برداری شیمیایی می توان پوست را در چند دقیقه، با یک نوع از اسید پوشاند. البته انتخاب اسید بستگی به نوع پوست فرد و نتایجی دارد که امیدوار است به آن برسد. لایه برداری شیمیایی با حذف سلول های مرده پوست و تحریک رشد سلول های جدید عمل می کند. پس از لایه برداری شیمیایی، افراد ممکن است در ابتدا ناراحتی خفیف یا احساس سوزش را تجربه کنند. پس از چند روز ، ظاهر کلی پوست باید بهبود یابد و جوش های سرسیاه کمتر به چشم بیایند.

درمان جوش سر سیاه روی بینی

جوش های سر سیاه در نقاط دیگر بدن

اگرچه جوش های سرسیاه در صورت شایع هستند، اما در هر جایی که فولیکول های مو در بدن وجود داشته باشد، می توانند ظاهر شوند. افراد می توانند جوش های سر سیاه روی بدن را مانند جوش های صورت درمان کنند. شما می توانید از راه های درمان جوش سر سیاه روی بینی استفاده کرده و به کاهش جوش های سر سیاه روی بدن نیز کمک کنید.

دوش گرفتن منظم می تواند بسیار موثر باشد. چند بار در هفته از کرم بدن بدون چربی استفاده کنید تا از خشک شدن پوست جلوگیری شود. همچنین تعویض لباس بعد از تعریق از نکات مهم است. پوشیدن لباسهای گشاد و الیاف طبیعی ، که به گردش هوا در پوست اجازه می دهد، می تواند به کاهش ایجاد جوش های سر سیاه کمک نماید.

در نظر داشته باشید که جوش سر سیاه زمانی ایجاد می شود که چربی و سلول های مرده پوست، فولیکول مو یا منافذ پوست را مسدود می کند. وقتی منافذ باز می ماند، روغن با اکسیژن ترکیب شده و سیاه می شود. در یک حفره بسته، پلاگین روغن به عنوان سرسفید ظاهر می شود.

اکثر افراد در طول زندگی خود دچار جوش های سرسیاه می شوند. ممکن است افراد در سنین نوجوانی یا در دوران قاعدگی و یائسگی جوش های سرسیاه بیشتری داشته باشند. افرادی که پوست چرب دارند، بیشتر دانه های سر سیاه را تجربه می کنند که می توانند به خوبی از راه های کاربردی درمان جوش سر سیاه روی بینی استفاده کنند. شما می توانید در این باره، اطلاعات مفیدی را از آموزشگاه آرایشگری مردانه سفیر داشته باشید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب