علت کم پشتی ریش و سبیل | علت کم پشت بودن ریش | دلایل کم پشتی ریش و سبیل

علت کم پشتی ریش و سبیل | علت کم پشت بودن ریش | دلایل کم پشتی ریش و سبیل

بلند کردن ریش چیزی است که نیاز به زمان و حوصله دارد، زیرا لازم است ابتدا بدانید چه قد و مدلی برای شما مناسب تر است. اما اگر سال‌هاست که این مدل ریش خود را داشته‌اید یا برای اولین بار است که آن را امتحان می‌کنید، ممکن است متوجه شوید که موهای صورت شما به اندازه‌ای ضخیم یا حتی یکنواخت نیست. بنابراین لازم است که علت کم پشتی ریش و سبیل را بررسی کرده و برای رفع و درمان آن اقدام نمایید.

علت کم پشتی ریش و سبیل

دلایل کم پشتی ریش

دلیل اول این است که ریش شما ممکن است به پایان دوره رشد طبیعی خود رسیده باشد. درست همانند سر، ریش‌های شما از یک تا شش سال چرخه دارد. به این معنی که موهای شما در یک مرحله خاص رشد می کنند، سپس در آن مدت، موهای شما استراحت می کنند و سپس می ریزند. این چرخه طبیعی است. اگر این علت است، پس نگران نباشید، زیرا در عرض چند ماه خود به خود برطرف می شود.

دومین مشکل احتمالی  و علت کم پشتی ریش و سبیل این است که ریش خود را بیش از حد شانه می‌کنید یا به شدت حالت می‌دهید، در این حالت، فولیکول‌ها را می‌کشید که می‌تواند آن‌ها را ضعیف کرده و حتی آنها را بیرون بکشد. این به افرادی هم مربوط می‌شود که عادت‌های عصبی بازی با ریش‌ها و سبیل‌های خود را دارند.

از سویی دیگر، رژیم غذایی می تواند یک عامل باشد. موارد زیادی در بدن برای تولید موهای سالم نیاز دارید. روی، منیزیم، کلسیم، ویتامین A، K2، ویتامین E یکی از مهمترین آنها ویتامین های B در تولید کاروتن و کلاژن است. اگر این ویتامین ها را دریافت نمی کنید، مواد مغذی به ساقه مو نمی رسد و علت کم پشتی ریش و سبیل خواهد بود.

چیز دیگری که می تواند بر سلامت موهای شما تأثیر بگذارد استرس است. استرس یکی از موارد مهم است که به سلامت عمومی بدن ما کمک می کند.

علت کم پشتی ریش و سبیل

سلامتی کلی مردان

عوامل دیگری نیز وجود دارد که می تواند منجر به نازک شدن موهای ریش و سبیل صورت شود، با این حال، کمی دورتر از کنترل ما هستند. یکی از این موارد کاهش تستوسترون است. با گذشت زمان، سطح تستوسترون شما شروع به کاهش می کند. برخی از مردان زودتر از دیگران ریزش مو را تجربه می کنند، اما اکثر مردان از حدود 25 سالگی به تدریج ریزش مو را تجربه می کنند.

این کاهش در واقع می تواند به علت کم پشتی ریش و سبیل کمک کند. ورزش، کاهش استرس و رژیم غذایی سالم همگی می توانند تولید DHT و تستوسترون را در بدن افزایش دهند، اما در نهایت اگر چنین چیزی را تجربه می کنید باید با پزشک خود مشورت کنید.

این را در نظر داشته باشید که اگر شروع به ایجاد لکه‌هایی در ریش خود کرده‌اید که کاملاً طاس هستند، ممکن است آلوپسی داشته باشید. آلوپسی اغلب در سر تصور می‌شود، یا آن را روی سینه می‌بینید، اما در واقع روی ریش مردان تأثیر می‌گذارد. التهاب سلول ها به فولیکول های مو حمله می کند و در واقع از رشد آنها جلوگیری می کند.

در نهایت ، شاید فکر کرده باشید که یک مدل ریش برای شما مناسب است یا خیر، اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که ریش چه چیزی در مورد سلامتی شما می گوید؟ توجه داشته باشید که می توانید در هنگام مواجهه با این مساله، با آموزشگاه آرایشگری سفیر نیز مشورت نمایید تا بتوانید سلامتی کامل موهای صورت خود را یافته و به علت کم پشتی ریش و سبیل پی ببرید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب