لایه برداری پوست با مواد گیاهی | بهترین لایه بردار پوست | ماسک برای لایه برداری پوست

لایه برداری پوست با مواد گیاهی | بهترین لایه بردار پوست | ماسک برای لایه برداری پوست

در صورتی که از اسکراب پوست جدیدی استفاده کرده و انتظار داشتید صورت جوان‌سازی شود، اما در نهایت با پوستی قرمز و آسیب دیده مواجه شدید، باید بگوییم که انتخاب نادرستی انجام داده اید. اما به راستی با وجود صدها گزینه لایه برداری که وجود دارد، چگونه باید بدانیم کدام یک واقعاً پوست ما را اصلاح می کنند؟ در حال حاضر، گزینه های لایه برداری مدرنی وارد بازار شده اند. بسیاری از آنها دانه های زبر را کنار گذاشته و لایه برداری پوست با مواد گیاهی و روش های طبیعی تری را انتخاب کرده اند.

بهترین لایه بردار پوست

سلول های پوست ما دائماً توسط بدن جایگزین و ترمیم می شوند. در کودکی، این فرآیند بسیار سریع اتفاق می‌افتد، اما با افزایش سن، سرعت آن کاهش می‌یابد. این منجر به تجمع سلول‌های مرده پوست می‌شود که می‌تواند باعث بسته شدن منافذ پوست، جوش‌ها و ظاهری کدر شود. وقتی با بهترین لایه بردار پوست ، لایه برداری می کنیم، تفاوت را برای این فرآیند کند شده، جبران می کنیم و پوست خود را زیبا نگه می داریم.

در حالی که از بین بردن سلول های مرده پوست برای رشد جدید لازم است، لایه برداری به روش اشتباه می تواند برای شما بسیار بدتر از عدم لایه برداری باشد. بنابراین، گزینه ها و نکات لایه برداری پوست با مواد گیاهی را مرور کنید و پوستی سالم تر داشته باشید.

لایه برداری پوست با مواد گیاهی | بهترین لایه بردار پوست | ماسک برای لایه برداری پوست

چند گیاه دارویی برای پوست بهتر

چند گیاه رایج که برای ارتقای پوست سالم استفاده می‌شوند، شامل بابونه، درخت چای، کالاندولا، زردچوبه، پونه کوهی که این چند گیاه دارویی برای پوست بهتر مناسب بوده و دارای خواص لایه برداری فوق العاده ای هستند که بدون آسیب رسانی به پوست، می توانند آن را سالم تر نمایند.

چای بابونه و روغن درخت چای تا حد زیادی محبوب ترین راه حل ها برای کسانی هستند که در حال مبارزه با آکنه می باشند. بسیاری از افراد پس از پاکسازی از روغن درخت چای یا فرم های رقیق شده به عنوان روغن موضعی استفاده می کنند. از برگ های چای بابونه می توان برای تهیه اسکراب یا کمپرس لایه بردار در خانه استفاده کرد. ضمن آن که روغن گل همیشه بهار گزینه خوبی برای تسکین اگزما و لایه برداری پوست با مواد گیاهی است.

اگر فقط به دنبال حفظ سلامت عمومی پوست هستید، زردچوبه یک عامل ضد التهابی قوی است در حالی که ریشی یک آنتی اکسیدان است که برای محافظت در برابر آلودگی ساخته شده است. گفته می شود پونه کوهی از تعادل میکروبی پوست شما حمایت می کند. همه این گیاهان افزودنی های خوب و لایه بردارهای مناسبی هستند که می توانید در خانه درست کنید.

لایه برداری پوست با مواد گیاهی | بهترین لایه بردار پوست | ماسک برای لایه برداری پوست

اصول اولیه لایه برداری

قبل از اینکه به روش های طبیعی برای متعادل کردن پوست بپردازیم، اجازه دهید اصول اولیه لایه برداری را پوشش دهیم. در حقیقت، دو نوع لایه بردار فیزیکی و شیمیایی وجود دارد. لایه بردارهای فیزیکی آنهایی هستند که احتمالا بیشتر با آنها آشنا هستید. اینها نیاز به شستشوی فیزیکی و دستکاری برای حذف سلول های مرده پوست دارند.

 لایه بردارهای شیمیایی نیازی به اسکراب ندارند و می توانند به سادگی روی پوست قرار گیرند و سلول های مرده را با استفاده از ترکیبات شیمیایی خود تجزیه کنند. در این دو نوع مشخصات بیشتری در مورد مواد تشکیل دهنده، مواد شیمیایی، قوام محصول، رایحه ها و موارد دیگر وجود دارد که لایه برداری پوست با مواد گیاهی را توجیه می نماید.

در نظر داشته باشید که پوست شما می تواند حالت خشک یا چرب داشته باشد. درست مانند سایر محصولات خود، باید لایه برداری پوست با مواد گیاهی را مطابق با نوع پوست خود انتخاب کنید. در این خصوص می توانید با آموزشگاه آرایشگری سفیر نیز مشورت نمایید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب