آیا موخوره باعث کچلی می شود؟ راهکارهای موثر جهت جلوگیری از موخوره

آیا موخوره باعث کچلی می شود؟ راهکارهای موثر جهت جلوگیری از موخوره

شکنندگی موی سر و چندشاخه شدن آن علت اصلی ایجاد موخوره است. شاید در ابتدا موخوره ها اثرات منفی بر موی سر نداشته باشند، اما با گذشت زمان ارتباط موخوره با کچلی برای افراد پدید می آید. شاید برای شما هم سوال باشد که آیا موخوره باعث کچلی می شود؟ بدون شک پاسخ این سوال مثبت است. زیرا، موخوره به مروز زمان از رشد مو جلوگیری می کنند و پس از مدتی موجب ریزش مو می شوند. اما سوال مهم! راهکارهای موثر جهت جلوگیری از موخوره چه هستند؟ امروز در مجله آموزشگاه آرایشگری سفیر قصد داریم به ارتباط موخوره با کچلی بپردازیم و با راهکاری های موثر جهت جلوگیری از موخوره آشنا شویم؛ با ما همراه باشید.

آیا موخوره باعث کچلی می شود؟

آیا موخوره باعث کچلی می شود؟

شاید به ندرت شخصی را پیدا کنید که با واژه موخوره آشنا نباشد. زیرا، این معضل حداقل یکبار برای شما و یا اطرافیانتان به وجود آمده است. اما آیا می دانید موخوره چیست؟ موخوره در حقیقت به حالت چند شاخه شدن موی سر بر اثر شکستگی مو گفته می شود. این مشکل می تواند دلایل زیادی داشته باشد، اما رایج ترین علت ایجاد موخوره مشکلات فیزیکی و تغذیه هستند. مشکلات فیزیکی می توانند شامل موارد زیادی باشند.

برای مثال، استفاده از سشوار، اتو مو، شانه های فلزی و پلاستیکی، استفاده از رنگ مو، دکلره و استفاده از مواد شیمیایی آرایشی نمونه هایی از دلایل فیزیکی ایجاد موخوره هستند. ایجاد موخوره در موی سر ممکن است برای هرشخصی به وجود بیاید، اما نکته مهم، رسیدگی و جلوگیری از پیشرفت آن است. شاید برای شما هم جالب باشد که ارتباط موخوره و کچلی یکی از مشکلات رایج در آقایان و بانوان است که به کرات گزارش می شود.

ارتباط موخوره با کچلی

آیا موخوره باعث کچلی می شود؟ بدون شک رایج ترین سوال هنگام ایجاد موخوره این است که موخوره چه آسیبی به موی سر می رساند و آیا کچل شدن از نتایج قطعی آن است؟ همانطور که بالاتر اشاره کردیم، موخوره ممکن است به دلایل بی شماری ایجاد شود. در نتیجه، ایجاد موخوره مشکل اساسی افراد نیست. بلکه جلوگیری و حل این مشکل اهمیت بسیار زیادی دارد. عدم توجه به موخوره می تواند زمینه ساز ایجاد کچلی در افراد شود. اما این بدان معنا نیست که تمام افراد مبتلا به موخوره، کچل می شوند. با این حال احتمال بروز مشکلات پوستی و بیماری کچلی در موهای آسیب دیده وجود دارد.

راهکاری های موثر جهت جلوگیری از موخوره

راهکاری های موثر جهت جلوگیری از موخوره

آشنایی با راهکاری های موثر جهت جلوگیری از موخوره به شما کمک می کند تا به راحتی از ایجاد موخوره در موی سر جلوگیری کنید. این راهکارها در حقیقت نکات اساسی هستند که با رعایت کردن آن ها، موی سر تحت هیچ شرایطی دچار موخوره نمی شود. به طور کلی، دلایل ایجاد موخوره و کچلی، مشکلات فیزیکی و تغذیه نامناسب هستند. با رعایت این نکات و توجه ویژه به تعذیه می توان به سادگی از شر این معضل خلاص شد. در ادامه به راهکاری های موثر جهت جلوگیری از موخوره می پردازیم:

استفاده از شانه های چوبی

استفاده از شانه چوبی موجب می شود که هنگام شانه کردن موی سر، الکتریسیته ساکن در آن ایجاد نشود. این موضوع هنگام استفاده از شانه های پلاستیکی و فلزی به خوبی مشهود است. توجه داشته باشید که الکتریسیته ساکن در موی سر یکی از دلایل مهم ایجاد موخوره و کچلی به حساب می آید.

استفاده از سشوار و اتو مو را به حداقل برسانید

شاید برای شما هم سوال باشد که استفاده از سشوار و اتو مو چه دَخلی به ارتباط موخوره با کچلی دارد؟ استفاده مکرر از سشوار و اتو مو موجب می شود که رطوبت، فیبر و مواد مغذی موجود در مو به شکل چشمگیری از بین بروند. در نتیجه موها خشک و شکننده می شوند؛ این مورد یکی از تاثیرگذارترین راهکاری های موثر جهت جلوگیری از موخوره محسوب می شود.

آیا موخوره باعث کچلی می شود؟

تغذیه مناسب در ارتباط موخوره با کچلی

تغذیه یکی دیگر از راهکاری های موثر جهت جلوگیری از موخوره محسوب می شود که بسیاری از پزشکان جهت رفع موخوره از آن استفاده می کنند. استفاده از تغذیه سالم در وهله اول موجب سلامتی در سراسر بدن می شود. موها به عنوان عضوی ارزشمند و کامل کننده زیبایی شناخته می شوند و همواره به مواد مغذی وابسته هستند. به طور کلی، وجود ویتامین، بیوتین، پروتئین و اسیدهای چرب ضروری برای سلامت موی سر و جلوگیری از موخوره الزامی هستند. این مواد مغذی باید از طریق تغذیه سالم و برنامه غذایی در اختیار موی سر قرار بگیرند.

درمان موخوره به وسیله داروی گیاهی

عدم توجه به موخوره، در آینده مشکلات زیادی را برای افراد به وجود می آورد و ارتباط موخوره و کچلی رایج ترین آن محسوب می شود. اگر از راهکارهای موثر جهت جلوگیری از موخوره استفاده نکرده اید و درحال حاضر با معضل موخوره مواجه هستید، پیشنهاد می کنیم از روش های درمان موخوره به وسیله داروی گیاهی استفاده کنید. توجه داشته باشید که استفاده از مواد شیمیایی، شامپوهای ضد موخوره و لوسیون های ترمیم کننده موی سر نیز می توانند راهکارهای درمانی مناسبی باشند. اما بهتر است ابتدا از داروهای گیاهی که قیمت مناسب تری دارند استفاده کنید. داروهای گیاهی اغلب به شیوه ماساژ دادن برروی سر مورد استفاده قرار می گیرند. جهت درمان موخوره استفاده از روغن های نارگیل، آرگان، کرچک و زیتون بسیار موثر هستند. این روغن ها تاثیر چشمگیری برروی بهبود سلامت موی سر دارند و موخوره را به صورت دائمی ریشه کن می کنند.

ارتباط موخوره با کچلی

درمان موخوره به وسیله کوتاه کردن موی سر

مفید ترین، رایج ترین و بهترین درمان موخوره کوتاه کردن مو است. قبل از هر چیز موهای آسیب دیده را بررسی و مشخص کنید، می توانید برای اینکار از آیینه استفاده کنید. موخوره معمولا در نوک موها و گاهی در نقاط ديگر مو به شکل های مختلف ولی اغلب شکننده ایجاد می شود. سعی کنید با استفاده از قیچی مو (نه قیچی های معمولی) قسمت آسیب دیده و دچار موخوره را کوتاه کنید. برای این کار بیش از نیم سانتی متر بالاتر از محل مو خوره را قیچی کنید. اگر کوتاهی مو، به ناحیه آسیب دیده بیش از حد نزدیک باشد احتمال بروز دوباره موخوره وجود دارد. لذا سعی کنید خساست را کنار گذاشته و به راحتی جهت درمان موخوره موهایتان را هر چقدر که لازم است کوتاه کنید. (منبع)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *