تکنیک های مورد استفاده در گریم داماد

حتی جذاب ترین مردان هم دارای ناهماهنگی هایی در صورت و چهره هستند. بسیاری از عیوب صورت و نواقص را می توان با کمک گریم، پوشش داد. در موسسات آموزش آرایشگری ، دوره های ویژه ای برای گریم داماد در نظر گرفته شده که فوت و فن از بین بردن عیوب ظاهری را آموزش می دهد. با استفاده از این فنون می توان کبودی دور چشم، جای جوش و زخم صورت را از دید پنهان کرد.

نکات گریم داماد

تکنیک های استفاده شده در گریم برای شب دامادی با آن چه که در آرایشگاه های زنانه انجام می شود، تفاوت دارد. اصلی ترین نکته مربوط به محو بودن گریم است. تکنیک های زیادی از سوی آراییشگرهای حرفه ای به کار گرفته می شود که همگی روی ملایم و بی رنگ بودن گریم تاکید دارند. گریم دامادی طوری است که حتی از فاصله بسیار نزدیک نیز، هیچ نوع اغراق در چهره دیده نمی شود. در واقع تغیرات چهره به منظور ترمیم انجام می شود و تاکیدی روی زیبایی به سبک عروس خانم ها ندارد.

نکات گریم داماد

زیرسازی قبل از گریم

محصولات زیادی برای مراقبت از پوست صورت در بازار وجود دارد. این لوازم تنها برای خانم ها تولید نشده اند. برای داشتن چهره ای جذاب باید به وضعیت پوست صورت توجه کنید. حتی بهترین لوازم میکاپ نیز روی پوست چرب یا بسیار خشک، به خوبی نمی نشیند. قبل از هر کاری آرایشگر به پاکسازی پوست و از بین بردن آلودگی ها از روی پوست صورت اقدام می کند. پاک کننده های صورت با توجه به نوع پوست انتخاب می شوند.

برای مثال اگر پوست صورت خیلی چرب و پر جوش باشد با استفاده از پاک کننده های عمیق پوست می توان چربی پوست را در حد متعادل نگاه داشت. به همین ترتیب برای تغییر PH و اسیدیته پوست خشک و حساس نیاز به مواد آبرسان و پاک کننده های اختصاصی است. پوست خشک رنگ چهره را کدر و خسته و بی نشاط نشان می دهد.

زدن فوندیشن مناسب به عنوان پایه کار ضروری است اما اگر فوندیشن مناسب با نوع و رنگ پوست نباشد، اصلا کارایی خوبی ندارد. فوندیشن های غیر حرفه ای چهره را مصنوعی و رنگ پریده نشان می دهند. همچنین پوست چروکیده و پیرتر به نظر می رسد.

اصول گریم داماد

طراحی ابروها در گریم داماد

ابروهای نامرتب و بسیار پر پشت، فرد را عصبانی و اخمو نشان می دهد. برای اینکه ابهت مردانه زیر سوال نرود تنها به مرتب کردن ابروها بسنده کنید. نیازی به دست زدن به ابرو و برداشتن زیر ابرو نیست همینقدر که ابروهای منظم و شکیل داشته باشید، کافیست.

اصلاح صورت آقا داماد

داشتن ریش یا تراشیدن آن کاملا سلیقه ای است. برخی از دامادها با ریش بسیار جذاب تر هستند و برخی دیگر ترجیح می دهند صورت کاملا صاف و تراشیده باشد. اگر قصد نگهداری از ریش پر پشت تان را دارید حتما از آرایشگر بخواهید با توجه به فرم صورت، ریش ها را فرم دهد.

گریم داماد و اصلاح موها

موها پایه و اساس چهره را شکل می دهند. بهتر است این کار را حداقل به یک هفته قبل از مراسم عروسی موکول کنید. به این ترتیب موها قابلیت فرم دادن بهتری خواهند داشت. استفاده از رنگ موهای طبیعی برای پوشش موهای خاکستری ایده بدی نیست.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

آخرین مطالب

صفحات پر بازدید

آخرین مطالب

اصطلاحات آرایشی

اصطلاحات آرایشی به چه معناست؟

اصطلاحات آرایشی به چه معناست؟ | آموزش اصطلاحات آرایشگری آرایشگری هم مانند دیگر مشاغل دارای یک سری لغات و اصطلاحات اختصاصی است. آرایش اروپای، خلیجی،

Read More »
سوالات شغل آرایشگری

سوالات متداول شغل آرایشگری

سوالات متداول درباره شغل آرایشگری 1- آیا می توانید به عنوان یک آرایشگر درآمد خوبی کسب کنید؟ به عنوان یک آرایشگر می توانید خودتان انتخاب

Read More »
آرایشگری مردانه

خدمات آرایشگری در دوران قدیم

خدمات آرایشگری در دوران قدیم خدمات آرایشگری از دیرباز در دنیا انجام می شده است. سبک و سیاق کاری آرایشگرهای قدیم تفاوت زیادی با متدهای

Read More »