کراتینه مو، روش ها ، کراتینه برزیلی، کراتینه احیایی ، مزایا و معایب

استفاده از شیوه های مختلف برای صاف کردن مو و از بین بردن وز مو در آقایان نیز به استقبال زیادی روبرو شده است. سالن های آرایش و پیرایش در سطح شهر روزانه چندین تقاضا برای صاف کردن موها دارند. اگر قصد دارید موهای وز و نامنظم تان را صاف کنید در مورد روش های مختلف صافی دائم و نیمه دائم اطلاعاتی کسب کنید تا انتخاب بهتری داشته باشید. با توجه به طرفداران زیاد کراتینه مو در این مطلب به آن پرداخته شده است. جالب است بدانید آموزشگاه آرایشگری مردانه سفیر دوره کامل کراتینه سرد و گرم را به علاقمندان آموزش می دهد.

کراتینه مو چیست؟

کراتینه نوعی درمان برای موهای آسیب دیده است. استفاده از رنگ موهای شیمیایی، آلودگی هوا، عدم تغذیه مناسب و … به مرور موها را خشک و کدر کرده از درخشندگی و جلای موها کم می کند. در این افراد موها بسیار بد حالت و وز دیده می شوند. کراتین در واقع یک پروتئین در مو است که در موهای خشک و وز کمتر وجود دارد. در این شیوه درمانی تارهای مو با استفاده از پروتئین پوشش داده می شود. ماندگاری این روش دائمی نیست و می توانید مجدد آن را تکرار کنید. برخی از انواع مواد کراتینه موجب صاف و لخت شدن موها می شوند اما در بقیه موارد تنها وز مو گرفته شده و حالت موها بهتر خواهد شد.

کراتینه مو

انواع روش های مرسوم برای کراتینه مو

در سالن های زیبایی تکنیک های متفاوتی برای کراتین درمانی استفاده می شود. انتخاب نوع کراتین و مهارت آرایشگر در رضایت مشتری تاثیر دارد.

کراتینه برزیلی

این روش برای افرادی که موهای فر بسیار مناسب است. در این شیوه علاوه به از بین رفتن وز مو، تارهای مو صاف و درخشان نیز می شوند. یک آرایشگر با تجربه به حداقل یکساعت زمان برای کراتینه کردم موهای حجیم نیاز دارد. ماندگاری کراتینه برزیلی با توجه به جنس مو در حدود 3 تا 6 ماه است.

کراتینه احیایی

برای افرادی که از داشتن موی فر راضی هستند این شیوه درمانی مناسب تر است. با استفاده از متد کراتینه برزیلی تنها وز مو گرفته می شود و حالت و فر موها حفظ می شود. پس مو فرفری هایی که موهای خود را دوست دارند کراتینه احیایی پیشنهاد می شود. این شیوه دائمی نیست ولی حداقل 2 ماه دوام دارد.

کراتینه مو چیست

مزایای کراتینه کردن مو

نوع بافت مو، میزان آسیب به مو، مواد کراتینه و روش استفاده شده منجر به کسب نتیجه های متفاوت می شود. به طور معمول در همه موارد انتظار می رود کیفیت موها بهتر شود. برخی از مزایای کراتینه عبارتند از:

  • صاف کردن مو
  • ضخیم شدن مو
  • پر شدن فضای خالی بین موها
  • براق شدن و درخشندگی مو

عوارض کراتینه مو

عوارض جانبی مشخصی در اراتباط با کراتینه هنوز به تایید نرسیده است ولی گزارش هایی از احتمال سرطان زا بودن مواد حاوی فرمالدئید وجود دارد. آنچه مسلم است برای افرادی که دچار آلرژی های شدید هستند شیوه کراتینه کردن برای موهای وز توصیه نمی شود. مراجعه به مراکز مجاز آرایشی و استفاده از محصولات استاندارد و دارای گواهی تایید هر نوع احتمالی را از بین خواهد برد.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

آخرین مطالب

صفحات پر بازدید

آخرین مطالب