ترمیم موهای سوخته و آسیب دیده با رنگ و دکلره

خانم هایی که زیاد از رنگ موی روشن استفاده می کنند اغلب دچار مشکلات مو و سوختگی مو می شوند. رنگ موی روشن روی موهای تیره رنگ، نمی نشیند و لازم است تا ابتدا موها با مواد دکلره، بی رنگ شود. دکلره کردن موها راهی برای روشن شدن رنگ موها تا چندین درجه، بیشتر از موی طبیعی است اما مضرات خاص خود را نیز دارد. سوختن موها یکی از این موارد است. راه های متفاوتی برای ترمیم موهای سوخته از دکلره وجود دارد.

اگر موها به اصطلاح دچار سوختگی شود دیگر به حالت اولیه در نمی آید مگر اینکه موها را تقویت کنید. بسیاری از خانم ها که به طور دائم از دکلره روی موها استفاده کرده اند، به ناچار برای خلاص شدن از موهای سوخته، موی خود را کوتاه می کنند. کوتاه کردن مو یکی از راه هایی است که در آن با حذف موی سوخته می توان منتظر رویش موهای جدید بود.

دکلره تنها به بخش خارجی موها یعنی ساقه مو آسیب می زند ولی در برخی موارد به دلیل عدم مهارت آرایشگر، امکان سوختن پوست سر و حتی آسیب دائمی به ریشه مو نیز وجود دارد. در این صورت مراجعه به پزشک و دریافت کمک های پزشکی ضروری است. اما اگر تنها ساقه موها آسیب دیده باشد با ماسک مو می توان تا حدودی احیا و ترمیم موهای سوخته را انجام داد.

ترمیم موهای سوخته

ترمیم موهای سوخته با ماسک موی خانگی

مدولا، کورتکس و کوتیکول 3 لایه در موی سر است. سلامت و کیفیت موها بستگی به این لایه های مهم دارد. چنانچه هر کدام از لایه های مو دچار آسیب شود، شکل ظاهری موها، حالت خود را از دست می دهد. در اثر دکلره کردن، کوتیکول مو آسیب می بینید و رنگ موها درخشندگی خود را از دست می دهد.

آسیب به کوتیکول در اثر مصرف هر گونه مواد شیمیایی روی مو، استفاده مدام از سشوار و اتوی مو و حتی تغذیه نامناسب نیز اتفاق می افتد. برای ترمیمی موهای سوخته قبل از هر کاری وضعیت تغذیه تان را بهبود دهید. استفاده از انواع پروتئین نظیر گوشت قرمر، غذاهای دریایی، تخم مرغ و … موجب رشد موهایی سالم و درخشان خواهد شد.

سپس برای ترمیم موهای سوخته با استفاده از ماسک موی غیر شیمیایی، ساقه مو را تقویت کنید تا حالت سوختگی و وز از بین برود.

مواد لازم برای تهیه ماسک موی خانگی

عسل

تخم مرغ

روغن زیتون

برای ترمیم موهای سوخته به همین 3 ماده نیاز دارید. این مواد مقدار مشخصی ندارد و با توجه به بلندی و حجم موها، از میزان مناسب استفاده کنید. یک عدد تخم مرغ کامل نیاز دارید و جدا کردن زرده و سفیده لزومی ندارد. این مواد را در یک ظرف مناسب ریخته و با چنگال هم بزنید.

موها را با اسپری آب کمی مرطوب کنید و سپس ماسک مو را روی همه قسمت های مو بمالید. از پوست سر تا انتهای ساقه مو را به ماسک، آغشته کنید. این ماسک مو حاوی مواد مضر نیست و به پوست و مو آسیب نمی رساند.

حالا یک کلاه پلاستیکی رنگ مو را روی موها بکشید و به مدت 30 دقیقه موها را به همین حالت رها کنید. پس از این مدت، موها را با آب ولرم آبکشی کنید. شامپو نزنید و فقط همان آبکشی موها کافی است.

هفته ای 2 تا 3 بار این ماسک را روی موها گذاشته و بعد از دو هفته نتیجه را مشاهده کنید.

آخرین مطالب

لیزر موهای زائد

مزایای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یکی از روش های محبوب جهت حذف موهای زائد بدن است که به دلیل مزایای فراوان، محبوبیت بسیاری دارد. این روش از

Read More »

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

صفحات پر بازدید

آخرین مطالب

لیزر موهای زائد

مزایای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یکی از روش های محبوب جهت حذف موهای زائد بدن است که به دلیل مزایای فراوان، محبوبیت بسیاری دارد. این روش از

Read More »
پروتئین تراپی مو چیست؟

پروتئین تراپی مو چیست؟

پروتئین تراپی مو یکی از روش های محبوب بازیابی و مراقبت از مو به شمار می رود که با هدف تقویت موهای آسیب دیده انجام

Read More »
تاثیر مصرف الکل بر ریزش مو

تاثیر مصرف الکل بر ریزش مو

یکی از رایج ترین پرسش های مخاطبین، تاثیر مصرف الکل بر ریزش مو است. بطور کلی، مصرف الکل می تواند تاثیرات منفی زیادی بر سلامت

Read More »
علت چربی موی سر چیست؟

علت چربی موی سر چیست؟

علت چربی موی سر، اغلب ترشح بیش از حد غدد سباسه موجود در پوست سر است. هورمون ها، به ویژه آندروژن ها، مسئول تنظیم میزان

Read More »
علت درد ریشه مو چیست؟

علت درد ریشه مو چیست؟

درد ریشه مو می تواند به دلایل متعددی ایجاد شود. یکی از رایج ترین دلایل، شرایطی به نام التهاب فولیکول مو است که ممکن است

Read More »
کراتینه مو چیست؟

کراتینه مو چیست؟

یکی از سوالات رایجی که در رابطه با سلامت مو مطرح می شود، این است که کراتینه مو چیست و چه کاربردی دارد؟ هدف اصلی

Read More »
تفاوت گریم سینما و تئاتر

تفاوت گریم سینما و تئاتر

تفاوت گریم سینما و تئاتر از مسائل حائز اهمیت در دنیای هنر محسوب می شود که اغلب افراد از تفاوت این دو نوع گریم مطلع

Read More »
5 راه موفقیت در پیشه آرایشگری

5 راه موفقیت در پیشه آرایشگری

راه موفقیت در پیشه آرایشگری همانند دیگر مشاغل نیاز به تجربه، توانایی و توجه به نکات مهم دارد. اما سوال! راز موفقیت در پیشه آرایشگری

Read More »
لایه برداری پوست مردان

لایه برداری پوست مردان

لایه برداری پوست مردان یکی از اقدامات ضروری و موثر در افزایش سطح سلامتی پوست آقایان است که متاسفانه اغلب افراد به آن توجهی ندارند.

Read More »
جوش صورت و درمان آن: درمان جوش صورت

جوش صورت و درمان آن

درمان جوش صورت یکی از بزرگ ترین چالش های پوستی محسوب می شود که اغلب افراد با آن مواجه می شوند. جوش صورت می تواند

Read More »