چگونه از پوست دور چشم مراقبت کنیم | چگونه مانع چین و چروک و سیاهی دور چشم شویم

اولین نشانه های پیری به صورت خطوط ریز و چین و چروک در پوست اطراف چشم دیده می شود. پوست در این ناحیه بسیار حساس تر از دیگر قسمت های صورت و بدن است. عوامل زیادی می تواند موجب پیری زودرس پوست، حتی در سنین جوانی شود. علاوه بر نقش پر رنگ ژنتیک، استرس های شغلی و سبک زندگی، تابش اشعه ماورا بنفش خورشید و حتی مواد غذایی که خورده می شود روی وضعیت پوست تاثیرگذار است. برای مراقبت از پوست دور چشم نیازی به صرف هزینه های هنگفت و خرید محصولات آرایشی گرانقیمت نیست. در این مطلب راه های ساده ای برای شادابی پوست دور چشم ها معرفی شده است.

مشکلات رایج در پوست دور چشم کدامند؟

حتما متوجه شده اید که در پوست اطراف چشم ها، لطیف تر و نازک تر است به همین دلیل زودتر نسبت به عوامل بیرونی و درونی بدن فرد واکنش نشان می دهد. حتی یک شب بیخوابی موجب ایجاد حلقه های سیاه دور چشم در صبح روز بعد خواهد شد. برای مراقبت از پوست دور چشم زمان را از دست ندهید. هر چه زودتر به فکر سلامت پوست و دور چشم ها باشید، نتایج بهتری دریافت می کنید. بیشترین مشکلات دور چشم اینها هستند:

  • سیاهی دور چشم
  • پف دور چشم ها
  • چین و چروک های ریز اطراف چشم
نحوه مراقبت از پوست دور چشم

روش های مراقبت از پوست دور چشم

برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک در اطراف چشم و رفع سیاهی و پف چشم، چه کارهایی را انجام می دهید؟ صرف نظر از هر نوع ژنتیک یا پوستی که دارید حتما این راهکارها تا حد زیادی مشکلات دور چشم را برطرف می کند. فوت و فن سالن های آرایشی در گریم داماد هم روی این موارد تاکید دارد

مرطوب کننده مناسب دور چشم

از دست دادن آب پوست دور چشم منجر به ایجاد خطوط ریز و چین های ظریف می شود. به مرور این چین و چروک ها عمیق تر شده و جای خود را محکم می کنند. با آبرسانی به پوست دور چشم می توانید مانع از پیری زودرس و چروکیده شدن پوست شوید. با یک مرطوب کننده به صورت روزانه پوست دور چشم را تقویت کنید. به این ترتیب رطوبت کافی برای شاداب ماندن پوست دور چشم فراهم می شود.

مرطوب کننده مناسب حاوی ویتامین A، رتینوئید و رتینول است. این مواد عملکرد تولید کلاژن را فعال می کنند.

مراقبت از پوست دور چشم

مراقبت از پوست دور چشم با ویتامین ها

بسیاری از مواد طبیعی حاوی ویتامین ها و املاح مورد نیاز پوست هستند. اگر با مشکل سیاهی دور چشم مواجه هستید با استفاده از ویتامین B3، ویتامین C، اربوتین وهیدروکینون می توانید مشکل را تا حد زیادی بهبود دهید. روغن های طبیعی و سویا حاوی مواد موثر خوبی در این زمینه است. مصرف خوراکی مواد مغذی و مالیدن روغن های طبیعی در برطرف کردن سیاهی دور چشم موثر است. در نظر داشته باشید که بسیاری از افراد به طور ارثی با این مشکل روبرو هستند به این ترتیب نباید انتظار معجزه داشت.

رفع پف و مراقبت از پوست دور چشم

با نوشیدن 8 لیوان آب در روز تا حد زیادی مشکلات مربوط به پوست اطراف چشم، بهتر خواهد شد. کیفیت و مدت خواب نیز روی پوست دور چشم تاثیر مستقیم دارد. همه کرم های دور چشم که حاوی مواد آنتی اکسیدان هستند در این مورد توصیه می شوند. مصرف مواد خوراکی حاوی ویتامین ث و ویتامین ای، گروه ویتامین ب و آنتی اکسیدان های طبیعی در این مورد اثرگذاری بهتری دارند.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

آخرین مطالب

صفحات پر بازدید

آخرین مطالب