بهترین درمان کک و مک

بهترین درمان کک و مک

کک و مک لکه های برنزه یا قهوه ای روشن روی پوست شما هستند. آنها از دسته‌ای از سلول‌های پوستی ساخته شده‌اند که حاوی رنگدانه ملانین بوده و بر خلاف خال ها که برجسته می شوند، به صورت صاف روی پوست شما ظاهر می شوند و دردناک یا مضر نمی باشند. اما اگر به دنبال درمان آن ها هستید، در اینجا بهترین درمان کک و مک را برای پوست صورت آورده ایم.

کک و مک چیست؟

هیچ کس با کک و مک متولد نمی شود، حتی اگر ژنتیکی باشد. آنها با قرار گرفتن در معرض نور خورشید، تحریک می شوند. اگر کک و مک دارید و می خواهید از شر آنها خلاص شوید، در اینجا هفت راه برای بررسی وجود دارد که با دنبال کردن آنها می توانید به سادگی به درمان آنها برسید.

بهترین درمان کک و مک

کرم ضد آفتاب :

کرم ضد آفتاب، نمی توان به عنوان  بهترین درمان کک و مک  منظور شود. اما از ایجاد کک و مک های جدید جلوگیری می کند. شما باید در تمام طول سال، از ضد آفتاب استفاده کنید، حتی زمانی که هوا ابری است. البته باید در نظر داشته باشید که کرم ضد آفتاب باید SPF 30 یا بالاتر داشته باشد و آن را حداقل 15 دقیقه قبل از بیرون رفتن، روی پوست بمالید. ضمن آنکه کرم ضد آفتاب را هر دو ساعت یکبار و بلافاصله پس از شنا یا تعریق زیاد دوباره استفاده کنید.

لیزر درمانی :

لیزر درمانی از پالس های نور متمرکز و شدید برای هدف قرار دادن مناطق آسیب دیده پوست، استفاده می کند. انواع مختلفی از لیزر وجود دارد. لیزر درمانی به طور کلی بی خطر است. خطر ایجاد اسکار نیز کم می باشد. با این حال، عوارض جانبی دیگری ممکن است رخ دهد، از جمله خارش، ورم ، سرخی و پوسته پوسته شدن را شامل می شود.

اگر سابقه تبخال دهانی دارید، ممکن است قبل از انجام لیزر درمانی، به عنوان بهترین درمان کک و مک ، نیاز به مصرف داروهای ضد ویروسی داشته باشید. این بدان دلیل است که لیزر می تواند شعله ور شدن تبخال در اطراف دهان شما را تحریک کند.

برای مراقبت های بهداشتی، ممکن است داروها یا کرم های دیگری قبل از عمل تجویز شود. ممکن است توصیه شود قبل از عمل، از مصرف برخی داروها یا محصولات خودداری کنید. بهبودی پس از لیزر درمانی، ممکن است تا دو هفته طول بکشد. برای دستیابی به نتایج مطلوب معمولاً به جلسات متعدد نیاز است.

بهترین درمان کک و مک

کرایوسرجری :

کرایوسرجری از سرمای شدید به شکل نیتروژن مایع برای منجمد کردن و از بین بردن سلول های غیر طبیعی پوست استفاده می کند. کرایوسرجری به طور کلی بی خطر است و نیازی به بیهوشی و زمان کمی برای بهبودی ندارد. برخی از عوارض جانبی احتمالی عبارتند از افت رنگدانه، خونریزی و تاول باشد که به ندرت باعث ایجاد اسکار می شود. این یک روش مناسب بوده و به عنوان بهترین درمان کک و مک ، منظور شده است.

کرم محو کننده موضعی  

کرم محو کننده که به آن کرم سفید کننده نیز می گویند، هم بدون نسخه و هم با نسخه در دسترس است. بسیاری از کرم های محو کننده، حاوی هیدروکینون هستند، ماده ای که تصور می شود تولید ملانین را سرکوب می کند و نواحی تیره پوست را روشن می کند. کرم هیدروکینون موضعی ممکن است باعث التهاب، خشکی، سوزش، تاول و تغییر رنگ پوست شود.

کرم رتینوئید موضعی :

کرم رتینوئید یک ترکیب ویتامین A است. برای بهبود پوست آسیب دیده، در برابر نور خورشید و روشن کردن کک و مک استفاده می شود. این محصول، به عنوان بهترین درمان کک و مک شناخته شده است و ممکن است با جذب اشعه ماوراء بنفش B، محافظت از نور را ارائه دهد.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب