پرپشت کردن ریش و سبیل با ماساژ درمانی

ریش ظاهر مردانه را عضلانی تر نشان می دهد. ریش های نازک و کم پشت زیبایی چندانی ندارند. برخی از افراد به طور طبیعی رشد موی سر و صورت شان کم است. اغلب افراد با ریش های پر پشت و ابنوه این ژن خوب را از اجدادشان به ارث برده اند. اگر ریش هایی کم پشت و نازک دارید با کمی تلاش می توانید تراکم و ضخامت ریش ها را چند برابر کنید در این مطلب از آموزشگاه آرایشگری سفیر یکی از جدیدترین متدهای پر پشت شدن ریش و سبیل را معرفی می کنیم.

آنچه از پر پشت شدن ریش و سبیل نمی دانید

برای پر پشت شدن ریش و سبیل باید اجازه رشد به موهای صورت بدهید. شاید دو هفته یا شاید هم یک ماه زمان برای رشد کامل ریش ها نیاز باشد. آنچه مسلم است ریش و سبیل رشد می کنند چه بخواهید و چه نخواهید هر روز مقدار کمی اندازه موهای صورت بلندتر می شود. اجازه دهید موها سیر طبیعی رشد را دشاته باشند در این مدت اصلا به موها کاری نداشته باشید ریش تراش را کنار گذاشته و تنها نظاره گر رشد موهای صورت باشید.

پر پشت شدن ریش و سبیل

توجه داشته باشید که ریش های بلند موجب خارش صورت می شوند تا قبل از بلند شدن ریش ها از خاراندن صورت پرهیز کنید.خاراندن صورت موجب پیچ خوردن، شکستن و فر خوردن ریش ها می شود. اگر همه راه ها را رفته اید و نتیجه رضایت بخش نبوده از درمان های خانگی و موثر استفاده کنید. برای مدتی مصرف مواد شیمیایی و آسیب رسان را کنار بگذارید و از روی نسخه های قدیمی مدل ریش را پر پشت کنید.

ابتدا روی وضعیت تغذیه ای و خورد و خوراک تان کار کنید. آیا مواد غذایی مناسب مصرف می کنید؟ برای رسیدن به نتیجه دلخواه از مواد غذایی با کیفیت حاوی ویتامین ها و املاح استفاده کنید. متخصصان پوست مصرف زرده تخم مرغ، گوشت، جگر، شیر، نان و گروه های غذایی حاوی ویتامین B را در پر پشت شدن ریش ها موثر می دانند.

استفاده از روغن نارگیل، زیتون، روغن رز ماری و اکالیپتوس به صورت موضعی روی صورت و محل رویش موها نیز در رشد ریش و سبیل موثر است. در این مدت می بایست صورت را با روغن ماساژ دهید.

ماساژ صورت و رشد ریش ها

ماساژ صورت برای پر پشت کردن ریش و سبیل

مرطوب کردن پوست صورت، شستشوی روزمره، انواع کرم های نرم کننده و ضد آفتاب در نگهداری و مراقبت از پوست صورت ضروری است. وقتی پوست سالم و شاداب باشد ریش ها نیز رشد و تراکم خوبی خواهند داشت. ماساژ درمانی با خون رسانی به پوست صورت و همچنین از بین بردن سلول های مرده موجب بهبود کیفیت پوست شده و رشد ریش و سبیل را افزایش می دهد.

برای پر پشت شدن ریش و سبیل صورت را به طور روزانه ماساژ دهید. روزی 10 دقیقه ماساژ پس از چند هفته ریش های نازک و کم حجم را پر پشت تر و انبوه تر خواهد کرد. در یک مکان آرام و بدون استرس شروع به ماساژ صورت کنید تا تاثیر بیشتری داشته باشد

با ماساژ صورت پمپاژ خون به ناحیه مورد نظر بیشتر می شود. برای شروع صورت را شسته و از یک کرم نرم کننده یا روغن ماساژ استفاده کنید. هرگز پوست خشک را ماساز ندهید زیرا موجب آسیب به سلول های شاخی شده و در دراز مدت تاثیرات نامطلوبی دارد.

با حرکات دایره ای انگشتان روی نقاطی که می خواهید ریش ها رشد بیشتری داشته باشند، ماساژ دهید. نوشیدن آب به مقدار کافی را فراموش نکنید.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

آخرین مطالب

صفحات پر بازدید

آخرین مطالب