نکات ضروری در استفاده از ضد آفتاب

کرم های ضد آفتاب محصولاتی برای مراقبت از پوست در برابر اشعه مضر نور خورشید هستند. همه افراد اعم از خانم ها و آقایان باید از ضد آفتاب مناسب استفاده کنند. برخی از افراد تصور می کنند پوست آقایان نیازی به ضد آفتاب ندارد در حالی که تفاوتی بین دو جنس در استفاده از ضد آفتاب دیده نمی شود. این محصول از لوازم آرایشی و زیبایی به حساب نمی آید بلکه یکی از محصولات مراقبتی پوست است. نحوه استفاده از ضد آفتاب در میزان اثرگذاری آن اهمیت دارد.

در مقابل برخی ها که تمایلی به استفاده از ضد آفتاب ندارند، گروه دیگری وجود دارد که زیادی به کرم های ضد آفتاب اطمینان دارند. لازم است بدانید که این محصول نمی تواند پوست را به طور صد در صد از اشعه فرابنفش نور خورشید محافظت کند بلکه تاثیر محدودی دارد. تبلیغات وسیعی در زمینه محصولات ضد آفتاب می شود اما تنها در صورت استفاده صحیح می توان تاثیر فوق العاده ضد آفتاب ها را دید.

طرز استفاده از ضد آفتاب

نحوه استفاده از ضد آفتاب

صرف نظر از برند و قیمتی که برای خرید ضد آفتاب می پردازید، طریقه استفاده از آن در پیشگیری از اثرات آفتاب، نقش مهمی دارد. هم انواع ضد آفتاب طریقه مصرف یکسانی دارند. قبل از اینکه از خانه خارج شوید لازم است تا از ضد آفتاب مناسب استفاده کنید. مکانیسم اثرگذاری ضد آفتاب به فاصله چند دقیقه بعد شروع می شود پس حداقل 30 دقیقه قبل، از ضد آفتاب استفاده کنید.

روی همه قسمت هایی که در معرض آفتاب قرار دارد، کرم ضد آفتاب بمالید. علاوه بر صورت، پشت گوش ها، گردن و بالای سینه، پشت دست ها و حتی طاسی سر نیز باید با ضد آفتاب پوشش داده شود.

انواع محصولات ضد آفتاب دو دسته هستند برخی در برابر آب پایداری دارند و گروهی دیگر مقاوم به آب نیستند. موقع استفاده از ضد آفتاب در استخر و شنا به این موضوع توجه کنید. محصولات ناپایدار در برابر آب برای استخر مناسب نیستند.

نحوه استفاده از ضد آفتاب

تاثیر همه محصولات ضد آفتاب، پس از 3 یا 4 ساعت از بین می رود. این امر ارتباطی با قیمت بالا و یا برند ضد آفتاب ندارد. اگر در معرض آفتاب قرار دهید لازم است هر 3-4 ساعت یکبار، ضد آفتاب را تجدید کنید.

یادتان باشد هیچ محصولی نمی تواند به صورت صد در صد پوست را در برابر آفتاب، حفظ کند. در صورتی که ساعات طولانی زیر نور خورشید قرار دارید حتما از کلاه و محصولات مراقبتی دیگر نیز استفاده کنید.

نکات مهم در مراقبت از پوست دور چشم

استفاده از ضد آفتاب برای آقایان

بسیاری از آقایان از ماسیدن ضد آفتاب در لا به لای ریش ها و پوست صورت، شکایت دارند. این موضوع تا حدودی صحیح است اما آیا می دانید که ضد آفتاب مخصوص آقایان نیز تولید شده است؟ این محصول دارای پوشش دهی کافی است ولی به هیچوجه روی پوست تغییر ایجاد نمی کند.

علاوه بر آن انواع کرم های ضد آفتاب با ترکیبات ضد چروک یا نرم کننده نیز در بازار به فروش می رسد. به جای استفاده از چند محصول می توانید یک ضد آفتاب کامل را خریداری کنید. در ترکیب این محصولات همه مواد مورد نیاز پوست نیز گنجانده شده. در ضمن انواع ضد آفتاب در 2 نوع مختلف برای پوست های چرب و خشک تولید شده که با توجه به نوع پوست می توانید یکی را انتخاب کنید.

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

صفحات پر بازدید

آخرین مطالب