مزیت های سرکه سیب برای مو | خواص و مضرات سرکه سیب برای موی سر

مزیت های سرکه سیب برای مو | خواص و مضرات سرکه سیب برای موی سر

سرکه سیب (ACV) به عنوان یک ماده مفید برای موهای مجعد، گره خورده یا طبیعی منظور می شود. اما برای آن که با مزیت های سرکه سیب برای مو آشنا شوید، لازم است بدانید که در واقع چه چیزی یک پوست سر سالم و متعادل را ایجاد می کند؟

تعادل سطح PH

در ابتدا باید اشاره کنیم که سطح pH طبیعی پوست سر شما حدود 5 است که کمی اسیدی است. این سطح اسیدی برای صاف و بسته نگه داشتن لایه کوتیکول موهای شما مهم است. یک لایه کوتیکول مسطح، مربوط به موهای براق، صاف و نرم است. از گره خوردن، شکستگی، خشکی و ریزش مو جلوگیری می کند و به هر تار مو کمک می کند رطوبت خود را حفظ کند و آنها را صاف نگاه می دارد.

با این حال، بسیاری از شامپوها و سایر محصولات مو PH قلیایی بیشتری بالاتر از دارند که سطح اسیدی پوست سر را مختل می کند. لایه کوتیکول به خشکی، شکستگی، موخوره، گره خوردن موها پاسخ می دهد. این امر به ویژه برای موهای طبیعی و موهای مجعد می تواند مشکل ساز باشد. اینجاست که مزیت های سرکه سیب برای مو خود را نشان خواهد داد.

شما می توانید pH پوست سر خود را تنظیم کنید و با انجام شستشوی سرکه سیب ACV از بسیاری از اثرات منفی محصولات قلیایی مو جلوگیری کنید. ACV دارای pH حدود 3 است، اما رقیق شده با آب به اسیدیته طبیعی پوست سر شما نزدیک می شود.

مزیت های سرکه سیب برای مو | خواص و مضرات سرکه سیب برای موی سر

فواید و مزیت های سرکه سیب برای مو

سرکه سیب، PH مو و پوست سر را متعادل می کند. با کاهش PH پوست سر، ACV کوتیکول مو را صاف و بسته می کند. این کار باعث می‌شود موهای شما صاف‌تر شده و راحت‌تر باز و براقر شوند. همچنین، کمتر در معرض شکستگی قرار گرفته و مرطوب‌تر باشند. در حالی که ACV نمی تواند تخلخل طبیعی موهای شما را کاهش دهد یا سوراخ های لایه کوتیکول ناشی از حرارت یا آسیب شیمیایی را ترمیم کند، برای کاهش اثرات مو با تخلخل بالا، کوتیکول مو را صاف می کند که یکی از فواید و مزیت های سرکه سیب برای مو به شمار می آید.

سرکه سیب از رشد قارچ ها و باکتری ها جلوگیری می کند و مو و پوست سر را سالم نگه می دارد. این ضد التهاب است و می تواند به شوره سر و ریزش مو کمک کند، زیرا علت اصلی اغلب باکتری ها است. همچنین، سرکه سیب حاوی مواد مغذی از جمله ، ویتامین های B، C و پتاسیم است که برای موهای شما مفید است.

سرکه سیب پوست سر شما را شفاف و لایه برداری می کند، پوست های مرده و همچنین تجمع محصولی که منافذ روی پوست سر شما را مسدود می کند را از بین می برد. از دیگر مزیت های سرکه سیب برای مو این است که می تواند به حجم دادن مو کمک کند، زیرا مانند نرم کننده های مبتنی بر سیلیکون موها را سنگین نمی کند.

ضمن آنکه این ماده،  با افزایش گردش خون در فولیکول های مو، رشد مو را تحریک می کند. در نظر داشته باشید که سرکه سیب مقرون به صرفه است و حاوی هیچ گونه مواد نگهدارنده یا مواد شیمیایی اضافه ای نیست که ممکن است به موهای شما آسیب برساند.

مزیت های سرکه سیب برای مو | خواص و مضرات سرکه سیب برای موی سر

باورهای غلط رایج در مورد سرکه سیب

می توانید از ACV به عنوان جایگزین شامپو استفاده کنید. این کاملا درست نیست. در حالی که سرکه سیب، یک شفاف کننده و لایه بردار موثر است، اما کار کامل پاکسازی موهای شما را انجام نمی دهد. شستشوی متناوب آن را با شامپو انجام دهید یا مستقیماً پس از شامپو کردن موهای خود، شستشوی ACV را در برنامه خود بگذارید. برای سلامتی بیشتر موهای خود با آموزشگاه آرایشگری سفیر مشورت نمایید.

منبع

اشتراک گذاری

آخرین مطالب