چگونه موهای خود را حالت دهیم

حالت دادن به موها می تواند جذابیت شما را بیشتر کرده و نشاط ایجاد کند. این یک راه عالی برای نشان دادن شخصیت شما است. روش های زیادی برای حالت دادن به موهای شما وجود دارد و باید بهترین مدل را برای خود بیابید. برای آن که دریابیم چگونه موهای خود را حالت دهیم ؟ لازم است تا به طول و نوع موهای خود توجه نموده تا بتوان از روش های موثر برای ایجاد ظاهری متناسب با شخصیت خود استفاده نمود.

اقدامات مناسب برای حالت دادن به موها

برای حالت دادن به موها، لازم است که به راحتی از شامپو استفاده کنید وگرنه موهای شما خشک به نظر می رسد. البته همه نیازی ندارند موهای خود را هر روز بشویند. اگر موهای شما خشک است، باید هر 2 یا 3 روز آن را بشویید. این در حالی است که برای موهای چرب، شستشوی روزانه موها مهم است.

از شامپویی متناسب با جنس، ضخامت و حالت موهای خود استفاده کنید. بهتر است در صورت نیاز از نرم کننده استفاده کنیم تا زمانی که بهتر متوجه شویم که چگونه موهای خود را حالت دهیم . در واقع حالت دادن به موهای کمتر تمیز، راحت تر است. فرم دهی را بهتر نگه می دارد. موهای خود را از پایین به بالا برس بزنید تا قبل از حالت دادن به آن هیچ گونه گره ای در آن وجود نداشته باشد. برای حالت دهی بهتر از کرم و اسپری استفاده کنید.

موهای خود را با پوشش های مناسب، تغذیه کنید تا براق بماند. اگر موهای شما مجعد است یا انتهای آن شکسته است، احتمالاً به رطوبت و اصلاح نیاز دارد. به دنبال محصولاتی با مواد مرطوب کننده مناسب مانند روغن های طبیعی باشید و از محصولات حاوی الکل اجتناب کنید.

از مقداری روغن یا ماسک مو استفاده کنید تا موهای خود را در حال رشد، برش یا رنگ آمیزی در سلامت کامل حفظ کنید تا به مدل دلخواه برسید. به جای نرم کننده، می توانید یک روغن طبیعی مانند روغن نارگیل یا روغن آرگان را در موهای خود قرار دهید.

چگونه موهای خود را حالت دهیم

استفاده از مواد طبیعی برای حالت دادن مو

برای تمامی افراد در موقعیت های مختلف این سوال وجود دارد که چگونه موهای خود را حالت دهیم . اگر موهای شما نازک است یا فاقد حجم است، به دنبال محصولاتی باشید که حاوی بیوتین، کلاژن یا کراتین هستند زیرا این محصولات به ضخامت موها کمک کرده و آنها را قوی نگه می دارد.

همچنین می توانید نرم کننده را روی موهای خود بگذارید، آن را در کلاه مخصوص قرار دهید و با کلاه روی سر بخوابید. وقتی کلاه را بر می دارید، موهای خود را مانند معمول بشویید. مراقب حرارت زیاد روی موهای خود باشید. تقریباً هیچ چیز مضرتر از حالت دادن به موها با محصولات حرارتی مانند سشوار برقی یا اتوی مو نیست.

تا جایی که ممکن است موها را با هوا خشک کنید تا سالم بمانند. اگر باید آن را با سشوار خشک کنید، از یک پخش کننده در خروجی آن استفاده کنید. این محصولی است که به انتهای سشوار متصل می شود تا آسیب ناشی از حرارت را کاهش دهد.

برای دریافتن این که چگونه موهای خود را حالت دهیم ، باید اشاره کنیم که برای محافظت از موهای خود از اسپری محافظ حرارتی استفاده کنید. اسپری محافظ حرارتی را روی هر قسمت از مویی که می خواهید فر کنید، اسپری کنید. آن را خیلی نزدیک سر خود نگیرید وگرنه موهای شما مرطوب می شود و نمی توانید آن را حالت دهید. برس یا شانه مناسب داشته باشید. اگر موهای شما برش خوبی ندارد، نمی تواند حالت خوبی را حفظ کند. بنابراین ارزش این را دارد که هر شش هفته به آن رسیدگی کنید تا این قسمت های نا مناسب را کوتاه کنید.

انواع مختلف حالت دهنده مو

انواع مختلف حالت دهنده وجود دارد که همگی تأثیرات متفاوتی بر موهای شما می گذارند. هنگام شروع به حالت دادن به موها ، مطمئن شوید که آنها را زیاد برس نزنید. برس زدن می تواند باعث وز شدن موها یا حتی آسیب دیدن آنها شود. در عوض، سعی کنید از یک شانه دندان پهن استفاده کنید. آنها روی موها راحت تر عمل می کنند.

در ادامه بررسی اینکه چگونه موهای خود را حالت دهیم ، باید افزود که برش های لایه دار باعث ایجاد فر طبیعی می شود. اگر به دنبال موهای صاف هستید موهای خود را بلندتر نگاه دارید. توجه داشته باشید که برش های کوتاه تر باعث ایجاد موهای بسیار مجعد می شود. اگر مرد هستید ، نمی توانید انتظار داشته باشید که ژل همه چیز را برطرف کند. شما به یک مدل موی مناسب نیاز دارید. برای افرادی که موهای بلندی دارند، این امر به ویژه در صورتی که می خواهندد موهای حالت دار داشته باشد، صادق است.

چگونه موهای خود را حالت دهیم

چگونگی حالت دادن موها

با متخصصان مشورت کنید تا ایده بهتری برای اینکه کدام سبک برای شما مناسب است، بدست آورید. افرادی هستند که در زمینه حالت دادن مو آموزش دیده اند. یک کارشناس حرفه ای در این خصوص، بهتر می تواند به ما کمک کند تا دریابیم که چگونه موهای خود را حالت دهیم .

از یک آرایشگر کمک بگیرید. اینها متخصصانی هستند که موهای شما را حالت می دهند و نحوه انجام آن را برای شما توضیح خواهند داد. اگر به موهایی حالت دار، برای یک رویداد بزرگ مانند جشن عروسی نیاز دارید، انجام آن را به یک متخصص بسپارید تا یک ظاهر خاص و متفاوت داشته باشید.

همچنین قبل از انتخاب یکی از سبک ها ، طیف وسیعی از سبک ها را مطالعه کنید. به همه مدل موهایی که در نظر دارید، فکر کنید. آنها را به سه مدل که واقعاً دوست دارید، محدود کنید. در حالی که آنها را با سبک هایی که برای فرم صورت مناسب بوده و با سبک زندگی سازگار است، تطبیق می دهیم، می توانیم دریابیم که واقعا چگونه موهای خود را حالت دهیم تا با ظاهری درخشان و زیبا به نظر آییم.

جنس مو در حالت دادن آن

لازم است که بافت و طول موهای خود را بشناسید. آگاهی از ضخامت، طول و میزان رشد موها، می تواند به شما کمک کند که بدانید کدام مدل ها، کاربردی هستند. موهای بالای شانه معمولاً کوتاه تلقی می شوند و موهای متوسط ​​عموماً در شانه شما تا کمی از پشت شما قرار دارند.

 شما باید بتوانید ضخامت موهای خود را فقط با نگاه و احساس آن تشخیص دهید، اما اساساً 2 دسته ضخامت مو وجود دارد که طبیعی یا ضخیم است. اگر موهای کوتاهی دارید، می توانید فرهای ریز انجام دهید. برای موهای بلند ، تقریباً می توانید هر کاری را انجام دهید. تشخیص اینکه چگونه موهای خود را حالت دهیم در این شرایط بسیار مهم است.

در نظر داشته باشید که بهتر است حس خوبی از ظاهر خود داشته باشید. تلاش برای کپی کردن هر نوع مدل موی جدید، بهترین ایده نیست. شما باید سبکی را انتخاب کنید که مناسب شخصیت و شرایط شما باشد. استایل های زیادی وجود دارد که می توانید از بین آنها استفاده کنید.

اغلب ایده خوبی است که با چیزهایی که به طور طبیعی دارید کار کنید تا زیبایی خود را برجسته کنید. صاف کردن موهای فر یا فر کردن موهای صاف هر روز می تواند به موهای شما آسیب برساند و وقت زیادی را از شما بگیرد. شکل صورت خود را در نظر بگیرید، بنابراین استایلی را انتخاب کنید که برای شما جذابیت بیشتری دارد.

چگونه موهای خود را حالت دهیم

انتخاب حالت و فرم دهی موها

اکنون که می خواهیم ببینیم چگونه موهای خود را حالت دهیم ، لازم است که شکل صورت خود را تشخیص دهیم. به عنوان مثال، صورتهای قلبی شکل با موهای کوتاه چندان مناسب نیستند، اما با موهای عقب کشیده ظاهر خوبی دارند. اگر صورت شما مربع شکل است، برش هایی را که استخوان گونه شما را برجسته می کند، مناسب است.

اگر گوشهای شما بسیار بزرگ است، ممکن است بخواهید موهای خود را بلند کنید. اگر پیشانی بزرگی دارید، برخی از مدل موهای ریخته شده در صورت ایده خوبی است. چهره های بیضی شکل تقریباً با هر مدل مویی ست می شوند. برای زیبایی بالاتر چهره و حالت دهی بهتر، خوب است به این نکته توجه داشته باید. اگر در مورد فرم پیشانی یا صورت خود مطمئن نیستید، یک مدل دم اسبی صاف ممکن است ایده خوبی نباشد.

با مواد چگونه موهای خود را حالت دهیم

از محصولات برای فرم دادن به موهای خود استفاده کنید. برخی از نمونه های محصولات فرم دهی مو هستند. برای اینکه موهای خود را بیشتر کنترل کنید از محصولاتی مانند حجم دهنده موهای نازک یا اسپری مو استفاده کنید. شامپو خشک بهترین دوست شماست. اگر با موهای رنگ شده شما مطابقت دارد، از آن برای حجم مو یا به عنوان پوششی برای موها یا ریشه های خود استفاده کنید.

توجه داشته باشید که همواره محصولات خوب بخرید، خرید ارزان ترین چیزی که می توانید در یک فروشگاه پیدا کنید، ممکن است به موهای شما آسیب برساند. تفاوت در نتیجه روشن خواهد بود. محصول زیادی استفاده نکنید زیرا می تواند باعث چرب شدن موها شود. همچنین هنگام حالت دادن مو، بر روی تارهای مو تمرکز کنید. سعی کنید محصول را به طور مساوی با تقسیم مو به چند قسمت اجرا کنید.

چگونه موهای خود را حالت دهیم

نحوه حالت دادن مو

موهای خود را خیلی سفت یا بیش از حد حالت ندهید. به حتم هنگامی که بررسی می کنیم که چگونه موهای خود را حالت دهیم ، برایمان مهم است که آن ها را از بین نبریم. از همین روست که اغلب افراد به دنبال تقویت و حالت دادن موهای خود در بهترین شکل هستند.

از محصولاتی با کیفیت بالا استفاده کنید. بهترین روش برای حالت دادن به موها استفاده از موم با کیفیت خوب است. مقدار کمی از آن را بگیرید و با مالیدن کف دست ها به یکدیگر کمی حرارت دهید. سپس، قبل از حالت دادن،  مطمئن شوید که آن را در تمام موهای خود قرار داده اید.

برای مردان، برای ایجاد ظاهری متفاوت، از موم یا ژل استفاده می شود که موهای آن ها را سفت نمی کند و طبیعی تر به نظر می رسد. اگر مرد هستید ، مقداری روی دستان خود قرار دهید، آن را به اطراف و روی موهای خود بمالید ، سپس آن را رو به بالا حرکت دهید، گویی که می خواهید موهای خود را به مرکز سر خود بفرستید. موها به تنهایی از زمانی که آنها را به سمت بالا حرکت می دهید شکل می گیرند.

برای آن که بتوانیم راه آن که چگونه موهای خود را حالت دهیم را دریابیم، لازم است که همواره مراقبت و تمیزی موهای خود را در نظر داشته باشیم. برای دست یابی به اطلاعاتی بیشتر در خصوص حالت دادن موها، می توانید با کارشناسان  آموزشگاه آرایشگری مردانه سفیر مشورت های لازم را داشته باشید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب