آشنایی با انواع مدرک فنی حرفه ای (آموزشگاه آرایشگری)

آشنایی با انواع مدرک فنی حرفه ای (آموزشگاه آرایشگری)

انواع مدرک فنی حرفه ای در حوزه آرایشگری به متقاضیان کمک می کند تا بتوانند در شغل آرایشگری مشغول به کار شوند. علاوه بر این، آشنایی با انواع مدرک آرایشگری می تواند راه مناسبی جهت مهاجرت و فعالیت در بازارهای جهانی باشد. شغل آرایشگری یکی از حوزه های کاری جذاب و پردرآمد محسوب می شود که امروزه تحصیلات آکادمیک دانشگاهی نیز به آن افزوده شده است. توجه داشته باشید که اخذ انواع مدرک آرایشگری نیازی به تحصیل آکادمیک ندارد و این موضوع امری اختیاری و نوعی امتیاز مثبت محسوب می شود. متقاضیان علاقه مند به رشته آرایشگری می توانند با انواع مدرک فنی حرفه ای بدون تحصیلات دانشگاهی در داخل و خارج از کشور به صورت حرفه ای مشغول به کارشوند. در ادامه این مطلب قصد داریم با انواع مدرک آرایشگری بین المللی و انواع مدرک فنی حرفه ای آشنا شویم؛ با مجله آموزشگاه آرایشگری سفیر همراه باشید.

انواع مدرک فنی حرفه ای

انواع مدرک فنی حرفه ای آرایشگری

اگر به حوزه آرایشگری علاقه دارید، بهتر است ابتدا با انواع مدرک فنی حرفه ای در این زمینه آشنا شوید. فعالیت در حوزه آرایشگری نیاز به تحصیلات دانشگاهی ندارد و متقاضیان می توانند با شرکت در دوره های آموزشی فنی حرفه ای مدارک معتبر و بین المللی این شغل را اخذ کنند. توجه داشته باشید که این حوزه علاوه بر مدرک و تجربه، نیازمند خلاقیت است. هوش بالا و خلاقیت در اجرای متدهای روز یکی از پیش نیازهای اساسی شغل آرایشگری محسوب می شود. امروزه علاوه بر مدارک فنی حرفه ای، تحصیلات آرایشگری در دانشگاه های سراسر کشور به صورت تخصصی نیز امکان پذیر است. اما اخذ مدارک آن از نظر امتیازی تفاوت چندانی ندارند و انواع مدرک فنی حرفه ای آرایشگری جهت فعالیت در داخل و خارج کشور کفایت می کنند. در ادامه به معرفی انواع مدرک آرایشگری فنی حرفه ای می پردازیم:

معتبرترین مدرک آرایشگری مردانه

همانطور که در پاراگراف های قبل تر اشاره کردیم، اخذ انواع مدرک فنی حرفه ای آرایشگری و یا تحصیلات دانشگاهی آن از نظر اعتبار تفاوت زیادی ندارند. اما معادل سازی مدارک جهت مهاجرت و فعالیت در بازارهای جهانی و یا اشتغال در کشورهای اروپایی و امریکایی نیازمند اعتبار و استعلام هستند. در این راستا، معتبرترین انواع مدرک فنی حرفه ای آرایشگری، مدارک اعطا شده از سوی سازمان فنی و حرفه ای هستند. افرادی که موفق به دریافت دیپلم آرایشگری (سرتیفیکیت) از سازمان فنی حرفه ای کشور هستند، می توانند به راحتی اقدام به معادل سازی و اخذ مدارک بین المللی کنند. استعلام این مدارک به راحتی قابل انجام است و متقاضیان جهت مهاجرت می توانند این مدارک را به عنوان رزومه به کشور و بازارهای جهانی ارسال نمایند.

انواع مدرک فنی حرفه ای آرایشگری

مزیت های استفاده از سرتیفیکیت های بین المللی

  • امکان تدریس در آموزشگاه های آزاد فنی حرفه ای سراسر کشور
  • امکان فعالیت در حوزه آرایشگری
  • امکان معادل سازی به عنوان مدرک دانشگاهی
  • افزایش موفقیت در اشتغال داخل کشور و بازارهای جهانی
  • امکان استفاده از وام های اشتغال و مشاغل خانگی
  • امکان ادامه تحصیلات در دانشگاه ها
  • دریافت کارت و مدرک مربیگری
  • امکان مهاجرت و فعالیت درحوزه آرایشگری در کشورهای معتبر و جهان اول

مدرک رسمی فنی حرفه ای آرایشگری

معتبرترین مدرکی که در کشور ما توسط سازمان فنی و حرفه ای برای پایان دوره هنرجویان آرایشگری صادر می شود، مدرک رسمی فنی و حرفه ای نام دارد که دارای اعتبار بین المللی بوده و هنرجویان پس از کسب نمرات لازم در آزمون های تئوری و عملی می توانند صاحب آن شوند. جالب است بدانید این مدرک نزد بیش از 140 کشور معتبر دنیا اعتبار دارد و افرادی که قصد مهاجرت دارند، می توانند آن را ترجمه کرده و به کشور مقصد ارائه دهند. مدرک رسمی سازمان فنی حرفه ای دارای یک شماره مخصوص به خود است که توسط آن قابل استعلام بوده و در نهایت هیچ شک و شبهه ای برای کشور مقصد باقی نمی گذارد.

هنرجویان جهت اخذ این مدرک تنها کافی است یک آموزشگاه‌ رسمی تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور را پیدا و در دوره مورد نظرشان ثبت نام کنند. آموزشگاه موظف است دوره های مهارت آموزی را با حضور بهترین مدرسان کشور برگزار و پس از پایان دوره آموزشی، شرایطی را جهت برگزاری آزمونی استاندارد در دو مرحله برای سنجش هنرجویان فراهم کند. در حال حاضر شما علاقه مندان به حوزه آرایشگری می توانید از طریق آموزشگاه آرایشگری سفیر اقدام به اخذ مدارک معتبر بین المللی کنید. (منبع)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *