چگونه شوره سر را از بین ببریم؟ | شامپوهای ضد شوره

شامپوهای ضد شوره

یکی از مسائلی که همواره در برنامه مراقبت مو مطرح بوده است، شوره سر است که می توان با روش های کاربردی، آن را کنترل نمود. برای شوره سر خفیف، ابتدا تمیز کردن منظم را با یک شامپوی ملایم انتخاب کنید تا چربی و تجمع سلول های پوست کاهش یابد. اگر کمکی نکرد، شامپوهای ضد شوره قوی تری را امتحان نمایید. برخی از افراد می توانند دو تا سه بار در هفته، استفاده از شامپوهای دارویی را تحمل کنند و در صورت نیاز در روزهای دیگر شامپوی معمولی خود را استفاده کنند. افرادی که موهای خشک تری دارند از شامپو زدن کمتر و یک نرم کننده مرطوب کننده استفاده می کنند. اما چگونه شوره سر را از بین ببریم؟

شامپوهای ضد شوره برای درمان شوره سر

بهترین درمان شوره سر

محصولات مو، چه دارویی و گیاهی، به صورت محلول، فوم، ژل، اسپری، پماد و روغن در دسترس هستند. ممکن است لازم باشد بیش از یک محصول را امتحان کنید تا روتینی را به عنوان بهترین درمان شوره سر پیدا کنید که برای شما مناسب است.  احتمالاً به درمان مکرر یا طولانی مدت نیاز خواهید داشت.

قیمت شامپوهای ضد شوره

حساسیت به داروهای ضد شوره

اگر هنگام استفاده از هر محصولی دچار خارش یا سوزش شده و حساسیت به داروهای ضد شوره داشتید، مصرف آن را متوقف کنید. شامپوهای شوره سر، بر اساس محتویات دارویی که دارند طبقه بندی می شوند. این نکته را باید افزود که برخی از شامپوها، با فرمولی قوی تر همراه با نسخه ارائه می شوند.

شامپوهای قوی برای شوره

هنگامی که به دنبال آن هستیم که چگونه شوره سر را از بین ببریم؟ روش های مختلفی را جستجو می کنیم. به عنوان نمونه، شامپوی پیریتیون روی، به صورت ضد باکتری و ضد قارچ طراحی شده اند. ضمن آنکه می توان شامپوهایی که حاوی زغال سنگ را نیز تهیه نمود.

قطران زغال سنگ، سرعت از بین رفتن و پوسته پوسته شدن سلول های پوست را کاهش می دهد. اگر موهایی رنگ روشن دارید، این نوع شامپوهای ضد شوره ممکن است باعث تغییر رنگ در موها شود. ضمن آنکه این احتمال را نیز ایجاد می کند که در برابر نور خورشید، دارای حساسیت بیشتری شود.

شامپوهای ضد قارچ

از دسته دیگر این نوع از محصولات، می توان به شامپوهایی که دارای اسید سالیسیلیک هستند  اشاره کرد که قادر هستند تا شوره سر را از بین ببرند. همچنین، محتویات شامپوهای سلنیوم سولفید، ضد قارچ بوده و لازم است تا آنها را مطابق با دستور ثبت شده، استفاده کرد. ضمن آنکه آبکشی مناسب پس از شستشو با شامپو مهم است، زیرا ممکن است باعث تغییر رنگ مو شود.

مدت اثربخشی شامپوهای ضد شوره

اگر یک نوع شامپو برای مدتی کار می کند، به نظر می رسد که اثربخشی خود را از دست می دهد، می توان استفاده بین دو نوع شامپو شوره سر را امتحان کرد تا دریافت چگونه شوره سر را از بین ببریم؟ هنگامی که شوره سر کنترل شد، سعی کنید از شامپوهای دارویی کمتر برای نگهداری و پیشگیری استفاده کنید.

قیمت شامپوی ضد شوره

توجه داشته باشید که دستوارت مشخص شده در خصوص هر شامپو را که استفاده می کنید، مطالعه نموده و مطابق با آن ها، موها و پوست سر خود را شستشو دهید. در صورتی که از یک محصول برای چند هفته به صورت منظم استفاده کرده و تاثیر مثبتی دریافت نکرده اید، می توانید راهنمایی های لازم را از آموزشگاه آرایشگری سفیر دریافت کنید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب