انتخاب مدل مو مردانه

انتخاب مدل مو مردانه بر اساس فرم صورت

زمانی مدل موی آلمانی مد بود و روزگاری هم خوش تیپ ها موها را کرنلی کوتاه می کردند. بدون تردید مدل مو مردانه تاثیر زیادی در چهره و توازن آن دارد ولی سوال اینجاست که کدام مدل مناسب چهره تان است. در دوره های آموزش آرایشگری مردانه تکنیک های کوتاه کردن مو بر اساس فرم صورت آموزش داده می شود. اگر با توجه به فرم اسکلت صورت موها کوتاه شوند بسیاری از ایرادات چهره و ناهماهنگی ها هم پنهان می ماند. برای اینکه چهره جذاب تری داشته باشید موها را طبق استانداردهای چهره مدل دهید.

مدل مو مردانه

مدل مو مردانه برای صورت لوزی

صورت کشیده و باریک، استخوان های گونه قوی و عریض، چانه مشخص و زاویه دار این ها مشخصات افرادی با صورت لوزی است. اگر در این گروه قرار دارید مدل موهای لایه لایه، فرق کج به سمت بالا، خروسی و … هماهنگی خوبی با چهره تان دارد. به عنوان یک ترفند عالی از ریش برای کمتر دیده شدن تیزی چانه و استخوان فک کمک بگیرید.

مدل مو مردانه برای صورت بیضی

اغلب مدل های مو برای افرادی که دارای صورت بیضی هستند، مناسب است. تقارن چهره در این افراد کاملا مشخص است.در این چهره ها هیچگونه تیزی در ناحیه پیشانی، گونه ها و چهره وجود ندارد. مدل موهای محو و زیر کوتاه، پف پفی، خامه ای، تیغ تیغی و …. هر مدل مویی که دوست دارید را امتحان کنید بدون تردید همه این مدل ها زیباست. اما توصیه می شود از گذاشتن موی چتری پرهیز کنید. گذاشتن ریش اختیاری است و حتی می توانید موی صورت را بتراشید یا با ریش بلند جذابیت تان را به رخ بکشید.

مدل مو مردانه برای صورت مثلثی

زوایای صورت مثلثی بیشتر است و به خصوص ناحیه چانه عریض تر از فک دیده می شود. با توجه به برجستگی صورت از گذاشتن ریش خودداری کنید. برای ایجاد تقاورن از موهای چتری رو به بالا یا موهای بافت دار کمک بگیرید. موهای مدل شلخته نی زایده بدی نیست ولی از کوتاه کردن و محو کردنن کناره موها حتما خودداری کنید.

انتخاب مدل مو مردانه

مدل مو مردانه برای صورت کشیده

آیا طول صورت تان از عرض بیشتر است؟ این خصوصیت بارز فرم صورت مستطیلی است . از همه مدل موهایی که فرم صورت را کشیده تر نشان می دهند، دوری کنید. کوتاه کردن موهای بالای سر ایده بهتری است اما اگر به موی بلند علاقه دارید حتما موهای کناری را نیز بلند نگه دارید. فرق کج، موهای شانه شده به سمت بالا ایده بدی نیست ولی به سمت مدل موی خروسی هم نروید. یک نکته مهم اینکه ریش، صورت را کشیده تر نشان می دهد.

مدل مو مردانه برای صورت مربع

صورت های زاویه دار، تیز و مردانه مربعی را با طول و عرض یکسان در همه زوایا حتما دیده اید. زاویه دار بودن فک تنها تفاوت بین صورت گرد و مربع است. بهترین مدل موها برای فرم صورت مربعی مدل ملوانی، پشت گردن و زیره کوتاه است اما می توانید مدل های بلند که در قسمت بالا حجیم تر هستند را نیز امتحان کنید. گذاشتن ته ریش مردانه نیز کمی از تیزی فک و چانه کم می کند.

مدل مو مردانه برای صورت گرد

طول و عرض برابر نشانه بارز صورت گرد است این افراد در قسمت فک و گونه ها هیچ نوع زاویه تیز یا برجستگی ندارند. مدل موهایی که در دو طرف کوتاه و در قسمت بالای سر بلند و پف دار است می تواند تقارن طول و عرض را ایجاد کند. مدل های خروسی، زیره کوتاه، فرق کج به سمت بالا، تیغ تیغی و …. مناسب چهره مربعی است. اگر چه نیازی به ریش ندارید و لی با ریش می توانید فک را زاویه دارتر نشان دهید.

perfect-hairstyle-haircut

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *