سفید شدن زودهنگام موها | جلوگیری از سفید شدن مو

سفید شدن زودهنگام موها

وقتی سلول‌ های تولیدکننده رنگ، تولید رنگدانه را متوقف می‌کنند، موها سفید می‌شوند. پراکسید هیدروژن طبیعی نیز می تواند در مو رسوب کرده و رنگ موها را سفید کند. اما در واقع، این نمی تواند به خودی خود به این معنی باشد که شما مشکل پزشکی دارید، مگر در موارد نادر که سفید شدن زودهنگام موها باید بررسی شود. شما می توانید برای جلوگیری از سفید شدن مو اقدام کنید. در این خصوص، کارشناسان آموزشگاه آرایشگری سفیر شما را یاری می کنند.

سفید شدن زودهنگام موها

دلایل سفیدی موها

برخلاف تصور رایج، استرس باعث سفید شدن موها نشده است. دانشمندان دقیقاً نمی دانند چرا برخی از افراد زود هنگام دارای موهایی سفید می شوند، اما ژن ها نقش مهمی دارند. همچنین، کمبود ویتامین B-12 یا مشکلات هیپوفیز یا غده تیروئید، می تواند باعث سفید شدن زودهنگام موها شود که در صورت اصلاح مشکل، برگشت پذیر است.

برخی تحقیقات ارتباطی بین سفیدی زودرس و تراکم استخوان کمتر در سنین بالا را اعلام کرده اند. در واقع، سطح تراکم استخوان، به سطح فعالیت، وزن، قد، قومیت شما مرتبط است. این به موهای شما یا چیزهایی که رنگ موهای شما را کنترل می کنند مربوط نمی شود.

پیشگیری از سفید شدن موها

انتخاب های زیادی برای جلوگیری از سفید شدن مو وجود دارد. آنها عبارتند از:

رنگ نیمه دائمی یا نیمه دائمی:

 رنگ برای چند هفته ماندگاری دارد و گزینه خوبی برای افرادی است که تازه شروع به دیدن سفید شدن زودهنگام موها می کنند. اگر رنگ‌های طبیعی زیادی دارید، نیازی نیست که آن را با رنگ کردن کامل موها از بین ببرید. شما می توانید آن را بدون ایجاد اختلال در چیزی که قبلاً زیبا و طبیعی است، ترکیب کنید.

رنگ دائمی:

زمانی که 45% تا 50% موهای سفید دارید، از رنگ های دائمی استفاده کنید. برخی از مشتریان مقداری خاکستری در اطراف صورت خود می گذارند، تا ظاهری متفاوت را برای خود ایجاد نمایند. این در حالی است که می توان برای جلوگیری از سفید شدن مو نیز اقدام کرد.

محصولات مو:

اگر نمی‌خواهید موهای خود را رنگ کنید اما همچنان تصمیم دارید، سفیدی را پنهان نمایید، یک ابزار رنگ‌آمیزی مانند آرایش مو با برس را پیشنهاد می‌کند که با شامپو شسته می‌شود. البته امروزه، بسیاری از افراد، مدل های موی خاکستری را انتخاب می کنند و این روند را پذیرفته اند.

افسانه ای که موهای خاکستری شما را پیر می کند همین است. اگر قبل از  سفید شدن زودهنگام موها ، جوان، پر جنب و جوش، فعال و سالم بودید، هنوز هم همینطور خواهید بود. همه اینها در نگرشی است که به آن دارید. اگر آن را صرفاً به عنوان یک انتخاب رنگ دیگر در نظر بگیرید، از خاکستری شدن موها نمی ترسید.

در واقع، آنها فوق العاده به نظر می رسند و تقریباً به یک تمایز نمادین برای بسیاری از مردان تبدیل می شود. همین امر می تواند در مورد زنان نیز صادق باشد.

سفید شدن زودهنگام موها

نکاتی در خصوص رنگ کردن موها

این نکات ساده می تواند به شما کمک کند تا با استایل خود خو بگیرید و یا آنکه با رویکردی متفاوت، برای جلوگیری از سفید شدن مو اقدام کنید. اگر تاکنون موهای خود را با رنگ های متفاوت، رنگ آمیزی کرده اید، می توانید آن را با یک مدل موی شیک و کوتاه، ترکیب کنید.

همچنین می توانید به سادگی با یک رنگ‌ساز کار کنید تا موهای سفید را پوشش دهند. ضمن آنکه از تونرها برای به حداقل رساندن اختلاف رنگ بین رنگ موی طبیعی و رنگ موهای قبلی‌ تان استفاده کنید. توصیه می شود، در هنگامی که با سفید شدن زودهنگام موها مواجه هستید، یک مدل موی مدرن داشته باشید.

برای اینکه موهای خود را براق نشان دهید از اتوی صاف کننده استفاده کنید. موهای خاکستری تمایل به وز شدن دارند، و یک اتوی صاف روی موهای شما درخشندگی را به آن باز می گرداند. توجه داشته باشید که استفاده از ابزارهای حرارتی را در حد اعتدال نگاه دارید تا موهای شما آسیب نبیند

همچنین، لازم است تا همواره مراقب موهای خود باشید. شامپوهایی با پایه آبی می ‌توانند به جلوگیری از سفید شدن موهای خاکستری کمک کنند. استفاده از ماسک حالت دهنده یک بار در ماه، موها را به خوبی مرطوب نگه می دارد. در این خصوص و سفید شدن زودهنگام موها ، لازم است که مشاوره های لازم را از آموزشگاه آرایشگری سفیر دریافت کنید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب