کانتورینگ صورت با تزریق ژل - جراحی

کانتورینگ صورت با تزریق ژل – جراحی

کانتورینگ صورت با تزریق ژل یکی از روش های زیبایی صورت است که به صورت تزریق و عمل جراحی انجام می شود. با افزایش سن و ایجاد چین و چروک در صورت، بسیاری از افراد اعتماد به نفس خود را از دست می دهند. این موضوع یکی از چالش های اساسی در افراد میانسال محسوب می شود که به سادگی از طریق کانتورینگ صورت رفع خواهد شد.

کانتورینگ صورت یا همان مادلینگ صورت، علاوه بر رفع چین و چروک صورت، برای زاویه سازی و ایجاد تقارن در اندام های صورت مورد استفاده قرار می گیرد. این فرایند زیبایی از طریق تزریق فیلر و جراحی انجام می شود. تشخیص و انتخاب هریک از انواع روش ها برعهده مشتریان خواهد بود. فرایند کانتورینگ صورت توسط مراکز و کلینیک های زیبایی معتبر انجام می شود. در این مطلب قصد داریم با مفهوم کانتورینگ و مادلینگ صورت آشنا شویم و به مزایا و معایب این عمل زیبایی بپردازیم؛ در ادامه با مجله آموزشگاه سفیر همراه باشید.

کانتورینگ صورت با تزریق ژل

کانتورینگ صورت چیست؟

مادلینگ یا کانتورینگ صورت به مجموعه فرایند های جوان سازی پوست و ایجاد تقارن در اندام های صورت گفته می شود. بسیاری از افراد علل خصوص بانوان، پس از انجام جراحی های زیبایی نظیر جراحی بینی، هم چنان احساس رضایت زیادی نسبت به زیبایی خود ندارند. بدون شک این موضوع به نحوه جراحی بینی ارتباطی ندارد. چرا که جراحی بینی در بسیاری از مواقع با موفقیت انجام می شود. اما سوال! چرا پس از جراحی بینی بسیاری از افراد هم چنان از ظاهر خود رضایت ندارند؟ پاسخ بسیار ساده است. زاویه و تقارن صورت در بسیاری از افراد به صورت ایده آل یا به اصطلاح مادلینگ محور نیست.

این افراد به دلیل عدم زاویه مناسب چانه و گونه ها، دارای تقارن صورت نامتقارن هستند. در نتیجه، عمل کانتورینگ صورت بهترین گزینه برای رسیدن به نتایج مطلوب تلقی می شود. کانتورینگ به دو روش تزریقی و جراحی با توجه به نظر پزشک و انتخاب مشتریان انجام می شود. در این عمل زیبایی، زاویه سازی و ایجاد تقارن در صورت به بهترین شکل ممکن انجام می شود. علاوه بر این، جوان سازی پوست و از بین رفتن چین و چروک ها به سادگی درمان خواهد شد. کانتورینگ صورت با تزریق توسط فیلر (به همراه چربی) انجام می شود و اغلب برای زاویه سازی های جزئی مورد استفاده قرار می گیرد. عمل جراحی کانتورینگ نیز اغلب برای مواردی نظیر عقب نشینی چانه استفاده می شود. با توجه به این نکات، همواره نظر پزشک متخصص ارجعیت خواهد داشت.

کانتورینگ صورت با تزریق ژل

همانطور که بالاتر اشاره کردیم، کانتورینگ صورت با تزریق ژل یکی از انواع روش های کانتورینگ است که بدون نیاز به جراحی انجام می شود. این روش با عنوان تزریق فیلر نیز شناخته می شود. در این نوع از کانتورینگ، نوعی ماده ژل مانند نظیر فیلر به زیر پوست نواحی مختلف صورت تزریق می شود. ماده تشکیل دهنده فیلرها و ژل های تزریقی مورد استفاده در کانتورینگ، شامل درصد زیادی اسید هیالورونیک است. این نوع اسید به طور طبیعی در بدن وجود دارد و با افزایش سن میزان تولید آن کاهش پیدا می کند. تزریق این ماده به پوست صورت موجب جوان سازی پوست، افزایش حجم و در نتیجه لیفت شدن پوست صورت می شود. کانتورینگ صورت با تزریق ژل یکی از روش های کاربردی و رایج در زیبایی صورت به حساب می آید که توسط پزشک های دارای مجوز انجام می شود.

جراحی کانتورینگ صورت

جراحی کانتورینگ صورت

جراحی کانتورینگ صورت نوعی عمل زیبایی است که شامل تغییر شکل و تغییر خطوط صورت برای ایجاد ظاهری زیباتر می شود. این جراحی می تواند شامل برداشتن یا اضافه کردن حجم، تغییر شکل یا اندازه ساختار استخوان و اصلاح بافت نرم باشد. روش های کانتورینگ صورت معمولا روی نواحی خاصی از صورت مانند گونه ها، چانه، خط فک و پیشانی تمرکز می کنند. تکنیک های خاص مورد استفاده به اهداف و آناتومی فرد بستگی دارد. جراحی کانتورینگ صورت یک عمل پیچیده است که فقط باید توسط جراح مجرب و واجد شرایط انجام شود. افرادی که به دنبال جراحی کانتورینگ صورت هستند، باید انتظارات واقع بینانه داشته باشند و قبل از انجام عمل، اهداف و نگرانی های خود را به طور کامل با جراح در میان بگذارند. روش های معمول کانتورینگ صورت عبارتند از:

  • کانتورینگ خط فک
  • بزرگ کردن گونه
  • جراحی چانه
  • کانتورینگ پیشانی(منبع)

کانتورینگ از طریق لیفت با نخ

لیفت صورت با استفاده از نخ یکی دیگر از روش های کانتورینگ صورت است که شامل قرار گرفتن نخ های مخصوص زیر پوست می شود. در این روش، نخ های کانتورینگ صورت به وسیله کانول و یا سوزن در زیر پوست قرار داده می شوند. جنس این نخ ها از مواد قابل جذب نظیر PDO ساخته می شود که پس از مدت زمان کوتاهی به صورت کامل جذب می شوند. در طول عمل کانتورینگ، پزشک با قرار دادن نخ در بافت صورت و کشیدن آن، موجب بالا آمدن و سفت شدن پوست می شود. این نخ ها پس از گذشت مدت زمان مشخصی به آرامی جذب پوست می شوند و موجب تحریک کلاژن در آن نواحی از صورت می گردند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *