روش های مراقبت از انواع مو

روش های مراقبت از انواع مو

خرج بیش از حد برای شامپوهای گران قیمت ممکن است بسیار رایج باشد، اما بهتر است به جای هزینه کردن برای شامپوها و نرم کننده های مارک دار، راه های طبیعی برای داشتن موهای عالی را در پیش بگیرید. این نکات زیبایی آسان و ساده و روش های مراقبت از انواع مو را دنبال کنید تا آن درخشندگی را در موهای خود به ارمغان بیاورید.

درمان تخم مرغ:

برای موهای شکننده و خشک، استفاده از سفیده تخم مرغ می تواند مناسب بوده و باعث مرطوب شدن موها گردد. از ½ فنجان مخلوط تخم مرغ (سفیده تخم مرغ، تخم مرغ کامل) استفاده کرده و روی موهای تمیز و مرطوب بمالید. پس از 20 دقیقه موهای خود را آب خنک شستشو دهید. این یکی از موثرترین نکات زیبایی و از روش های مراقبت از انواع مو که می توانید امتحان کنید.

اهمیت پاکیزگی:

از دلایل مهم در ریزش مو، ایجاد خارش پوست سر و شوره سر می باشد. بنابراین، برای داشتن موهایی زیبا و سالم، نظافت مناسب را حفظ کنید.

اجتناب از آب داغ:

از دوش گرفتن با آب بسیار گرم خودداری کنید، زیرا آب گرم، موهای شما را خشک و شکننده می‌کند. در این روش، روغن ‌های محافظ را از موهای شما می‌زداید. بنابراین، در روش های مراقبت از انواع مو ، دمایی را ترجیح دهید که فقط کمی گرمتر از دمای بدن شما باشد.

روش های مراقبت از انواع مو

درمان با آب کدو:

می توانید با آب کدو، موهای خود را آغشته کرده و این محلول را به مدت نیم ساعت نگه دارید و آن را کاملا بشویید. این یکی از نکات زیبایی ساده برای مو است که معجزه می کند.

درمان جوش شیرین:

یکی از نکات زیبایی برای مو، جوش شیرین تراپی است. مخلوطی از 3 قاشق غذاخوری درست کنید. جوش شیرین و مقداری آب بعد از شامپو کردن موهای خود را با این محلول آبکشی کنید. بگذارید حداقل 5 دقیقه قبل از شستشوی نهایی بماند. در روش های مراقبت از انواع مو ، این درمان به حذف شامپو و محصول حالت دهنده اضافی از موهای شما کمک می کند.

عدم شستشوی مکرر موها:

موهای خود را هر 2 تا 3 روز یکبار بشویید تا روغن طبیعی مو تنظیم شود. شستن کمتر موهایتان نیز به بازیابی بدن و درخشندگی طبیعی موهایتان کمک می کند.

استفاده از نرم کننده طبیعی:

برای یک نرم کننده پر پروتئین، تخم مرغ و ماست را مخلوط کرده و به پوست سر خود بمالید. لازم است که پس از پنج الی ده دقیقه موهای خود را به خوبی آبکشی کنید.

تاثیر روغن رزماری بر رشد مو

درمان با روغن بادام:

در روش های مراقبت از انواع مو  و برای درمان موهای خشک و آسیب دیده از روغن بادام استفاده کنید. برای این روش درمانی ساده، می بایست کمی روغن بادام را در ظرفی ریخته و به مدت چهل ثانیه آن را گرم نمایید و روی سر خود قرار دهید. پس از 30 دقیقه موهای خود را با شامپو و نرم کننده و آب سرد شستشو دهید.

درمان با آبلیمو:

پس از شستشوی نهایی، 1 قاشق غذاخوری آب لیمو را به موهای خود بمالید. به سادگی موهای خود را با حوله خشک کنید و به طور معمول حالت دهید تا از شر موهای خشک خلاص شوید.

استفاده از محافظ:

استخرها می توانند آسیب زیادی به موهای شما وارد کنند. زیرا حاوی مواد شیمیایی خشن هستند. با زدن کمی نرم کننده به موهایتان قبل از شنا، از آسیب استخر جلوگیری کنید. این یکی از نکات مهم زیبایی برای مو و روش های مراقبت از انواع مو است که از موهای شما قبل از تماس با آب استخر محافظت می کند.

درمان موهای آسیب دیده آفتاب:

مخلوطی از ½ فنجان عسل، 1-2 قاشق غذاخوری روغن زیتون و 1-2 قاشق غذاخوری زرده تخم مرغ درست کنید. لازم است آن را تا 20 دقیقه روی موهای خود ماساژ دهید و با آب گرم شستشو نمایید. این درمان به پر کردن پیوندهای پروتئین کراتین کمک می کند.

شانه مناسب:

در روش های مراقبت از انواع مو ، برای جلوگیری از شکستن مو در اثر الکتریسیته ساکن، استفاده از شانه پلاستیکی می تواند مضر باشد. بهترین روش برای برس زدن موها این است که ابتدا نوک موها را برس بزنید تا گره خوردگی ها از بین برود و سپس موها را از ریشه موها به سمت نوک آن شانه کنید. این تکنیک به پخش مناسب روغن طبیعی مو کمک می کند و در نتیجه از شکستن آن جلوگیری می کند. توضیحات کامل تر را از آموزشگاه آرایشگری سفیر دریافت کنید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب