سوالات متداول درباره شغل آرایشگری

سوالات شغل آرایشگری

1- آیا می توانید به عنوان یک آرایشگر درآمد خوبی کسب کنید؟

 

به عنوان یک آرایشگر می توانید خودتان انتخاب کنید که چقدر در آمد داشته باشید. اگر واقعاً خود را حرفه ای کنید و در تجارت خود بسیار خوب باشید ، می توانید پول زیادی را کسب کنید. بسته به میزان سرمایه گذاری که  می خواهید در این شغل کنید و میزان هزینه ای صرف تسلط بر مهارت های آرایشگری خود می کنید، می  توانید 30  هزار تومان در ساعت و یا  400 هزار تومان در ساعت بدست آورید.

2- آیا داشتن سالن زیبایی سودآور است؟

 

سالن متوسط او سالانه 250 میلیون تومان سود دارد. متوسط سود سود سالن 8.2٪ است که بالاتر از میانگین شغل های دیگر یعنی 7.7٪ است و حتی بعضا بالاتر هم هست. حاشیه سود سالن بسته به نحوه مدیریت سالن بین 2 تا 17 درصد متغیر است.

3- چرا آرایشگاه بهترین کار در جهان است؟

 

آرایشگری به طور معمول به عنوان یکی از شادترین شغل های جهان رای داده می شود و برای رضایت شغلی ، خلاقیت و استفاده از مهارت های خود هر روز نظر سنجی می کند و میتواند پیشرفت شغلی بالایی داشته باشد، و اینکه در همه جای جهان اصول یکی است و کسی که اصول آرایشگری را بلد است خیلی سریع میتواند مدل ها در جاهای مختلف جهان را بیاموزد ، در نتیجه همه جا برایش کار است.

 

4- یک آرایشگر به طور متوسط در روز چند مشتری دارد؟

 

تعداد متوسط مشتری هایی که یک روز آرایشگران دارند  12 نفر است. اکثر آرایشگران معمولا  بین 6-20 مشتری در روز دارند ،ولی در کل تعداد مشتری به عوامل زیادی بستگی دارد.

5- آرایشگران اروپایی و آمریکایی چقدر در آمد دارند؟

 

براساس اطلاعات اشتغال دفتر آمار کار اروپا ، میانگین درآمد آرایشگران تا ماه مه سال 2017 معادل 30490 دلار در سال است که تا 14.66 دلار در ساعت کار می کند. درآمد متوسط 24850 دلار در هر سال (11.95 دلار در ساعت) است ، بدین معنی که نیمی از آرایشگران درآمد بسیار کمتری نسبت به نیمی که درآمد بیشتری دارند، کسب می کنند.

 

6- صاحبان سالن ها چقدر درآمد کسب می کنند؟

 

دارندگان سالن های زیبایی می توانند دو نوع درآمد زایی دارند یکی از ارائه کار به طور مستقیم به مشتریانو دیگری اینکه  یک صاحب سالن زیبایی میتواند با اجاره فضای سالن را به آرایشگران حرفه ای، درآمد بیشتری کسب می کند ، مشروط بر اینکه آرایشگرانی که این مکان را اجاره می دهند مشتری کافی داشته باشند.

7- آیا آرایشگری سخت است؟

 

تکنیک های آرایشگری و انتخاب و مدیریت کار دشوار است، برای تبدیل شدن به یک آرایشگر خوب ، تمرین و سختکوشی زیادی لازم است. مطمئن باشید که برای انجام این کار آماده هستید

8- آیا آرایشگران خوشحال هستند؟

 

طبق تحقیقات انجام شده نشان می دهد که از هر پنج آرایشگر دو نفر خود را ” بسیار خوشحال ” می دانند، آرایشگران بیشترین اطلاعات را دارند به علت ارتباط و مراوده با مردم بعد از آنها روحانیون ، سرآشپزها و فروشنده های آرایشی و زیبایی…

آخرین مطالب