حرفه آرایشگری

چگونه حرفه آرایشگری را اصولی یاد بگیریم؟

کسب درآمد از حرفه آرایشگری چشم انداز روشنی دارد. اما همه افراد نمی توانند در این حرفه پول ساز موفق شوند. از نظر شخصیتی آرایشگرها به نسبت دیگر افراد اجتماعی تر هستند و خیلی خوب می توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند. یک آرایشگر باید عاشق کارش باشد و از دست زدن به موها و پوست مشتری احساس بدی نداشته باشد. آرایشگری یکی از مشاغل پر زحمت و دشوار است که ساعات کار طولانی تری دارد. آرایشگاه های بزرگ حتی در روزهای تعطیل نیز فعال هستند. به لحاظ جسمی، آرایشگرها توان بالایی دارند و می توانند ساعت ها کار کنند. صرف نظر از ویژگی های آرایشگر از نظر شخصیتی و جسمی، داشتن یک سری مهارت ها برای ورود به این حرفه الزامی است.

حرفه آرایشگری پر زحمت است زیرا آرایشگر مستقیما با آدم ها در ارتباط است. افرادی که برای اصلاح و پیرایش به آرایشگاه می آیند هر کدام توقعات و انتظارات خاصی دارند. اساسا موفقیت در این حرفه منوط به رضایت مشتری است و آرایشگر باید بتواند انتظارات مشتری را برآورده کند. برخورداری از مهارت های شخصی در کنار تخصص حرفه ای منجر به موفقیت می شود. برخی از ویژگی های افراد شاغل در حرفه آرایشگری اینها هستند:

حرفه آرایشگری
  • میل به یادگیری و فراگیری سریع مهارت ها
  • دارای قوه تخیل قوی و تجسم چهره و آرایش و مدل های مو روی صورت مشتری
  • قادر به انجام نکات دقیق و ظرافت های حرفه آرایشگری
  • تحمل فشار کار و توانایی ایستادن سرپا به مدت طولانی
  • عدم حساسیت به مواد شیمیایی ( رنگ مو، لوازم آرایشی، عطرها و …)
  • به روز بودن و علاقه به شرکت در دوره های آموزشی تکمیلی

یادگیری اصولی حرفه آرایشگری

شغل آرایشگری با همه سختی هایی که دارد از جذاب ترین مشاغل دنیا نیز محسوب می شود. آرایشگر در طول روز ده ها و صدها مشتری ارتباط دارد که در نوع خود خیلی هیجان انگیز است. راه ورود به این حرفه محدود نیست و علاقه مندان می توانند از طریق گوناگونی حرفه آرایشگری را دنبال کنند. دریافت مدرک فنی حرفه ای برای افرادی که می خواهند کسب و کار مستقلی را شروع کنند، الزامی است. گذراندن دوره‌های آموزشی حرفه آرایشگری در یک آموزشگاه آرایشگری معتبر شروع کار است.

حرفه آرایشگری چیست؟

آموزش آرایشگری مردانه در دو سطح مقدماتی و حرفه ای تدریس می شود. دریافت این مدرک به عنوان مجوز کار الزامی است اما نمی تواند ضامن موفقیت آرایشگر باشد. متقاضی آرایشگری می بایست دوره های تکمیلی را در مراکز آموزشی پیشرفته به صورت عملی نیز فرا بگیرد. هم اکنون امکان آموزش حرفه آرایشگری از طریق هنرستان های کار و دانش و دانشگاه علمی کاربردی نیز فراهم شده است. علاقمندانی که به صورت آکادمیک وارد حرفه آرایشگری می شوند با اصول اولیه آرایش، پیرایش، گریم، ترمیم مو و …. آشنا می شوند.

در دوره آموزش آرایشگری سفیر علاوه بر یادگیری مهارت های حرفه آرایشگری با اصول اولیه گریم و میکاپ نیز آشنا می شوید. همه آموزش های این موسسه به صورت تئوری و عملی است و هنرجویان روی مدل های انسانی فنون فرا گرفته را اجرا می کنند. به همه هنر آموزان در پایان دوره تکمیل مدرک معتبر فنی حرفه ای نیز اعطا می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *