چگونه قرمزی مو را برطرف کنیم؟ (رفع قرمزی مو)

چگونه قرمزی مو را برطرف کنیم؟ (رفع قرمزی مو)

قرمزی مو یکی از رایج ترین مشکلات بانوان پس از رنگ کردن موی سر است. جهت رفع قرمزی مو روش های متعددی وجود دارد که بسیار ساده و کم هزینه هستند. برای رفع قرمزی مو ابتدا باید علت آن مشخص شود. سوال مهمی که در این قسمت مطرح می شود این است که چرا مو قرمز می شود؟ قرمزی مو می تواند به دلیل استفاده از رنگ های تناژ قرمز، افزایش مدت زمان قرار گرفتن رنگ بر روی مو، استفاده از حنا، دکلره کردن اشتباه، استفاده از رنگ موی پودری و استفاده زیاد از سشوار ایجاد شود. در نتیجه، عوامل بسیار زیادی در قرمز شدن موی سر دخیل هستند. امروز در مجله آموزشگاه آرایشگری سفیر قصد داریم به روش های رفع قرمزی مو بپردازیم؛ در ادامه با ما همراه باشید.

رفع قرمزی مو

مهم ترین عوامل قرمزی مو

  • استفاده از حنا و گیاهان رنگی
  • برخی از افراد به صورت ذاتی دارای موی قرمز هستند. (اغلب بانوان ایرانی دارای تناژ رنگی خرمایی و قهوه ای هستند)
  • استفاده از رنگ های پودری
  • دکلره کردن نامناسب و اشتباه موی سر
  • استفاده بیش از اندازه از سشوار (بهتر است موی رنگ شده در دمای اتاق خشک شود)
  • استفاده کردن از رنگ موهای تناژ قرمز و زرد (تناژ رنگ موهای قرمز و زرد به مرور زمان و با شستشوی زیاد به رنگ قرمز یکدست در می آیند)

شستشوی موی رنگ شده با نرم کننده

یکی از راه های جلوگیری از قرمزی مو، شستشوی مو های رنگ شده با لوسیون و شامپوهای نرم کننده است. اگر از تناژهای رنگی قرمز و زرد استفاده می کنید، باید هنگام شستشو موی سر از شامپوهای مخصوص و یا نرم کننده ها استفاده کنید. این نوع مواد شوینده، مخصوص مو های رنگ شده هستند و تاثیرات منفی برروی رنگ مو ندارند. در نتیجه، به مرور زمان از قرمزی مو جلوگیری می کنند.

رفع قرمزی مو با استفاده از واریاسیون

واریاسیون ها رنگ موی قوی و خالصی هستند که با رنگ موی اصلی یا رنگساژ‌های روی موی دکلره ترکیب می شوند و توانایی تغییر تناژ رنگ و زیباتر کردن آن را را دارند. لازم به ذکر است واریاسیون ها هرگز به تنهایی مورد استفاده قرار نمی گیرند و حتما با رنگ مو مخلوط می شوند. استفاده از واریاسیون در رفع قرمزی مو بسیار موثر است. سعی کنید هنگام استفاده از تناژهای قرمز و زرد از واریاسیون کمک بگیرید.

اکسیدان ضد قرمزی؛ ساده ترین راهکار رفع قرمزی مو

استفاده از اکسیدان ضد قرمزی ساده ترین روش در جلوگیری از قرمزی مو است. کافی است هنگام استفاده از رنگ مو، به جای اکسیدان معمولی، از اکسیدان ضد قرمزی استفاده نمایید. با این کار، تا حدود 80 درصد از قرمز شدن رنگ مو جلوگیری می شود. توصیه می کنیم پس از استفاده از اکسیدان ضد قرمزی، موهایتان را با شامپوهای مخصوص موی رنگ شده بشویید. این کار موجب می شود قرمزی مو تحت هیچ شرایطی شامل حالتان نشود.

قرمزی مو

از رنگ موهای شماره N استفاده نکنید!

تناژ رنگ قرمز در تمام شماره های رنگ مو وجود دارد. زیرا، یکی از رنگ های اصلی و کاربردی در صنعت رنگسازی محسوب می شود. در این میان، رنگ موهای شماره N نسبت به دیگر شماره ها مقدار رنگ قرمز بیشتری را در ترکیب خود دارند. همین موضوع یکی از علت های رایج قرمزی مو در بانوان است. اگر قرمزی مو برای شما چالش بزرگی است، پیشنهاد می کنیم از رنگ موهای شماره N استفاده نکنید. اما اگر به هر دلیلی قصد دارید از تناژهای این ترکیب رنگی استفاده کنید، باید به یک نکته اساسی توجه داشته باشید. هنگام استفاده از رنگ های شمار N باید از واریاسیون و اکسیدان های ضد قرمزی استفاده کنید. استفاده از این مواد موجب می شود مقدار قرمزی مو به حداقل برسد.

استفاده از رنگ های ترکیبی

از رنگ های ترکیبی استفاده کنید و ترکیبی مناسب، تخصصی و فاقد قرمزی را به کار ببرید. در این روش رفع قرمزی مو بایستی رنگ هایی با رنگدانه قرمز را محدود کنید و در صورت استفاده از آن ها، از خنثی کننده قرمزی بهره ببرید. برای مثال، اگر می خواهید موهایی مسی داشته باشید ولی قرمزی بیش از حد را در آن از بین ببرید، از واریاسیون سبز یا رنگ زیتونی استفاده کنید. اگر موهایی رنگساژ شده دارید از ترکیب واریاسیون نقره ای و خاکستری، هر کدام به اندازه یک انگشت استفاده کنید. این کار زمانی که موهایتان دکلره باشد، آسان تر است و تنها کافی است که مواد و کف رنگساژ را 1 تا 2 دقیقه بر روی مو قرار دهید. موهایی که دکلره نیستند به 15 تا 20 دقیقه نیاز دارند. (منبع)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *