آبرسانی پوست صورت چرب | بهترین محصول آبرسان پوست

آبرسانی پوست صورت چرب | بهترین محصول آبرسان پوست

داشتن پوست کم آب و در عین حال چرب که مستعد آکنه است می تواند بسیار خسته کننده باشد. هنگامی که بدانید برای آبرسانی پوست صورت چرب چه باید کرد و به علاوه اینکه از چه محصولاتی باید استفاده کنید، می توانید یک روال مراقبت از پوست ایده آل را برای خود فراهم نمایید. شما می توانید برای تهیه بهترین محصول آبرسان پوست ، از کارشناسان آموزشگاه آرایشگری سفیر ، مشاوره بگیرید.

آبرسانی پوست صورت چرب | بهترین محصول آبرسان پوست

پوست های کم آب، چرب و مستعد آکنه چیست؟

پوست های کم آب، چرب و مستعد آکنه، ترکیبی از مشکلات پوستی است و زمانی قابل تشخیص می باشد که سطح پوست خشک یا پوسته پوسته شده و لایه‌ای از چربی روی آن قرار دارد و همگی با لکه‌هایی همراه باشد. این را در نظر داشته باشید که پوست کم آب باعث آکنه نمی شود.

آنچه محتمل تر است، این خواهد بود که شما از محصولاتی برای آبرسانی پوست صورت چرب استفاده می کنید که برای نوع پوست شما مناسب نیستند. آنها یا خیلی نرم کننده یا خیلی خشک کننده بوده یا محصولاتی حاوی مواد خشن و تحریک کننده هستند. این می تواند باعث شود که پوست شما چرب تر و در عین حال کم آب شود، در حالی که باعث التهاب می شود که جوش ها را بدتر می کند.

آیا پوست به صورت دائمی کم آب است؟

اکنون سوال این است که آیا پوست به صورت دائمی کم آب است؟ پوست کم آب معمولاً یک وضعیت موقتی است که اغلب در اثر استفاده از محصولات مراقبت از پوست اشتباه ایجاد می شود. تغییر به بهترین محصول آبرسان پوست ، معمولاً مشکل را برطرف می کند یا حداقل از شدت آن کاسته و سطح خشک و پوسته پوسته شده را از بین می برد.

با این حال، آکنه و پوست های چرب تمایل به باقی ماندن دارند، زیرا معمولاً اختلالات ارثی هستند که با انتخاب محصولات نامناسب می توانند تشدید شوند. استفاده ناآگاهانه از محصولات تحریک کننده باعث کم آبی، چرب شدن پوست و در عین حال مستعد ابتلا به آکنه می شود.

محصولات موثر در خشکی پوست

اگر برای آبرسانی پوست صورت چرب  اقدام می کنید، لازم است که ابتدا محصولات موثر در خشکی پوست را بشناسید:

  1. استفاده از صابون ‌های خشک‌کننده، اسکراب ‌های خشن، یا تهاجمی بودن بیش از حد با برس‌ های پاک‌کننده، مخصوصاً آنهایی که موهایشان سفت و زبر هستند.
  2. استفاده از تونرها، قابض‌ها یا هر محصولی که حاوی مقادیر زیادی الکل یا سایر مواد تحریک‌کننده باشد.
  3. استفاده از محصولاتی که حاوی مقادیر بالایی از عطرهای طبیعی یا مصنوعی از جمله اسانس‌های معطر هستند
  4. عدم استفاده روزانه از کرم ضد آفتاب در عدم آبرسانی پوست صورت چرب موثر است. توجه به این نکته مهم است که آسیب های ناشی از نور خورشید، نقش مهمی در ایجاد اختلال در سطح پوست ایفا می کند و می تواند آکنه را بدتر کند.
آبرسانی پوست صورت چرب | بهترین محصول آبرسان پوست

انتخاب محصولات پوست چرب مستعد آکنه دهیدراته

برای شناسایی بهترین محصول آبرسان پوست و انتخاب محصولات پوست چرب مستعد آکنه دهیدراته، با پرداختن به آکنه شروع کنید. مطالعات متعدد نشان داده اند که اسید سالیسیلیک (BHA) و بنزوئیل پراکسید ترکیبات اصلی ضد آکنه هستند.

به خاطر داشته باشید که همه محصولات اسید سالیسیلیک و بنزوئیل پراکسید برابر نیستند. برخی شامل مواد خشن و تحریک کننده هستند که در واقع می توانند تولید روغن را افزایش دهند و همزمان لکه های پوسته پوسته و خشک ایجاد کنند. به همین دلیل بسیار مهم است که محصولات ضد آکنه را برای آبرسانی پوست صورت چرب ، با دقت انتخاب کنید.

گزینه های برتر برای آکنه خفیف تا متوسط:

  • محلول لایه بردار ضد قرمزی قوی CLEAR با 2% اسید سالیسیلیک
  • پاکسازی روزانه پوست با قدرت منظم CLEAR با 2.5% بنزوئیل پراکسید

برای آکنه های سرسخت تر:

  • محلول لایه بردار ضد قرمزی قوی CLEAR با 2% اسید سالیسیلیک
  • پاکسازی روزانه پوست با قدرت اضافی CLEAR با 5% بنزوئیل پراکسید

در مرحله بعد، روی بقیه برنامه های روزمره خود برای پوست های کم آب و چرب تمرکز کنید.

چگونه پوست کم آب خود را مرطوب کنم؟

به دلیل نیازهای منحصر به فرد پوست دهیدراته، برای اینکه بدانیم چگونه پوست کم آب خود را مرطوب کنیم؟  باید یک مرطوب کننده میانی پیدا کنیم که بدون انسداد منافذ یا چرب شدن پوست، هیدراتاسیون را برطرف کند. بافت ‌های هیبریدی مانند مرطوب‌کننده‌ های سبک و کرم ژل، برای آبرسانی پوست صورت چرب ، بهترین عملکرد را دارند. توجه داشته باشید که از محصولات نرم کننده و خامه ای غنی تر دوری کنید. در این خصوص، کارشناسان مجرب آموزشگاه آرایشگری سفیر، شما را راهنمایی خواهند کرد.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest

آخرین مطالب