لایه برداری پوست مردان

لایه برداری پوست مردان

لایه برداری پوست مردان یکی از اقدامات ضروری و موثر در افزایش سطح سلامتی پوست آقایان است که متاسفانه اغلب افراد به آن توجهی ندارند. بر خلاف باور عموم، لایه برداری پوست صورت مردان در مقایسه با بانوان، اولویت بیشتری دارد. زیرا آقایان به صورت مستقیم در معرض آلودگی هوا قرار دارند و مدت زمان بیشتری نور مضر آفتاب بر آن ها تابیده می شود. این موارد موجب می شوند که سلول های مرده در سطح پوست علل خصوص پوست صورت افزایش چشمگیری داشته باشند. به دنبال افزایش سلول های مرده در سطح پوست، بسیاری از عارضه های پوستی نظیر تیرگی پوست، جوش و آکنه، ریزش سکه ای ریش و… پدیدار می شوند. در نتیجه، اسکراب پوست مردان تاثیر قابل توجهی در سلامتی پوست و جلوگیری از پیری زودرس دارد. در ادامه این مطلب قصد داریم به لایه برداری پوست مردان بپردازیم؛ در ادامه با آموزشگاه آرایشگری سفیر همراه باشید.

لایه برداری پوست مردان

نحوه لایه برداری پوست مردان

اسکراب پوست یا لایه برداری پوست یکی از روش های حذف سلول های مرده در سطح پوست است که تاثیر قابل توجهی در شفافیت و طراوت پوست دارد. نحوه لایه برداری پوست مردان از نظر تئوری تفاوتی با لایه برداری پوست بانوان ندارد. تفاوت لایه برداری مردان و زنان مربوط به مواد سازنده لایه بردار و مقدار قدرت آن است. یعنی، لایه بردارهای مردانه قدرت و مواد سازنده متفاوتی نسبت به لایه بردارهای زنانه دارند. این موضوع به دلیل اختلاف ضخامت و سختی پوست آقایان و بانوان است. توجه داشته باشید که بسیاری از لایه بردارها بدون جنسیت و برای آقایان و بانوان تهیه و تولید می شوند. با این تفاسیر متوجه می شویم که تفاوت میان اسکراب های مردانه و زنانه بسیار ناچیز است.

فواید لایه برداری پوست

  • رفع و حذف جوش های سر سیاه پوستی
  • تنظیم چربی و رفع جوش های حاصل از چربی پوست
  • رفع آلودگی های سطح پوست
  • جوان سازی پوست
  • روشن تر شدن رنگ پوست
  • کم رنگ تر شدن لکه های پوستی
  • افزایش میزان تنفس پوست

روش های اسکراب پوست مردان

لایه برداری پوست مردان به وسیله لایه بردار یا اسکراب پوست انجام می شود. اسکراب ها در انواع مختلفی تهیه و تولید می شوند و به راحتی از طریق داروخانه ها و فروشگاه های لوازم آرایشی قابل دسترسی هستند. لایه بردارهای پوستی اغلب قیمت مناسبی دارند و استفاده از آن ها برای آقایان هفته ای 2 الی 3 بار کفایت می کند. توجه داشته باشید که استفاده از اسکراب پوست قبل از اصلاح نتیجه مطلوب تری خواهد داشت.

سوال! روش های لایه برداری پوست مردان چگونه است؟ به صورت کلی لایه برداری پوست آقایان به دو روش انجام می شود. روش اول، در منزل و با استفاده از لایه بردارهای پوستی، صورت می گیرد. در این روش، آقایان با توجه به نیاز و جنس پوست، لایه بردار مناسب را خریداری و استفاده می کنند. در روش دوم، آقایان با مراجعه به مراکز معتبر پوستی و یا سالن های آرایشگاهی مدرن، فرایند اسکراب پوست را انجام می دهند. لایه برداری پوست در این مراکز با استفاده از ابزار و ماشین آلات پیشرفته انجام می شود و مشخصا بازخورد و نتیجه بهتری نیز به همراه دارد.

اسکراب پوست مردان

لایه برداری طبیعی پوست

استفاده از مواد طبیعی همانند روغن بادام، لیمو ترش، خیار، تخم مرغ، جوش شیرین، قهوه، روغن نارگیل و همچنین روغن اسطوخودوس می توانند به عنوان یکی از بهترین لایه بردارهای پوست مردان مورد استفاده قرار بگیرند. پس از انجام عملیات لایه برداری می توان از ترکیب انواع میوه ها برای مرطوب کنندگی بر روی پوست استفاده کرد. اگر چه پوست صورت مردان ضخیم تر از پوست بانوان می باشد، اما به علت در معرض قرار گرفتن آلودگی های محیطی و نور آفتاب، بیشتر دچار مشکلات آفتاب سوختگی و همچنین چین و چروک می شوند.

که در این صورت می توان در خصوص مشکلات سطحی و غیر حاد پوستی درمان های خانگی را انجام داد. توجه داشته باشید که نتایج روش های لایه برداری طبیعی پوست، در مقایسه با دیگر روش ها زمان بیشتری نیاز دارند. روش های طبیعی اغلب جهت پاکسازی پوست صورت و یا حفظ رطوبت آن پس از لایه برداری مورد استفاده قرار می گیرند. (منبع)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *