تاثیر ورزش بر سرعت رشد مو | اهمیت ورزش در رشد مو | ورزش باعث رشد مو می شود

تاثیر ورزش بر سرعت رشد مو

ورزش یکی از مهم ترین عناصر برای داشتن موهای زیبا و درخشان است. اگر همه کارهای مناسب مانند ماساژ روغن، خوردن غذاهای سالم، استفاده از محصولات طبیعی را انجام می دهید و همچنین هیچ گونه بیماری زمینه ای ندارید، اما هنوز موهای خود را از دست می دهید، شاید تنها کاری که باید به آن بپردازید، ورزش کردن است. در این جا خواهیم گفت که تاثیر ورزش بر سرعت رشد مو چگونه است.

اهمیت ورزش در رشد مو

متأسفانه، ما به این باور رسیده ایم که زندگی سالم و ورزش، کاری دشوار و زمان بر است. به طور واقع بینانه، ورزش روزانه نباید آنقدر سخت باشد. تنها چیزی که لازم است تغییرات اندکی در زندگی روزمره است. اهمیت ورزش در رشد مو این است که از عادت ها دوری کنید و فعالیتی را پیدا کنید که برای شما لذت بخش باشد.

اما ورزش چگونه بر ریزش مو تاثیر می گذارد؟ استرس برای موهای شما خطرناک است. وقتی استرس دارید، بدن شما هورمون استرس (کورتیزون) تولید می کند. هورمون های استرس بر کل بدن شما تأثیر می گذارد و همچنین ممکن است باعث ریزش مو شود.

تاثیر ورزش بر سرعت رشد مو

اهمیت ورزش در رشد مو

تاثیر ورزش بر سرعت رشد مو این گونه است که باعث افزایش هورمون های شادی (سروتونین) می شود که به کاهش استرس کمک می کند. فواید ورزش در رشد مو بسیار زیاد است و موهای شما را زیبا می کند که در اینجا برخی از آن ها را بیان می کنیم.

ورزش یکی از کلیدهای مهم برای سلامتی و موهای خوب است. وقتی ورزش می کنیم عرق می کنیم. از طریق عرق، سموم و مواد زائد از منافذ پوست خارج شده و پوستی شاداب و درخشان به ما می بخشد. به همین ترتیب، زمانی که از پوست سر خود عرق می کنیم، به باز شدن فولیکول های مو کمک می کند و فضای کافی برای رشد موهای جدید فراهم می کند.

ورزش همچنین جریان خون را در عضلات، پوست سر ما افزایش می دهد. افزایش جریان خون، مواد مغذی و اکسیژن بیشتری را به همراه دارد. این باعث تغذیه ریشه مو می شود و در نتیجه تاثیر ورزش بر سرعت رشد مو ، رشد سالم مو را تقویت می کند.

برخی از اثرات ورزش، با اثرات ماساژ روغن قابل مقایسه است. هم ورزش و هم ماساژ روغن می توانند گردش خون را افزایش دهند، منافذ مسدود شده را باز کنند و در همه موارد اثر آرامش بخش دارند. با این حال، مزیت ورزش نسبت به ماساژ روغنی این است که محدود به ناحیه سر نیست، بلکه برای کل بدن شما مفید است. بنابراین می توان گفت که بالاتر از ماساژ روغن می ایستد.

در دنیای مدرن امروزی و در بررسی تاثیر ورزش بر سرعت رشد مو ، باید گفت که استرس، مترادف با زندگی روزمره است. هنگامی که استرس دارید، بدن شما هورمون استرس تولید می کند که بر کل بدن از جمله فولیکول های مو تأثیر می گذارد. هورمون استرس باعث توقف رشد فولیکول های مو می شود که می تواند منجر به نازک شدن مو یا ریزش مو شود.

تاثیر ورزش بر سرعت رشد مو

چه ورزش هایی برای سلامت مو مفید هستند؟

اما باید در نظر داشت که چه ورزش هایی برای سلامت مو مفید هستند؟ تمرینات قلبی متوسط تا بالا به شکل پیاده روی سریع، دویدن، دوچرخه سواری، رقص، زومبا، یوگا یا هر ورزش برای بدن و موهای شما مفید است. اگر ترجیح می دهید در خانه ورزش کنید، تردمیل بخرید و از فعالیت با موسیقی مورد علاقه خود لذت ببرید.

ظاهراً تمرینات تنفسی (پرانایام) و وضعیت‌های یوگای وارونه مانند ایستادن سر (سیرساسانا)، ایستادن روی شانه (ساروانگاسانا)، کشش سر رو به پایین (ادوموخا سواناسانا)، حالت کشش (پاداگوستاسانا)، کشش به جلو (اتاناسانا) و حالت  (سوریا نامسکار) برای رشد موی سالم بسیار مفید است و تاثیر ورزش بر سرعت رشد مو را به درستی نشان می دهد.

حالت وارونگی با افزایش جریان خون در پوست سر و ناحیه سر کار می کند و مواد ضروری برای رشد مو را تامین می کند. این وضعیت ها برای اصلاح عدم تعادل هورمونی که یکی دیگر از دلایل ریزش مو است، ظاهر می شود. به علاوه، آنها نشاط را افزایش می دهند، تمرکز را بهبود می بخشند، اعصاب را آرام می کنند و به هضم کمک می کنند. شما می توانید برای دریافت اطلاعات لازم در خصوص سلامت بیشتر موهای خود، با آموزشگاه آرایشگری سفیر در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب