تاثیر روغن رزماری بر رشد مو

تاثیر روغن رزماری بر رشد مو

همه ما خواهان موهایی ضخیم هستیم و به احتمال زیاد، یکی از اهداف مراقبت از موی هر فردی این است که محصولات و موادی را پیدا کنید که از سلامت کلی آنها حمایت کند. می توان گفت که تاثیر روغن رزماری بر رشد مو فوق العاده است، اما آیا این اسانس واقعاً می تواند منجر به رشد جدید شود؟

فواید روغن رز ماری

اسانس رزماری از گیاه رزماری، درختچه ای همیشه سبز با برگ های سوزنی مانند و رایحه چوبی استخراج می شود. مطالعات نشان داده اند که کاربردهای بی شماری برای سلامتی دارد. در نتیجه، یک عنصر محبوب در بسیاری از محصولات زیبایی امروزی است. به گفته کارشناسان ، تاثیر روغن رزماری بر رشد مو فوق العاده است و دارای چندین فواید مرتبط با مو می باشد که نشان می دهد فواید روغن رزماری چیست و چه فایده ای برای موهای شما دارد؟

با این روغن، می تواند خارش پوست سر را تسکین داد و گردش خون در اطراف فولیکول های مو را بهبود بخشید.  روغن رزماری همچنین دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی برای از بین بردن رسوب است و یک آنتی اکسیدان قوی است. به این معنی که از موهای شما را در برابر عوامل محیطی محافظت می کند.

تاثیر روغن رزماری بر رشد مو

آیا روغن رزماری باعث رشد مو می شود؟

پاسخ کوتاه در تاثیر روغن رزماری بر رشد مو ، مثبت است. روغن اسانس رزماری می تواند به تحریک موهای سالم و پرپشت کمک کند. این روغن می تواند روند چرخش و رشد سلولی را تسریع بخشد که می تواند به عنوان یک درمان طبیعی برای رشد موهای ضخیم تر عمل کند. از آنجایی که این یک ضد التهاب است، برای پیشگیری از ریزش مو بوده و همچنین روغن رزماری باعث رشد مو می شود.

روش استفاده از روغن رزماری

روغن رزماری برای همه انواع مو مفید است. خواص این روغن باعث ایجاد فولیکول های موی سالم و جلوگیری از آسیب بیشتر می شود. روش استفاده از روغن رزماری این است که در حالی که می‌توانید آن را به انتهای موهایتان بمالید، روغن رزماری بهتر است روی پوست سر کار شود تا تاثیر روغن رزماری بر رشد مو کاملا مشاهده گردد.

چند قطره روغن رزماری را با هر روغن حاملی مانند روغن آرگان یا روغن بادام شیرین مخلوط کنید و 20 دقیقه قبل از دوش گرفتن آن را روی پوست سر خود ماساژ دهید. حتی می توانید آن را با شامپو خود مخلوط کنید. می توانید چند قطره نیز به محصولات مراقبت از مو که بعد از حمام استفاده می کنید، اضافه نمایید.

بهترین محصولات حاوی روغن رزماری

در اینجا می توان از میان بهترین محصولات حاوی روغن رزماری، متناسب با نیاز موها و تاثیر روغن رزماری بر رشد مو که انتظار دارد، گزینه ای را انتخاب کنید.

بهتر است، یک محصول مراقبت از مو را انتخاب کنید که قبلاً با این ماده فرموله شده است. روغن نعناع رزماری Mielle  با قیمت 9.99 دلار ، با اکسیر جادویی Kiehl’s، با قیمت 22 دلار را برای پوست سر سالم و موهای ضخیم‌تر توصیه می‌کنند. شامپو نرمال کننده  Maxxam با قیمت 16.99 دلار و بازسازی کننده مو  hairclubرا با قیمت 19.99 دلار به عنوان یک درمان هفتگی برای کمک به درمان موهای آسیب دیده توصیه می کنند که می تواند تاثیر روغن رزماری بر رشد مو را نشان دهد.

تاثیر روغن رزماری بر رشد مو

نحوه استفاده از روغن رزماری برای مو

شما می توانید از روغن رزماری برای درمان مو و پوست سر به روش های مختلف استفاده کنید. با این حال، برای هر گونه مزایای بالقوه رشد مو، نحوه استفاده از روغن رزماری برای مو،  باید منظم و عمدی باشد. هنگامی که از روغن رزماری برای رشد مجدد مو استفاده می‌کنید، توصیه می‌کنیم حداقل در 6 ماه اول هر روز از روغن رزماری استفاده نمایید. علاوه بر کاربرد مستقیم درمان‌های آن و تاثیر روغن رزماری بر رشد مو ، بسیاری از شامپوها و نرم‌کننده‌ها حاوی روغن رزماری هستند که می‌توانید آن را در روتین زیبایی خود بگنجانید.

یک روغن درمانی سفارشی ایجاد کنید. روغن رزماری را با روغن بادام یا نارگیل ترکیب کنید و هر روغن درمانی دیگری مانند روغن دانه کدو تنبل را برای رشد اضافه کنید. آن را روی پوست سر بمالید و با استفاده از انگشت خود آن را روی پوست سر خود ماساژ دهید. قبل از شستن، آن را به مدت 4 تا 6 ساعت روی پوست بگذارید.

آموزشگاه آرایشگری سفیر

اشتراک گذاری

آخرین مطالب