عوارض محصولات حالت دهنده مو | انتخاب کرم فرم دهی مو

عوارض محصولات حالت دهنده مو | انتخاب کرم فرم دهی مو

هنگام فرم دهی به موها، لازم است که عوارض محصولات حالت دهنده مو را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، ژل های مو محصولات حالت دهنده ای هستند که برای سفت کردن و نگه داشتن مو در انواع مدل مو در طول روز استفاده می شوند و به بهبود ظاهر بافت مو کمک می کنند و ظاهری مرتب می بخشند. محصولات حالت دهنده در درجه اول با حفظ چسبندگی به دلیل ویسکوزیته بالا با اتصال به ساقه مو باعث کشیدگی و ماندگاری مو برای مدت طولانی تری عمل می کند. اما برای اطلاع از عوارض جانبی خاصی که باید درباره آنها بدانید، ادامه مطلب را بخوانید. شما می توانید برای انتخاب کرم فرم دهی مو، از آموزش های آموزشگاه سفیر بهره ببرید.

عوارض محصولات حالت دهنده مو | انتخاب کرم فرم دهی مو

مهم ترین عوارض محصولات حالت دهنده مو

محرک ریزش مو

استفاده منظم از محصولات حالت دهنده مو می تواند با تأثیر بر تولید سبوم که مسئول مرطوب نگه داشتن پوست سر و نگه داشتن مو از ریشه است، موهای شما را به تدریج با ریزش مواجه کند. هنگامی که تولید سبوم کاهش می یابد، پوست سر شروع به از دست دادن چسبندگی خود می کند و ریشه های مو را ضعیف می کند که ممکن است بعداً جای خود را به ریزش مو بدهد.

اگر ریزش مو برای مدت طولانی تری ادامه یابد، در نهایت می تواند منجر به نازک شدن مو و طاسی شود. سایر عوارض جانبی نیز شامل سوختگی پوست سر، خارش، سوزش و قرمزی پوست سر است. برای جلوگیری از درمان های بعدی ریزش مو، متخصصان پوست اغلب توصیه می کنند از استفاده از ژل های حالت دهنده مو به طور کلی اجتناب کنید

H3کم آبی ساقه مو و پوست سر

اکثر ژل های حالت دهنده مو دارای مواد شیمیایی مضری هستند که برای سلامت مو مضر هستند و کم آبی ساقه مو و پوست سر را ایجاد می کنند. آنها با موادی مانند الکل و پروپیلن گلیکول (PG) که با شکستن پروتئین های مو، ساقه مو را خشک می کند و باعث آسیب سلولی می شود و آن را وز کرده و بیشتر منجر به ریزش مو می شود.

عوارض محصولات حالت دهنده مو | انتخاب کرم فرم دهی مو

ایجاد پوسته پوسته شدن و شوره سر

علاوه بر این، پوست سر کم آب و عفونی، با خارش مشخص شده و منجر به ایجاد پوسته پوسته شدن و شوره سر می شود. همانطور که پوست سر رطوبت خود را از دست می دهد، پوست سر خشک پوسته پوسته می شود و باعث شوره سر می شود. اگر برای مدت طولانی درمان نشود، حتی می تواند منجر به عفونت های باکتریایی یا سایر شرایط مانند آکنه پوست سر شود.

افزایش سرعت سفیدی و تغییر رنگ مو

هنگامی که از ژل های مو بیش از حد استفاده می شود، افزایش سرعت سفیدی و تغییر رنگ مو نیز ممکن است رخ دهد و موها سریعتر خاکستری شوند. با استفاده از ژل سطح PH پوست شروع به افت می کند و تمام دردسرهای مو شروع می شود. برای اینکه قبل از سن واقعی خود پیر به نظر نرسید، بهتر است از استفاده غیر ضروری و منظم از این محصولات روی موهای گرانبهای خود خودداری کنید. با انتخاب کرم فرم دهی موی مناسب می توانید موهای سالم داشته باشید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *