ژل موی سر و طرز استفاده از آن

داشتن موهایی زیبا رویای بسیاری از جوان ها و حتی بزرگترهاست. کیفیت و کمیت موی سر و بدن بستگی به ژن دارد به این ترتیب همه افراد دارای موهایی با حجم و تراکم یکسان نیستند. بهترین حالت اینست که هر فرد خودش را با دیگر افراد فامیل قیاس کند. برخی از افراد به طور ژنتیک موهایی خوش حالت و زیبا دارند. در بین محصولات آرایشی نیز انواع ژل موی سر تولید شده که هر کدام طرز استفاده خاصی دارند. مواد اولیه و ترکیبات همه ژل ها یکسان نیستند ولی در صورت استفاده صحیح، فرم دلخواه را روی موها ایجاد می کنند.

ژل موی سر چیست؟

پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها با کتیرا و موادی از این دست، بهترین ژل های طبیعی را برای موهای سر درست می کردند. فرمول برخی از حالت دهنده های خانگی هنوز افشا نشده و این موضوع مثل یک راز است. این روزها برندهای مختلف ژل را در همه دراگ استورها و فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی می توان دید. در کلاس های آموزش آرایشگری مردانه و زنانه نیز طرز استفاده از ژل، آموزش داده می شود. ژل مو نوعی ماده برای حالت دادن به تارهای موی سر است. انواع ملایم ژل برای خواباندن موها استفاده می شوند. برای فرم دادن موها به اشکال هندسی از ژل های قوی تر با قدرت بیشتر می توان استفاده کرد.

ژل موی سر

برای داشتن موهایی زیبا و حالت دار باید ژل موی سر مناسب را خریداری کنید. ژل ها با توجه به غلظت و قدرت فیکس کردن موها سنجیده می شوند. چگونگی به کارگیری ژل به اندازه کیفیت آن اهمیت دارد و نتیجه را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر از ژل تازه خریداری شده ناراضی هستید شاید طریقه استفاده از آن را نمی دانید.

نحوه استفاده از ژل مو

پیش از این گفتیم که ژل ها در غلظت های متفاوت موجود هستند. ژل های رقیق برای حالت دادن موهای شلخته و به هم ریخته مناسب است. اما ژل هایی با غلظت متوسط خاصیت جلا دادن موها را هم دارند. در مورد ژل های غلیظ حتما می دانید که این مواد برای ثابت نگه داشتن و عقب نگه داشتن موهای سر استفاده می شود. قبل از استفاده در نظر بگیرید که برای چه منظوری از ژل استفاده می کنید.

نحوه استفاده از ژل موی سر

نحوه استفاده از ژل بسیار ساده است. پس از شستن موها و استحمام موها را با حوله خشک کنید. قبل از اینکه موها به طور کامل خشک شود باید از ژل استفاده کنید. در حالیکه هنوز رطوبت موها کمی وجود دارد( خیس نه مرطوب) موها را ژل بزنید.

مقداری ژل موی سر را به کف دست بمالید. ( شبیه به کرم زدن به دست) حالا دست را به موها کشیده و سعی کنید موها را به فرم مناسب هدایت کنید. مقدار ژل مورد نیاز بستگی به بلندی یا کوتاهی موها دارد. ابتدا از بالای سر شروع کرده و موها را شکل دهید. از انگشتان برای زل زدن به همه قسمت های مو استفاده کنید. دسته ای از مو را به دور انگشت پیچیده و آن را حالت دهید. در صورت نیاز می توانید با شانه موها را فرم دهید.

نکته: هرگز به موهای چرب و کثیف ژل نزنید. این کار علاوه بر کاهش قدرت حالت دهندگی ژل، موجب ایجاد موخوره نیز می شود.

صفحات پر بازدید

آخرین مطالب