آموزش کوتاه کردن مو با ماشین

آموزش آرایشگری مردانه را با مطلب کوتاه از نحوه کوتاه کردن مو با ماشین ادامه می دهیم. در این مطلب سعی شده اصول کار به صورت مرحله به مرحله آموزش داده شود. دقت داشته باشید که تنها با تمرین و تکرار می توانید به سطح مهارت بالایی دست پیدا کنید. اجرای این تکنیک توسط آرایشگر حرفه ای به مراتب نتیجه بهتری دارد.

کوتاه کردن مو با ماشین موزر

موزر یکی از معروف ترین دستگاه های اصلاح و کوتاهی موی مردانه است که تقریبا در همه خانه ها وجود دارد. این دستگاه ساده و کارامد برای تنظیم خط ریش و مرتب کردن موها به کار می رود. شاید تصور کنید موزر تنها برای ماشین کردن کل سر، کاربرد دارد. البته ماشین کردن موها با موزر انجام می شود ولی در صورت داشتن کمی مهارت می توانید مدل مویی زیبا را با استفاده از ماشین اجرا کنید. این مراحل را به ترتیب انجام دهید:

آموزش کوتاه کردن مو با ماشین

تقسیم بندی موها به صورت قرینه

برای حصول نتیجه بهتر باید سر را به دو نیمکره فرضی تقسیم کنید. به طور ذهنی خطی را از وسط چانه تا بین ابروها در نظر بگیرید که از مرکز سر به طرف ستون مهره ها و گردن امتداد دارد. این خط به صورت فرضی صورت را به دو نیمکره چپ و راست تقسیم می کند که از لحاظ ظاهر کاملا قرینه هم هستند. جمجمه افراد دارای پستی و بلندی است که هنگام کوتاه کردن مو با شانه می توان این نقاط را کمی پنهان کرد. در مورد کار با ماشین نیز با کمتر کوتاه کردن موها در نقاط برجسته، امکان شکل دهی مناسب جمجمه وجود دارد.

دسترسی سریع به صفحات سایت:  شهریه دوره های آرایشگری مردانه | آموزشگاه آرایشگری مردانهآموزشگاه آرایشگری   | دوره  آموزش آرایشگری درجه 2 | دوره آموزش مردانه درجه 1  |  دوره آموزشی گریم سینمایی  | دوره آموزشی گریم داماد  | دوره آموزشی ترمیم مو  |  شهریه آموزش آرایشگری   |  ویدئوهای آموزش رایگان آرایشگری   |

کوتاه کردن مو با ماشین : نحوه صحیح دست گرفتن موزر

برای کوتاه کردن موی مردانه همیشه ماشین را بر خلاف جهت رویش موها حرکت دهید. برخلاف کار با شانه و قیچی، نیازی به مرطوب کردن موی سر نیست. در واقع برای کوتاهی با موزر مو باید کاملا تمیز و خشک باشد. با استفاده از تیغه های مختلف می توان اندازه بلندی مو را تنظیم کرد. شانه ها برای خالی کردن دور موها و کوتاهی موی مردانه کاربرد زیادی دارند.

کوتاه کردن مو با ماشین

آموزش کوتاه کردن مو با ماشین را برای افراد تازه کار و غیر حرفه ای در نظر گرفتیم. بنابراین اگر تجربه زیادی در این زمینه دارید احتمالا این مطلب مناسب تان نیست. افراد مبتدی حتی در دست گرفتن ماشین برقی هم مشکل دارند. آرایشگرهای حرفه ای هنگام کوتاه کردن موها به یکی از این طرق، دستگاه موزر را در دست می گیرند:

الف- ماشین را مثل خودکار در دست بگیرید. همانطور که خودکارتان را موقع نوشتن در دست می گیرید، موزر را هم نگه دارید. به این ترتیب انگشت شست در یک سمت و دو انگشت سبابه و اشاره از سمت دیگر، ماشین را نگه داشته اند انگشتان دیگر در زیر دستگاه قرار دارند.

ب- ماشین را از رو در دست نگه دارید. به این ترتیب انگشت شست و سایر انگشتان در دو طرف ماشین برقی قرار می گیرند و دستگاه را هدایت می کنند.

ج- در این روش باز هم انگشت شست در یک سمت ماشین اصلاح قرار می گیرد ولی این بار باید 4 انگشت دیگر را در زیر دستگاه نگه دارید.

طریقه دست گرفتن ماشین چندان دشوار نیست و پس از مدتی راحت ترین شیوه را یاد خواهید گرفت. با حرکت دستگاه روی موها در جهت افقی، عمودی و مماس می توانید موها را شکل دهید.

صفحات پر بازدید

آخرین مطالب

اصطلاحات آرایشی

اصطلاحات آرایشی به چه معناست؟

اصطلاحات آرایشی به چه معناست؟ | آموزش اصطلاحات آرایشگری آرایشگری هم مانند دیگر مشاغل دارای یک سری لغات و اصطلاحات اختصاصی است. آرایش اروپای، خلیجی،

Read More »