آیا با مدرک آرایشگری میتوانیم مهاجرت کنیم؟ | مهاجرت کاری با شغل آرایشگری

دستیابی به فرصت‌های شغلی و تحصیلی بهتر از اصلی‌ترین دلایلی است که ذهن بسیاری از افراد را در این روزها به مهاجرت مشغول کرده است.  افراد به دلایل مختلف سیاسی، اقتصادی، دینی و حتی شخصی اقدام به مهاجرت می‌کنند. یکی از رایج‌ترین دلایل مهاجرت مربوط به شرایط اقتصادی است. تلاش برای بهبود سطح زندگی یکی از مهم‌ترین دلایل مهاجرت در سال‌های اخیر است. افراد برای دستیابی به فرصت‌های بهتر آموزشی، شغلی و درمانی برای خود و یا حتی فرزندانشان برای مهاجرت اقدام می‌کنند. سالانه میلیون‌ها نفر از کشورهای کمتر توسعه‌ یافته به کشورهای پیشرفته صنعتی رفته تا شغل و درآمد بهتری کسب کنند، در نظام آموزشی برتری به تحصیل بپردازند و یا از خدمات سلامتی و درمانی بهتری بهره‌مند شوند. در ایران نیز نرخ مهاجرت شغلی و تحصیلی بیش از انواع دیگر مهاجرت بوده و دانشجویان و متخصصین بی‌شماری خواهان ارتقا سطح تحصیلی و شغلی خود هستند. ما در این مقاله قصد داریم یکی از بهترین انواع مهاجرت را با دقت بیشتری دنبال کنیم مهاجرت با مدرک آرایشگری یکی از روش های مهاجرت شغلی محسوب میشود . در ادامه به جزئیات بیشتری اشاره میکنیم.

مواردی که در این مقاله به آنها اشاره شده :

مدارک لازم برای مهاجرت با مدرک آرایشگری

توانایی‌های مورد نیاز برای مهاجرت آرایشگران

موارد مهم در مهاجرت با مدرک ارایشگری

آرایشگری در کانادا

ارزیابی مهارت های آرایشگران برای مهاجرت به کانادا

آرایشگری در هلند

مهاجرت از طریق آرایشگری به استرالیا

مهاجرت از طریق آرایشگری به ترکیه

مهاجرت با مدرک آرایشگری

مدارک لازم برای مهاجرت با مدرک آرایشگری

حداقل مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا برای مهاجرت کاری آرایشگر به شرح زیر هستند.

  • اصل پاسپورت به همراه حداقل هشت ماه اعتبار از زمان درخواست ویزا به همراه پاسپورت‌های قدیمی
  • یک قطعه عکس ۴*۳ با زمینه سفید که در شش ماه اخیر گرفته‌شده است.
  • شناسنامه و کارت ملی متقاضی
  • سند ازدواج در صورت داشتن همسر
  • تکمیل فرم درخواست ویزا
  • مدارک فنی حرفه ای و سایر دوره های آرایشگری گذرانده شده به همراه ترجمه رسمی

جهت اطلاع از اینکه برای گرفتن ویزا چه مدارکی لازم است؟ می‌توانید مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

 

ویزای کاری

توانایی‌های مورد نیاز برای مهاجرت آرایشگران

کارهای هنری نیازمند فکری خلاق و حس دیداری قوی می‌باشند. آرایشگران باید ویژگی‌ها و فرم‌های چهره‌های مختلف را درک کنند و تشخیص دهند، چه تغییراتی در بهتر شدن چهره ی مشتریانشان موثر است. قوه ادراک و تجسم در این حرفه بسیار مهم است، همچنین استفاده از مواد آرایشی با کیفیت و استاندارد می تواند به آرایشگران کمک ویژه‌ای کند.

- برقراری ارتباط صمیمی و موثر با مشتریان

در اکثر روزها، آرایشگران با افراد زیادی مانند مشتریان، مدل ها، بازیگران و عکاسان ارتباط برقرار می‌کنند. بنابراین باید بتوانند با انواع مختلف تیپ‌های شخصیتی ارتباط برقرار کنند و خواسته‌های مشتریان را به بهترین نحو ممکن براورده کنند. همچنین آرایشگران باید توانایی و اعتماد به نفس ارائه پیشنهاد به مشتریان را دارا باشند.با توجه به این که ارتباط نزدیکی بین آرایشگر و مشتریانش وجود دارد، یک آرایشگر باید از کار کردن و برقراری ارتباط با شخصیت های مختلف لذت ببرد. در مهاجرت کاری آرایشگر کارفرمایان انتظار دارند که آرایشگران، شغل خود را به شکل ظاهری ظریف و حرفه ای ببینند و بتوانند به راحتی در مکالمه با مشتریان ارتباط برقرار کنند. افرادی که قصد ورود به این حرفه را دارند، می‌بایست دوره های فنی حرفه ای این رشته را در داخل یا خارج از ایران بگذارانند و سپس مشغول به کار می‌شوند.

- گذراندن دوره‌های آرایشگری پیش از مهاجرت آرایشگر

گذراندن دوره های حرفه ای آرایشگری پیش از اقدام برای مهاجرت کاری از طریق آرایشگری شما را به فردی ماهر و زبردست در حوزه آرایشگری تبدیل می کند و می دانید که اگر جزو یکی از ماهرترین و معروف‌ترین افراد این رشته باشید، می توان گفت پرسودترین شغل در عصر حاضر به‌خصوص برای خانم ها آرایشگری است.برای آرایشگر شدن نیازی به شرکت کردن در کنکور و گذراندن دوره های چند ساله نیست. کافی است دوره های فنی لازم را در کنار یک یا چند مربی مجرب بگذرانید. سپس مدتی را در کنار یک آرایشگر ماهر به کارآموزی مشغول شوید. 

مهاجرت با آرایشگری

موارد مهم در مهاجرت با مدرک ارایشگری

  • دقیق باشید. به عبارت دیگر مدرک آرایشگری برای مهاجرت در صورتی می تواند کارآمد باشد که فرد حس دیداری و خلاقیت بالایی داشته باشد.
  • اگر مدرک آرایشگری برای مهاجرت را دریافت نمودید؛ حتما با فرهنگ و آداب و رسوم منطقه و کشور مد نظر آشنا باشید.
  • مدرک آرایشگری برای مهاجرت تنها یک بخش از دریافت بازار کار است، بلکه در ادامه نیاز است تا شما با مشتری به خوبی ارتباط برقرار نمایید.
  • وقتی مدرک آرایشگری برای مهاجرت را دریافت نمودید می توانید در رشته هایی همانند تئاتر، سینما یا به صورت مستقیم در بازار کار آرایشگری فعالیت نمایید.
آیا با مدرک آرایشگری میتوان مهاجرت کرد؟

آرایشگری در کانادا

اخذ ویزای آرایشگری در کانادا بزرگترین شانس زندگی شماست. شاید در برخی موارد داشتن پیشنهاد کاری شرط لازم برای ورود به اکسپرس اینتری باشد اما به عنوان یک آرایشگر گزینه های دیگری نیز برای درخواست ویزا دارید.

گرچه جاب آفر سختیهای خودش را دارد اما گذراندن دوره در کالجهای کانادا در جذب شما بسیار مؤثر است. کد ملی یا NOC برای شغل آرایشگری در کانادا 6341 می باشد. چناچه مدیر یا صاحب یک آرایشگاه مردانه یا زنانه هستید می توانید از طریق ثبت شرکت در کانادا اقدام نمایید.

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را از طریق آرایشگری دارند، با ورود به این کشور می توانند تحت عناوین شغلی از قبیل سلمانی یا کوتاهی مو، شاگرد آرایشگر، گرداننده یا مدیر سالن زیبایی، تکنسین کار با مواد و رنگ مو، براشینگ کار، متخصص مراقبت از مو، آرایشگر مو و شینیون کار و شاگرد او، متخصص مو و زیبایی مو، آرایشگر مردانه و متخصص کلاه گیس و بسیاری موارد دیگر.

روشهای مهاجرت

ارزیابی مهارت های آرایشگران برای مهاجرت به کانادا

فرآیند تایید مهارت ها، تجربیات و سابقه کاری آرایشگران، ارزیابی مهارت نام دارد که با دو هدف انجام می شود، هدف اول اینکه با یک ارزیابی مثبت مهارت ها می توانید امتیازات لازم را هم در برنامه اکسپرس CRS و هم در برنامه مهاجرت متخصصان فدرال کسب نمایید و هدف دوم اینکه ارزیابی مثبت مهارت ها برای مهاجرت به کانادا، شانس شما را برای واجد شرایط بودن و دریافت مجوز و پروانه آرایشگری کانادا، دو برابر می کند، بنابراین داشتن مهارت های آرایشگری ارزیابی شده به این معنا است که شما از روز اول ورود به کانادا می توانید به عنوان یکی از آرایشگران کانادا در هر کدام از استان های این کشور مشغول به کار شوید.

چنانچه نمره معقول 67 را بدست آورید بدون جاب آفر و از طریق اکسپرس اینتری می توانید اقدام نمایید اما در صورت داشتن پیشنهاد کاری تا 600 امتیاز شانس شما افزایش می یابد. برای جاب آفر بهتر است روی شهرهای بزرگی همچون ونکوور و ویکتوریا، مونترال و کبک به ترتیب تمرکز کنید.

برای دریافت جاب آفر حداقل یک سابقه کار در ایران ارایه بیمه و تمکن مالی حداقل 50 هزار دلار کانادا اجباری است. و برای افزایش امتیاز و دریافت پیشنهاد شغلی نمره 6.5 آیلتس راه گشاست.

بازار کار آرایشگری در کانادا بسیار خوب است و درآمد بالایی را شامل می شود و حدود 31200 دلار در سال می باشد.

آرایشگری در هلند

پروسه مهاجرت و انجام کارهای مهاجرتی سخت و پیچیده است و کارفرما ممکن است از شما بخواهد یک الی دوماه برایش کار کنید. به طور میانگین دستمزد سالانه آرایشگران در کشور هلند 32760€ می باشد، دقت نمایید که شما باید 8% از حقوق خود را به عنوان مالیات پرداخت نمایید.

در رابطه با بازار کار آرایشگری می توان گفت که برای یافتن شغل متقاضیان می توانند به استودیو های فردی که به دلیل حضور آرایشگران حرفه ای شناخته شده می باشد مراجعه نمایید.

مهاجرت از طریق آرایشگری به استرالیا

افرادی که می خواهند از طریق حرفه ی آرایشگری به کشوری چون استرالیا مهاجرت کنند در جدول امتیاز بندی این کشور باید حداقل 60 امتیاز به دست آورند در حالی که  حداکثر امتیازی که می توان در این جدول کسب کرد 100 می باشد . در آمد آرایشگران در استرالیا با یک سال سابقه کار 21000 دلار در سال می باشد که با افزایش تجربه این در آمد روند صعودی دارد.

مهاجرت کاری به استرالیا

مهاجرت از طریق آرایشگری به ترکیه

یکی دیگر از کشور هایی که می توان از طریق آرایشگری به آن مهاجرت کرد کشور ترکیه می باشد . برای مهاجرت به ترکیه از این طریق باید از طرف یک کارفرما یا یک شرکت پیشنهاد کاری داشته باشید و یک قرار داد معتبر تنظیم کنید و آن را امضا کرده باشید . با داشتن این قرار داد می توان برای ویزای کاری ترکیه اقدام کرد . البته افراد می توانند به مدت 3 ماه بدون داشتن ویزا به ترکیه سفر کنند  و به دنبال شغل آرایشگری باشند .

در صورتی که افراد دارای مدرک آرایشگری و مهارت بالا در این حرفه باشند می توانند به راحتی در ترکیه به این حرفه مشغول شوند . البته در این کشور مهارت داشتن بسیار مهم تر از داشتن مدرک می باشد . برای اینکه بتوان از این طریق اقامت دائم ترکیه را به دست آورد نیاز است که به مدت 8 سال در این کشور زندگی و کار کرد

برای اطلاعات بیشتر از شغل آرایشگری و جزئیات آن کلیک کنید.

اشتراک گذاری

مطالب اخیر