مراحل ورود به شغل آرایشگری مردانه

آرایشگری مردانه از مشاغل پر در آمد و آینده داری است که بسیاری از جوانان را به خود جلب کرده است. افرادی که دارای مهارت های اجتماعی بالاتری هستند به شرط کسب مهارت های لازم، در ارائه خدمات پوست و مو موفق تر از دیگران هستند. برای ورود به شغل آرایشگری مردانه باید حساب شده عمل کرد. بدون برنامه ریزی تنها وقت و پول خود را هدر داده اید. اولین اصل مهم در این حرفه، داشتن علاقه و پشتکار است. آرایشگرهای حرفه ای از ابتدا، این مهارت را نداشتید. اگر قصد دارید حرفه آرایشگری را به عنوان شغل اصلی و منبع درآمدتان ادامه دهید با ما همراه شوید.

آموزش و یادگیری اولین گام برای آرایشگر شدن

دوره های آموزشی جامع در این زمینه وجود دارد. این دوره ها از ابتدا و به صورت اصولی، فوت و فن آرایشگری را آموزش می دهند. یکی از ساده ترین راه ها برای کسب مهارت های لازم، ورود به شاخه کار-دانش در سال اول دبیرستان و انتخاب رشته های آرایشی و پیرایش و ترمیم موی مردانه است. امکان ادامه تحصیل آکادمیک در دانشگاه جامع علمی-کاربردی نیز فراهم شده است.

ورود به شغل آرایشگری مردانه

برای افراد بزرگسالی که قصد ورود حرفه ای به شغل آرایشگری را دارند، دوره های آموزشی زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای نیز وجود دارد. آموزشگاه سفیر دوره های آموزشی آرایشگری مردانه را ارائه می دهد. پس از گذراندن دوره ابتدایی و پیشرفته، گواهینامه معتبر دریافت می کنید. این گواهینامه، مدرک حرفه ای ورود به شغل آرایشگری است.

هزینه ها در ورود به شغل آرایشگری مردانه

حداقل فضا بریا تاسیس یک آرایشگاه کوچک و جمع و جور، در حدود 12 متر است. این مکان نمی تواند در حد سالن های آرایشی حرفه ای خدمات ارایش و پیرایش را ارائه دهد اما برای شروع و در محدودیت بودجه، انتخاب بدی نیست. بیشترین هزینه مربوط به دکور این محل است. مبلغی که برای دکور، هزینه می کنید تنها یکبار پرداخته می شود. نگران هزینه خرید لوازم اولیه آرایشگاه نباشید، این مبلغ خیلی زود جبران می شود. در طول زمان، پولی که بابت خرید وسایل ارایشگاه پرداخته اید بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

شغل آرایشگری مردانه

شغل آرایشگری مردانه و خرید لوازم آرایشگاه

پس از اخذ مدارک حرفه ای می توانید در یک آرایشگاه دیگر، شاگردی کنید و یا اینکه صندلی اجاره کنید. هر دو این موارد در آینده، نتایج خوبی برای تان دارد. اما اگر کمی سرمایه داشته باشید، امکان تاسیس آرایشگاه خود را نیز دارید. برای راه اندازی آرایشگاه ابتدا باید تجهیزات و دکوربندی را تهیه کنید. دکوراسیون داخلی آرایشگاه مردانه در جلب مشتری و پیشرفت کسب و کارتان اثرگذار است. آینه های بزرگ، نورپردازی، تنوع رنگی و همه جزئیات را در نظر بگیرید.

بعد از دکوراسیون نوبت به خرید تجهیزات آرایشگاهی است. این روزها تنها با داشتن یک قیچی نمی توانید خدمات آرایشگری مناسب را ارائه دهید. بسیاری از سالن های آرایشی بزرگ علاوه بر خدمات مو، در زمینه پوست نیز فعالیت دارند. پاکسازی پوست از بخش های محبوب مشتری های جوان است. به روز بودن لوازم آرایشگاه اهمیت زیادی دارد. استفاده از تجهیزات مدرن و جدید موجب می شود تا مشتری احساس کند، به یک آرایشگاه خوب وارد شده است.

انواع قیچی های اسکوب یا پیتاژ، سشوار و اتوی مو، شانه های مختلف، لوازم اصلاح از ملزومات یک آرایشگاه مردانه است. اما انواع مواد مصرفی نظیر کرم های اصلاح، ژل مو، فیکساتور و ….خیلی چیزهای دیگر را هم باید تهیه کنید.

آخرین مطالب

لیزر موهای زائد

مزایای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یکی از روش های محبوب جهت حذف موهای زائد بدن است که به دلیل مزایای فراوان، محبوبیت بسیاری دارد. این روش از

Read More »

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

صفحات پر بازدید

آخرین مطالب

لیزر موهای زائد

مزایای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یکی از روش های محبوب جهت حذف موهای زائد بدن است که به دلیل مزایای فراوان، محبوبیت بسیاری دارد. این روش از

Read More »
پروتئین تراپی مو چیست؟

پروتئین تراپی مو چیست؟

پروتئین تراپی مو یکی از روش های محبوب بازیابی و مراقبت از مو به شمار می رود که با هدف تقویت موهای آسیب دیده انجام

Read More »
تاثیر مصرف الکل بر ریزش مو

تاثیر مصرف الکل بر ریزش مو

یکی از رایج ترین پرسش های مخاطبین، تاثیر مصرف الکل بر ریزش مو است. بطور کلی، مصرف الکل می تواند تاثیرات منفی زیادی بر سلامت

Read More »
علت چربی موی سر چیست؟

علت چربی موی سر چیست؟

علت چربی موی سر، اغلب ترشح بیش از حد غدد سباسه موجود در پوست سر است. هورمون ها، به ویژه آندروژن ها، مسئول تنظیم میزان

Read More »
علت درد ریشه مو چیست؟

علت درد ریشه مو چیست؟

درد ریشه مو می تواند به دلایل متعددی ایجاد شود. یکی از رایج ترین دلایل، شرایطی به نام التهاب فولیکول مو است که ممکن است

Read More »
کراتینه مو چیست؟

کراتینه مو چیست؟

یکی از سوالات رایجی که در رابطه با سلامت مو مطرح می شود، این است که کراتینه مو چیست و چه کاربردی دارد؟ هدف اصلی

Read More »
تفاوت گریم سینما و تئاتر

تفاوت گریم سینما و تئاتر

تفاوت گریم سینما و تئاتر از مسائل حائز اهمیت در دنیای هنر محسوب می شود که اغلب افراد از تفاوت این دو نوع گریم مطلع

Read More »
5 راه موفقیت در پیشه آرایشگری

5 راه موفقیت در پیشه آرایشگری

راه موفقیت در پیشه آرایشگری همانند دیگر مشاغل نیاز به تجربه، توانایی و توجه به نکات مهم دارد. اما سوال! راز موفقیت در پیشه آرایشگری

Read More »
لایه برداری پوست مردان

لایه برداری پوست مردان

لایه برداری پوست مردان یکی از اقدامات ضروری و موثر در افزایش سطح سلامتی پوست آقایان است که متاسفانه اغلب افراد به آن توجهی ندارند.

Read More »
جوش صورت و درمان آن: درمان جوش صورت

جوش صورت و درمان آن

درمان جوش صورت یکی از بزرگ ترین چالش های پوستی محسوب می شود که اغلب افراد با آن مواجه می شوند. جوش صورت می تواند

Read More »