علت درد در ریشه مو | درمان درد کف سر

علت درد در ریشه مو

علت درد در ریشه مو و پوست سر می تواند ناشی از فولیکول های موی عفونی، جوش های سر، یا تنش ناشی از برخی مدل های مو باشد که ممکن است موها را بیش از حد سفت کند. علل دیگر حساسیت پوست سر عبارتند از ضربه به سر یا بیماری زمینه ای پوست مانند اگزما یا سلولیت. برای اطلاعات بیشتر در مورد علل و گزینه های درمان درد کف سر، با ادامه مطلب از آموزشگاه سفیر، با ما همراه باشید.

علائم درد در ریشه مو

درد پوست سر اغلب بسیار ناراحت کننده است. علائم درد در ریشه مو می تواند اشکال مختلفی داشته باشد و یافتن روش های درمانی خانگی، ممکن است چندان کارساز نباشد. برای برخی افراد، علائم درد پوست سر می‌تواند آنقدر شدید باشد که آنها را از فعالیت های روزمره باز دارد.

اگر درد در پوست سر و ریشه مو را تجربه می کنید، به احتمال زیاد سوزش، خارش، پوسته شدن، احساس گرمای زیاد در سر و دردی که در تمامی نقاط سر و صورت منتشر می شود را نیز مشاهده خواهید کرد.

علت درد در ریشه مو

علل درد پوست سر

اکثریت قریب به اتفاق موارد درد پوست سر را می توان به دلایلی نسبت داد که فشار یا کشش مستقیم بر روی پوست سر وارد می کند. با این حال، مسائل پزشکی برای علت درد در ریشه مو وجود دارد که می‌ تواند بر اعصاب و رگ ‌های خونی پوست سر تأثیر بگذارد و این می ‌تواند منجر به علائم درد ناتوان کننده پوست سر شود.

صرف نظر از منبع، بیشتر علل درد پوست سر خوش خیم هستند و پس از دریافت مراقبت های پزشکی برای درمان درد کف سر رفع خواهند شد.

دلایل پزشکی برای علت درد در ریشه مو

دلایل پزشکی درد در ریشه مو ممکن است شامل موارد زیر باشد.

نورولوژیک:

علل عصبی مانند سردرد و نورالژی (یک بیماری عصبی که بر حس صورت شما تأثیر می گذارد) می تواند باعث علائم درد پوست سر و دردی شود که به سایر قسمت های سر مانند فک، دندان ها و لب ها گسترش می یابد. اعصاب همچنین می توانند تحت تأثیر ویروس های خاصی قرار گیرند که منجر به درد پوست سر می شود.

علت درد در ریشه مو

خودایمنی

برخی از بیماری ‌های خود ایمنی می ‌توانند باعث التهاب رگ‌ های خونی در سر و علت درد در ریشه مو شوند که منجر به درد پوست سر می ‌شود. یکی از این بیماری ها آرتریت تمپورال است.

درماتولوژیک:

بیماری های پوستی مانند اگزما یا شوره سر می توانند باعث التهاب پوست سر شوند. این التهاب می تواند باعث خارش بیش از حد شود که ممکن است منجر به حساسیت و درد پوست سر شود. برای درمان درد کف سر بهتر است مطابق با تجویز پزشک، داروهای مناسب را استفاده کنید.  می توانید راهنمایی های لازم را از کارشناسان سفیر دریافت کنید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *