شانه و برس

آیا می دانید شانه و برس چه نقش مهمی در سلامت موها دارند؟ شانه در باز کردن گره موها و مرتب کردن آن استفاده می شود اما این وسیله یک وظیفه مهم بر عهده دارد. با هر بار شانه کردن موها، چربی پوست سر در طول ساقه موها پخش می شود و موها رطوبت کافی را دریافت می کنند. با انتخاب شانه و برس نامناسب، موها در معرض آسیب جدی قرار دارند. اگر وضعیت موی سر راضی نیستید قبل از هر اقدامی، یک برس یا شانه جدید تهیه کنید.

راهنمای انتخاب شانه و برس مو

شانه دارای دندانه هایی با فواصل منظم است که به صورت خط صاف یا منحنی طراحی شده است. برس ظاهری کاملا متفاوت دارد. فاصله دندانه های شانه و برس اهمیت زیادی دارد. اگر موهایی پر پشت و انبوه دارید از شانه هایی با دندانه های درشت استفاده کنید. شانه های کائوچویی و چوبی در مقایسه با اجناس پلاستیکی، کیفیت بهتری دارند و به موها آسیب نمی رسانند.

موقع استفاده از شانه و برس، حرکت از بالا به پایین باشد. هر قسمت از مو را به آرامی از ریشه به سمت نوک مو شانه بزنید. به این ترتیب چربی در طول ساقه پخش می شود. موهای خشک دچار شکستگی، وز و موخوره می شوند ولی با همین راهکار ساده، موها کیفیت خوبی پیدا می کنند. در نظر داشته باشید که شانه زدن زیاد به موها نیز به اندازه شانه نامناسب، ضرر دارد.

برس موی سر

با انتخاب شانه و برس مو مناسب از کنده شدن موها و ریزش مو جلوگیری می شود. برس های دندانه درشت در مقایسه با انواع متراکم و فشرده، به موها آسیب کمتری وارد می کنند. البته همیشه شانه دندانه درشت حتی کمتر از برس، موجب ریزش و کنده شدن موها می شود. شانه زدن باید با ملایمت و به آرامی انجام شود و موها از ریشه به سمت نوک ساقه، شانه زده شوند. به این ترتیب چربی طبیعی پوست سر، در کل ساقه پخش شده و از شکنندگی و آسیب به موها جلوگیری می کند. شانه معمولی برای استفاده روزانه ایده آل است ولی برای حالت دادن به موها باید برس های مختلف را به کار ببرید.ا برس مناسب

برس ها اغلب برای حالت دادن به موها استفاده می شوند. برس معمولی یا پارویی برای شانه زدن معمولی به کار می رود. با استفاده از این وسیله می توانید موهای سر را مرتب نگه دارید و گره موها را باز کنید. برس های پارویی با کفی بالشتکی انتخاب بهتری هستند

حالت دادن به موها

برس های گرد استفاده روزانه ندارند و برای شانه زدن به موها مناسب نیستند. این برس ها برای حالت دادن به مو ایده آل هستند. برس های کوچک گرد موها را فردار و حالت دار می کنند برای حالت دادن به چتری مو نیز همین محصول استفاده می شود. اما از برس های گرد با اندازه بزرگتر می توانید برای صاف کردن مو استفاده کنید. محصولات های متنوعی برای قسمت کردن موها، پوش دادن به موها، فر کردن و … وجود دارد.

توجه: شانه زدن به موهای خیس در حمام اصلا توصیه نمی شود. موی خیس حالت کشسانی زیادی دارد و در اثر شانه زدن دچار کشش و آسیب شدید می شود.

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

صفحات پر بازدید

آخرین مطالب