راه های جلوگیری از وز شدن مو | چکار کنیم موهایمان وز نشود

موهای فر یا صاف هر دو زیباست ولی موهای وز وزی اصلا جذابیتی ندارد. معمولا وقتی شامپو نامناسب باشد یا از مواد دکلره برای رنگ کردن موها استفاده می شود، موها خشک و وز می شوند. شرایط آب و هوایی و زیاد ماندن در زیر نور خورشید هم می تواند عامل خشک شدن و حالت وز موها باشد. برخی از افراد هم به صورت طبیعی دارای موهای وز هستند اگر می خواهید موهایی نرم و زیبا داشته باشید این مطلب را از دست ندهید. در این مطلب از آموزشگاه آرایشگری سفیر ، برای جلوگیری از وز شدن مو ترفندهای ساده ای را معرفی می کنیم.

شستشوی موها هم اندازه ای دارد

وز شدن موها به علت خشکی و از دست دادن رطوبت ساقه موی سر است. شستشوی زیاد با شامپو و شوینده های رایج می تواند موها را خشک و بد حالت نشان دهد. برای داشتن موهایی شاداب و انعطاف پذیر حتما از شامپوی مناسب و ملایم استفاده کنید. اگر عادت به دوش گرفتن روزانه دارید یک روز در میان موها را شامپوی ملایم روزانه تمیز کتید.

جلوگیری از وز شدن مو

برای جلوگیری از وز شدن مو سپر محافظتی ایجاد کنید

محصولات مراقبتی و محافظتی متفاوتی در بازار موجود است با توجه به ضخامت یا نازکی موها از محصولات مناسب استفاده کنید. ژل موی سر ، ماسک موی خانگی و سرم مو را امتحان کنید. این مواد یک پوشش محافظتی روی تار موها به وجود می آورند و موها را از خشکی و وز حفظ می کنند.

سشوار کشیدن را متوقف کنید

حالت دادن موها با سشوار بسیار متداول است. در حالت عادی می توانید هر از گاهی موها را با سشوار حالت دهید ولی استفاده از باد داغ سشوار برای خشک کردن موها اصلا پیشنهاد نمی شود. اجازه دهید موها در هوای آزاد و بدون استفاده از گرمای سشوار، خشک شوند. به این ترتیب موها وز و خشک نمی شود از حالت دهنده برای انعطاف بیشتر موها استفاده کنید. پس از استحمام موها را با حوله آبگیری کنید. حوله را روی موها نکشید و به مو فشار وارد نکنید این کار موجب ریزش موی سر خواهد شد.

راه های جلوگیری از وز شدن مو

جلوگیری از وز شدن مو با روغن نارگیل را امتحان کنید

ماساژ روغن نارگیل ساده ترین راه برای گرفتن وزی موی سر است. حتما از روغن طبیعی نارگیل برای این کار استفاده کنید. روغن هایی که با پرس سرد تهیه شده باشند دارای خواص موثرتری هستند. مقداری از روغن نارگیل را روی موهای شسته شده و تمیز بمالید. بهتر است موها کمی مرطوب باشد با کمک کف دست روغن را به همه قسمت های مو و حتی پوست سر مالش دهید. ماساژ روغن نارگیل فواید زیادی برای موها دارد که مهم ترین آن گرفتن وزی موی سر است.

روغن نارگیل موها را صاف و درخشان می کند و نرمی و لطافت طبیعی مو را حفظ می کند. پس از چند هفته استفاده تفاوت را احساس خواهید کرد. دو راه برای جلوگیری از وز شدن مو با روغن نارگیل وجود دارد.

اول اینکه به جای حالت دهنده ها از روغن نارگیل استفاده کنید. چند قطره روغن برای این کار کافی است. در روش دوم می توانید شب موها را با روغن چرب کرده و بخواید. صبح روز بعد موها را با آب ولرم آبکشی کنید.

آخرین مطالب

صفحات پر بازدید

آخرین مطالب

اصطلاحات آرایشی

اصطلاحات آرایشی به چه معناست؟

اصطلاحات آرایشی به چه معناست؟ | آموزش اصطلاحات آرایشگری آرایشگری هم مانند دیگر مشاغل دارای یک سری لغات و اصطلاحات اختصاصی است. آرایش اروپای، خلیجی،

Read More »