کوتاه کردن موی کودکان برای اولین بار

به نظر ساده است کودک روی صندلی آرایشگاه می نشیند و آرایشگر شروع به کوتاه کردن موی فرزندتان می کند اما در واقعیت موضوع اینقدرها هم ساده نیست. کودکانی که تجربه کوتاه کردن مو را ندارند از آرایشگاه می ترسند. افراد غریبه، صدای سشوار و حتی پاشیدن آب روی موها، تجربه ای جدید و پر استرس است. برای اینکه تجربه اولین حضور در آرایشگاه را به خاطره ای خوش تبدیل کنید چه کارهایی انجام می دهید؟

واقعیت اینجاست که یک کودک چند ماهه یا یکساله حس خوبی از دیدن غریبه ای که قیچی به دست به سمتش می آید، ندارد. در مورد کودکانی که موهایی کم پشت و کم رشد دارند می توانید چند ماه دیگر هم صبر کنید تا کودک کمی بزرگتر شود ولی در مورد بچه هایی که موهایی بسیار پر حجم تر دارند چاره ای جز کوتاه کردن موها نیست. برای اینکه تجربه حضور در آرایشگاه برای فرزندتان دلپذیرتر باشد این راه ها را امتحان کنید:

کوتاه کردن موی کودک

یک آرایشگاه خوب پیدا کنید

به عنوان اولین تجربه کودک را به سالن خوب ببرید. در این سالن ها آرایشگرهای حرفه ای و با تجربه تری کار می کنند. بسیاری از آرایشگاه ها یک فرد با حوصله را ویژه کوتاه کردن موی کودکان در نظر می گیرند. این فرد توانایی جلب توجه کودکان را دارد و به راحتی موهای بچه ها را سر و سامان می دهد. بهتر است آرایشگر قبل از اینکه دست به قیچی شود چند کلمه ای با کودک حرف بزند تا ترس و اضطراب را از او دور کند. کودکان از غریبه ها می ترسند. کوتاه کردن مو با ماشین اصلاح هم صدای زیادی دارد در این مورد کمی احتیاط کنید.

زمان مناسب را انتخاب کنید

کودک خوابالو، خسته، گرسنه و …. را با خود به آرایشگاه نبرید. وقتی کودک کاملا سرحال باشد خلق و خوی بهتری دارد و کمتر دچار نگرانی و استرس می شود. به عنوان اولین تجربه حضور در آرایشگاه یکی از اسباب بازی های فرزندتان را همراه با خود به آرایشگاه ببرید. هر چیزی که حس بهتری به کودک می دهد باید برایش فراهم باشد تا احساس بهتری را تجربه کند.

کوتاه کردن موی کودکان

مدل موی ساده انتخاب کنید

انتخاب مدل موی ساده این مزیت را دارد که کودک زمان کمتری را روی صندلی می نشیند. بسیاری از کودکان توانایی بی حرکت ماندن را ندارند. شیطنت خاصی در همه بچه ها خست که اجازه نمی دهد مثل بزرگترها ساکت و بی حرکت روی صندلی آرایشگاه بنشینند. قبل از اینکه کودک اختیار خود را از دست بدهد و شروع به شیطنت کند باید موهایش کوتاه شود. در این مورد از آرایشگر راهنمایی بخواهید. با توجه به فرم صورت کودک یک مدل موی ساده را انتخاب کنید.

نکات کوتاه کردن موی کودکان در آرایشگاه

  • بهتر است یکبار موهای کودک را در خانه کوتاه کنید تا تجربه این کار را داشته باشد
  • به یک سالن مجهز بروید در این سالن ها صندلی پایه بلند مخصوص کودکان همراه با کمربند وجود دارد
  • یکی از اسباب بازی های کودک را همراه داشته باشید و موقع کار آرایشگر در کنار کودک بایستید
  • اگر کودک بی قرار است و گریه می کند زمان دیگری را برای کوتاه کردن موهایش انتخاب کنید

صفحات پر بازدید

آخرین مطالب