نکات کوتاه کردن موی پسربچه ها در خانه

در این روزها که آرایشگاه ها تعطیل یا نیمه تعطیل هستند، نمی توانید موهای فرزندتان را در آرایشگاه کوتاه کنید. به عنوان یک تجربه جدید بد نیست کوتاه کردن موی پسر بچه ها را خودتان و در خانه انجام دهید. اینکار برای بچه ها جنبه بازی و سرگرمی دارد. از طرفی خیال تان بابت سلامت کودکان و عدم آلودگی به ویروس کرونا نیز راحت می شود.

قبل از هر اقدامی یادآوری می کنم که هرگز و تحت هیچ شرایطی نباید بچه ها را به زور به آرایشگاه برد و موهای بچه ها را کوتاه کرد. اگر فرزندتان سر حال نیست و نمی خواهد موهایش را کوتاه کنید، این کار را به روزهای بعد موکول کنید. اولویت اصلی فرزندتان است همیشه وقت برای کوتاه کردن موی کودکان هست.

کوتاهی موی پسر بچه ها

چگونه موی پسر بچه ها را کوتاه کنیم؟

اگر دوره های آرایشگری را گذرانده باشید به راحتی می توانید این کار را در خانه انجام دهید. اما برای کسانی که هنوز در کلاس آرایشگری شرکت نکرده اند، یک پیشنهاد دارم. انواع آموزش های کوتاه کردن موی پسر بچه ها در یوتیوب و سایت های اینترنتی وجود دارد. برای شروع از این فیلم های آموزشی، استفاده کنید. معمولا راه های ساده ای برای این کار پیشنهاد داده شده و به مرور در این کار، حرفه ای خواهید شد.

مربیان آرایشگری خوبی در سطح اینترنت و به صورت آنلاین، تجارب خود را در اختیار علاقمندان قرار داده اند. حتی تماشا کردن این ویدیوهای آموزشی نیز در یادگیری روش کار، موثر است. البته در عمل کوتاه کردن موها خیلی سخت تر از چیزی است که در ویدیوی یوتیوب دیده می شود.

ابزار کوتاه کردن موی پسر بچه ها

بعد از چند بار دیدن فیلم ها، موقع دست به کار شدن است. برای کوتاهی مو نیاز به ابزار و تجهیزات مناسب دارید. بدون داشتن این لوازم نمی توانید موها را به درستی شکل دهید. کیت کوتاه کردن مو در همه فروشگاه به فروش می رسد. این کیت شامل قیچی، شانه، گیره ها و کلیپس های کوچک، کاور، بطری اسپری مو و …. است. حتی می توانید یک کیف کوتاهی موی اختصاصی داشته باشید. در این کیف دو سه نمونه قیچی برای کوتاه کردن موها، شانه و حتی ماشین اصلاح را قرار دهید.

تجهیزات کوتاهی مو

هر چه وسایل کار کامل تر باشد، دست تان برای کوتاهی مو بازتر است. برای مثال تنها با یک قیچی معمولی نمی توانید موها را کوتاه کرده و پشت گردن را نیز تمیز کنید.

آرایشگرهای حرفه ای از انواع قیچی دندانه دار، قیچی پیتاژ و …. با تیغه و دسته های کوتاه و بلند استفاده می کنند. هر کدام از این قیچی ها برای کوتاهی مو در اندازه های متفاوت، به کار می آید ولی برای کاربران خانگی حداقل 2 نوع قیچی پیشنهاد می شود.

برای کوتاه کردن موی پسر بچه ها ابتدا یک صندلی مناسب در نظر بگیرید. ارتفاع صندلی با قد کودک هماهنگ باشد. مراقب باشید موقع کوتاهی مو، فرزندتان ثابت نمی نشیند و امکان افتادن از روی صندلی هست. با در نظر گرفتن نکات ایمنی شروع به کوتاه کردن موها کنید.

  • ابتدا با اسپری آب، موها را کامل مرطوب کنید.
  • سپس از شانه برای بازکردن گره های مو استفاده کنید.
  • موها را با کلیپس به دسته های کوچکتری تقسیم کنید.
  • قیچی را در دست گرفته و طبق آموزش هایی که قبلا دیده اید، موها را کوتاه کنید.

برای بار اول کار دشواری در پیش دارید ولی بعدها مهارت بیشتری خواهید داشت.

منبع

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

صفحات پر بازدید

آخرین مطالب