نحوه رنگ کردن موی مردانه در خانه | نکاتی مهم در رنگ موی آقایان

رنگ کردن موی آقایان خواه برای پوشاندن موهای سفید و خاکستری باشد، خواه برای تنوع انجام شود همیشه حرف و حدیث هایی را به همراه داشته است. در بسیاری از فرهنگ ها استفاده از رنگ های خاص را برای موی مردان نمی پسندند. در این مورد اقبال با خانم ها یار است. یک خانم می تواند هر رنگی را که دوست دارد برای موهایش انتخاب کند ولی شاید مردان محدودیت های بیشتری داشته باشند. اگر می خواهید تغییری در چهره تان به وجود آورید از موها شروع کنید. مدل موها یا حتی رنگ آن را تغییر دهید تا تفاوت را احساس کنید. این مطلب برای افرادی که تا کنون موها را رنگ نکرده اند نوشته شده تا بتوانند در خانه موهایشان را تغییر رنگ دهند.

انتخاب رنگ موی مناسب

بعضی از آقایان تمایل دارند از رنگ موهای نزدیک به موهای خودشان استفاده کنند. در بسیاری مواقع، تنها به جهت پوشش موهای سفید از رنگ مو استفاده می شود بنابراین نیازی به تغییر رنگ نیست. برای اینکه رنگ دلخواه تان را داشته باشید بر اساس تن پوست رنگ مناسب را انتخاب کنید.

برای افرادی با تن پوست گرم، قهوه ای و مشکی بهترین انتخاب برای رنگ کردن موها می باشد. این رنگ ها با پوست هماهنگی بهتری دارد.

برای افرادی با تن پوست سرد، رنگ موهای روشن تر از رنگ موی خود فرد پیشنهاد بهتری است. رنگ مو را یکی دو درجه روشن تر از موی طبیعی انتخاب کنید.

رنگ کردن موی آقایان

وسیله مناسب برای رنگ کردن موی آقایان

برای رنگ کردن مو در سالن های آرایشی از شانه مخصوص استفاده می شود. بدون وسیله مناسب، رنگ در تارهای مو پخش نمی شود. به این ترتیب نتیجه با آنچه در ذهن دارید، تفاوت خواهد داشت. از شانه برای انتقال رنگ به قسمت های دیگر مو استفاده کنید. هر چه قدر بیشتر شانه بزنید، رنگ یکنواخت تر روی موها می نشیند.

ترکیب مناسب رنگ و مواد

رنگ کردن موی آقایان هم در خانه و هم در آرایشگاه رایج است. اگر قصد دارید خودتان موها را در خانه رنگ کنید حتما دستورالعمل روی جعبه رنگ را بخوانید. برندهای مختلف، پیشنهادهای ویژه ای برای ترکیب مواد و یا مدت زمان ماندگاری رنگ روی موها، ارائه می دهند. عدم توجه به این موارد موجب می شود که ترکیب رنگ نادرستی را انجام دهید. در این صورت تفاوت رنگ در نقاط مختلف موهای سر به وضوح دیده می شود.

نکات رنگ کردن موی آقایان

رنگ کردن موی آقایان و آبکشی

زمان دقیق شستشوی رنگ مو نیز در روی قوطی رنگ نوشته شده است. اگر طبق همان راهنمایی ها مواد را ترکیب کرده باشید، پس از زمان تعیین شده می توانید موها را آبکشی کنید. بهتر است بدن شامپو و تنها با آب، موها را آبکشی کنید. معمولا به همراه رنگ موها، شامپوی مخصوص نیز به فروش می رسد. استفاده از شامپوی تولید شده توسط برند رنگ مو در تثبیت رنگ تاثیرگذار است.

توجه: یکی از علل ایجاد شوره سر، عدم شستشوی کامل موها در حمام است. باقی ماندن شامپو و … روی پوست سر می تواند عامل ایجاد شوره باشد.

نکات رنگ کردن موی آقایان

در نظر داشته باشید که رنگ موی واقعی بعد از چندین بار شامپو زدن، خودش را نشان می دهد.

هرگز بیش از زمان توصیه شده، رنگ مو را روی سر نگذارید امکان آسیب دیدن فولیکول های مو و پوست سر وجود دارد.

برخی از رنگ موها خاصیت پوشش موهای خاکستری را دارند در این مورد از فروشنده راهنمایی بخواهید.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

آخرین مطالب

صفحات پر بازدید

آخرین مطالب