آشنایی با انواع سبیل مردانه

انواع سبیل مردانه چهره را با ابهت نشان می دهد. در صورتی که فرم چهره و مدل سبیل هماهنگی داشته باشد این ابهت بیشتر هم خواهد شد. آیا تصور می کنید تنها یک مدل سبیل وجود دارد؟ بسیاری از افراد خط رویش طبیعی سبیل ها را به عنوان تنها مدل می شناسند و هرگز تغییری در شکل ظاهری سبیل ها انجام نمی دهند.

در مقابل بسیاری از افراد وقت زیادی را برای اصلاح و نظم بخشیدن به ریش و سبیل ها صرف می کنند. برای داشتن ریش و سبیل پر پشت باید به خوبی از آن مراقبت کنید. هیچکس خود به خودی و بدون رسیدگی این ریش و سبیل های بلند را به هم نزده است. با انجام کمی تغییرات می توانید ظاهرتان را عوض کنید سبیل ها نقش مهمی در صورت دارند برای شروع روی سبیل ها مانور دهید. در ادامه چند نوع سبیل معروف و پر طرفدار را معرفی می کنیم:

انواع سبیل مردانه طبیعی

این سبیل ها خیلی مرتب و یا نامرتب نیستند. این نوع سبیل روی خط طبیعی موهای سبیل رویش می کند و اصلاح خاصی روی آن انجام نشده است. این مدل با اغلب چهره های مردانه هماهنگی دارد. بدون اینکه کار خاصی انجام شود سبیل ها تغییر چهره زیادی به وجود می آورند.

سبیل مردانه دالاسی

ایده اولیه طراحی سبیل دالاسی از روی فیلم های کابویی گرفته شده است. این نوع سبیل بایستی پر پشت باشد تا خودش را نشان دهد. اگر فرم چهره مربعی با آرواره های زاویه دار و قوی دارید در انتخاب این مدل سبیل شک نکنید. چند ماه وقت لازم ست ت سبیل های پر پشت داشته باشید اگر حجم سبیل ها کم است در این مدت از انواع روغن های گیاهی برای پر پشت کردن ریش و سبیل استفاده کنید.

مدل های سبیل مردانه

انواع سبیل مردانه دسته دار


دسته های پیچ و تاب دار از مشخصه بارز سبیل های دسته دار است. این مدل به جای مانده از قرن 19 میلادی است که این روزها طرفداران پر و پا قرصی پیدا کرده است. این نوع سبیل یادآور اشخاص محترم در دوران گذشته است زمانی که پیپ و اسب سواری یک مزیت به حساب می آمد.

سبیل مدادی مردانه

ارول فلین و دیوید نیون از معروف ترین طرفداران سبیل مردانه مدادی هستند. اگر موهای سبیل کمی دارید با استفاده از این طراحی می توانید چهره تان را تغییر دهید. این مدل سبیل با اغلب چهره ها هماهنگی دارد.

انواع سبیل مردانه : نعل اسبی

این سبیل ها خیلی هم با کلاس نیستند ولی هنوز عده زیادی این نوع سبیل را ترجیح می دهند. شکل ظاهری سبیل ها شبیه به نعل اسب وارونه روی صورت است و در سال جاری بسیار مورد توجه آقایان جوان قرار گرفته است. این نوع سبیل چهره را کمی کشیده تر نشان می دهد پس اگر صورت گرد یا مربعی دارید، انتخاب مناسب همین سبیل نعل اسبی است.

سبیل هرمی

در این مدل سبیل قسمت پایه به وضوح ضخیم تر از سمت بینی است. در قسمت دم پایینی شکل هرمی سبیل کاملا قبل تشخیص است. خط مرزهای سبیل با ریش توسط ماشین ریش تراشی به طور کامل مشخص می شود. تقریبا با هر فرم چهره ای که داشته باشید می توانید ابن مدل نه چندان ساده را امتحان کنید. تقریبا با همه فرم صورت این سبیل هماهنگ است.

انواع مدل سبیل کلارک گیبلی، فومانچویی، سبیل شورون، مدل های پلیسی یا نظامی از رایج ترین مدل های سبیل در بین آقایان است.

آخرین مطالب

لیزر موهای زائد

مزایای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یکی از روش های محبوب جهت حذف موهای زائد بدن است که به دلیل مزایای فراوان، محبوبیت بسیاری دارد. این روش از

Read More »

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

صفحات پر بازدید

آخرین مطالب

لیزر موهای زائد

مزایای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یکی از روش های محبوب جهت حذف موهای زائد بدن است که به دلیل مزایای فراوان، محبوبیت بسیاری دارد. این روش از

Read More »
پروتئین تراپی مو چیست؟

پروتئین تراپی مو چیست؟

پروتئین تراپی مو یکی از روش های محبوب بازیابی و مراقبت از مو به شمار می رود که با هدف تقویت موهای آسیب دیده انجام

Read More »
تاثیر مصرف الکل بر ریزش مو

تاثیر مصرف الکل بر ریزش مو

یکی از رایج ترین پرسش های مخاطبین، تاثیر مصرف الکل بر ریزش مو است. بطور کلی، مصرف الکل می تواند تاثیرات منفی زیادی بر سلامت

Read More »
علت چربی موی سر چیست؟

علت چربی موی سر چیست؟

علت چربی موی سر، اغلب ترشح بیش از حد غدد سباسه موجود در پوست سر است. هورمون ها، به ویژه آندروژن ها، مسئول تنظیم میزان

Read More »
علت درد ریشه مو چیست؟

علت درد ریشه مو چیست؟

درد ریشه مو می تواند به دلایل متعددی ایجاد شود. یکی از رایج ترین دلایل، شرایطی به نام التهاب فولیکول مو است که ممکن است

Read More »
کراتینه مو چیست؟

کراتینه مو چیست؟

یکی از سوالات رایجی که در رابطه با سلامت مو مطرح می شود، این است که کراتینه مو چیست و چه کاربردی دارد؟ هدف اصلی

Read More »
تفاوت گریم سینما و تئاتر

تفاوت گریم سینما و تئاتر

تفاوت گریم سینما و تئاتر از مسائل حائز اهمیت در دنیای هنر محسوب می شود که اغلب افراد از تفاوت این دو نوع گریم مطلع

Read More »
5 راه موفقیت در پیشه آرایشگری

5 راه موفقیت در پیشه آرایشگری

راه موفقیت در پیشه آرایشگری همانند دیگر مشاغل نیاز به تجربه، توانایی و توجه به نکات مهم دارد. اما سوال! راز موفقیت در پیشه آرایشگری

Read More »
لایه برداری پوست مردان

لایه برداری پوست مردان

لایه برداری پوست مردان یکی از اقدامات ضروری و موثر در افزایش سطح سلامتی پوست آقایان است که متاسفانه اغلب افراد به آن توجهی ندارند.

Read More »
جوش صورت و درمان آن: درمان جوش صورت

جوش صورت و درمان آن

درمان جوش صورت یکی از بزرگ ترین چالش های پوستی محسوب می شود که اغلب افراد با آن مواجه می شوند. جوش صورت می تواند

Read More »