فر کردن مو با روش های ساده و ابتدایی | نحوه فر کردن موی سر

تعداد کمی از افراد شانس این را دارند که به صورت طبیعی موهایی فر و پر حجم داشته باشند. زیبایی موی فر وصف ناپذیر است اما حتی اگر مویی صاف دارید نیز می توانید گهکاهی برای تنوع موها را فر کنید. فر کردن مو چیز تازه ای نیست که این روزها مد شده باشد.

در گذشته ای نه چندان دور برخی از افراد با استفاده از مواد ساده موهای خود را فر می کردند. در این شیوه برای فر کردن موها از تکه ای چوب کوچک استفاده می شد. موها را دور چوب تاب می دادند و با کمی سفیده تخم مرغ تاب مو را ثابت نگه می داشتند. به همین سادگی ! این روش همان فر سرد امروزی است.

چندی بعد میله های فلزی جایگزین میله های چوبی شد. به این ترتیب که ابتدا میله فلزی روی حرارت گرم شده و بعد طبق روش قبلی موها دور میله پیچیده می شد. گرما در این شیوه جانشین سفیده تخم مرغ بود. در مقایسه با روش قبلی این شیوه مشکلات کمتری داشت. اصطلاح فر گرم از همان موقع باب شد. 

شاید شما جزو افرادی باشید که همیشه موهای فر دارید، کوتاه کردن موهای فر نکات و مسائل مخصوص به خود را دارد، پیشنهاد میکنیم اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید، این موارد را نیز حتما بررسی بفرمایید.

آموزش فر کردن مو

فر کردن مو با جریان برق

با گذشت زمان استفاده از برق و جریان های الکتریکی برای فر دادن به موها امکان پذیر شد. مهارت آرایشگر در این متد اهمیت زیادی دارد زیرا ولتاژ نامناسب موجب سوختن پوست سر می شود. با وجود ابداع انواع بیگودی فر و مواد شیمیایی هنوز هم استفاده از جریان الکتریکی روش رایج در برخی از آرایشگاه هاست.

اگر قصد دارید موهای صاف خود را فر و مواج کنید حتما به این موارد توجه کنید:

ارتباط فر کردن مو با جنس مو

هر نوع مو با هر کیفیتی را می توان فر کرد ولی نتیجه همیشه رضایت بخش نیست. در واقع این جنس موهای شماست که تعیین می کند کیفیت فرها چگونه باشد. برای مثال اگر موهایی نازک و کم حجم دارید با فر کردن حجم موها و پیچ و تاب آن بیشتر می شود ولی مدت زمان ماندگاری فر روی موها به مراتب کمتر است. برای موهای نازک باید از بیگودی فر کوچک تر استفاده کرد.

خواندن این مطلب هم برای تان جالب است : راه های جلوگیری از وز شدن مو

فر کردن مو

میزان نفوذ پذیری برای فر کردن مو

منظور اینست که موها چقدر قابلیت جذب رطوبت را دارند. برخی موها به اصطلاح مقاوم تر هستند و در برابر مواد شیمیایی و حتی رنگ ها نفوذپذیری محدودتری دارند. به زبان ساده رنگ روی موها نمی نشیند. این موها کم منفذ هستند و مواد شیمیایی به سختی در آن نفوذ می کند. موهای پر منفذ که خیلی راحت تر خیس می شوند برای استفاده از مواد فر مناسب ترند و به راحتی مواد شیمیایی را جذب می کنند.

توجه

موهای رنگ شده نفوذ پذیری بالایی پیدا کرده اند و به سادگی هر ماده شیمیایی را جذب می کنند. این موها به شدت تحت تاثیر مواد فر دچار آسیب می شوند. در صورت امکان فر کردن موها را به هفته های بعد موکول کنید تا کمی وضعیت موها بهتر شود.

قبل از فر کردن موها حتما پوست سر را از نظر بثورات و خراشیدگی ها بررسی کنید. توجه داشته باشید که پوست آسیب دیده نباید به مواد شیمیایی آغشته شود.

نکته مهم اینکه برخی از افراد نسبت به مواد شیمیایی از جمله لوسیون های فر کننده مو به شدت آلرژی دارند. اگر در این مورد اطمینان ندارید قبل از فر کردن از کرم مو روی پوست سر استفاده کنید تا احتمال حساسیت کمتر شود. نکته دیگر دانستن علل ایجاد شوره سر و درمان آن است تا از آلرژی و صدمات بعد از آن جلوگیری شود.

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

آخرین مطالب

لیزر موهای زائد

مزایای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یکی از روش های محبوب جهت حذف موهای زائد بدن است که به دلیل مزایای فراوان، محبوبیت بسیاری دارد. این روش از

Read More »

صفحات پر بازدید

آخرین مطالب

لیزر موهای زائد

مزایای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یکی از روش های محبوب جهت حذف موهای زائد بدن است که به دلیل مزایای فراوان، محبوبیت بسیاری دارد. این روش از

Read More »
پروتئین تراپی مو چیست؟

پروتئین تراپی مو چیست؟

پروتئین تراپی مو یکی از روش های محبوب بازیابی و مراقبت از مو به شمار می رود که با هدف تقویت موهای آسیب دیده انجام

Read More »
تاثیر مصرف الکل بر ریزش مو

تاثیر مصرف الکل بر ریزش مو

یکی از رایج ترین پرسش های مخاطبین، تاثیر مصرف الکل بر ریزش مو است. بطور کلی، مصرف الکل می تواند تاثیرات منفی زیادی بر سلامت

Read More »
علت چربی موی سر چیست؟

علت چربی موی سر چیست؟

علت چربی موی سر، اغلب ترشح بیش از حد غدد سباسه موجود در پوست سر است. هورمون ها، به ویژه آندروژن ها، مسئول تنظیم میزان

Read More »
علت درد ریشه مو چیست؟

علت درد ریشه مو چیست؟

درد ریشه مو می تواند به دلایل متعددی ایجاد شود. یکی از رایج ترین دلایل، شرایطی به نام التهاب فولیکول مو است که ممکن است

Read More »
کراتینه مو چیست؟

کراتینه مو چیست؟

یکی از سوالات رایجی که در رابطه با سلامت مو مطرح می شود، این است که کراتینه مو چیست و چه کاربردی دارد؟ هدف اصلی

Read More »
تفاوت گریم سینما و تئاتر

تفاوت گریم سینما و تئاتر

تفاوت گریم سینما و تئاتر از مسائل حائز اهمیت در دنیای هنر محسوب می شود که اغلب افراد از تفاوت این دو نوع گریم مطلع

Read More »
5 راه موفقیت در پیشه آرایشگری

5 راه موفقیت در پیشه آرایشگری

راه موفقیت در پیشه آرایشگری همانند دیگر مشاغل نیاز به تجربه، توانایی و توجه به نکات مهم دارد. اما سوال! راز موفقیت در پیشه آرایشگری

Read More »
لایه برداری پوست مردان

لایه برداری پوست مردان

لایه برداری پوست مردان یکی از اقدامات ضروری و موثر در افزایش سطح سلامتی پوست آقایان است که متاسفانه اغلب افراد به آن توجهی ندارند.

Read More »
جوش صورت و درمان آن: درمان جوش صورت

جوش صورت و درمان آن

درمان جوش صورت یکی از بزرگ ترین چالش های پوستی محسوب می شود که اغلب افراد با آن مواجه می شوند. جوش صورت می تواند

Read More »