فر کردن مو با روش های ساده و ابتدایی | نحوه فر کردن موی سر

تعداد کمی از افراد شانس این را دارند که به صورت طبیعی موهایی فر و پر حجم داشته باشند. زیبایی موی فر وصف ناپذیر است اما حتی اگر مویی صاف دارید نیز می توانید گهکاهی برای تنوع موها را فر کنید. فر کردن مو چیز تازه ای نیست که این روزها مد شده باشد.

در گذشته ای نه چندان دور برخی از افراد با استفاده از مواد ساده موهای خود را فر می کردند. در این شیوه برای فر کردن موها از تکه ای چوب کوچک استفاده می شد. موها را دور چوب تاب می دادند و با کمی سفیده تخم مرغ تاب مو را ثابت نگه می داشتند. به همین سادگی ! این روش همان فر سرد امروزی است.

چندی بعد میله های فلزی جایگزین میله های چوبی شد. به این ترتیب که ابتدا میله فلزی روی حرارت گرم شده و بعد طبق روش قبلی موها دور میله پیچیده می شد. گرما در این شیوه جانشین سفیده تخم مرغ بود. در مقایسه با روش قبلی این شیوه مشکلات کمتری داشت. اصطلاح فر گرم از همان موقع باب شد.

آموزش فر کردن مو

فر کردن مو با جریان برق

با گذشت زمان استفاده از برق و جریان های الکتریکی برای فر دادن به موها امکان پذیر شد. مهارت آرایشگر در این متد اهمیت زیادی دارد زیرا ولتاژ نامناسب موجب سوختن پوست سر می شود. با وجود ابداع انواع بیگودی فر و مواد شیمیایی هنوز هم استفاده از جریان الکتریکی روش رایج در برخی از آرایشگاه هاست.

اگر قصد دارید موهای صاف خود را فر و مواج کنید حتما به این موارد توجه کنید:

ارتباط فر کردن مو با جنس مو

هر نوع مو با هر کیفیتی را می توان فر کرد ولی نتیجه همیشه رضایت بخش نیست. در واقع این جنس موهای شماست که تعیین می کند کیفیت فرها چگونه باشد. برای مثال اگر موهایی نازک و کم حجم دارید با فر کردن حجم موها و پیچ و تاب آن بیشتر می شود ولی مدت زمان ماندگاری فر روی موها به مراتب کمتر است. برای موهای نازک باید از بیگودی فر کوچک تر استفاده کرد.

خواندن این مطلب هم برای تان جالب است : راه های جلوگیری از وز شدن مو

فر کردن مو

میزان نفوذ پذیری برای فر کردن مو

منظور اینست که موها چقدر قابلیت جذب رطوبت را دارند. برخی موها به اصطلاح مقاوم تر هستند و در برابر مواد شیمیایی و حتی رنگ ها نفوذپذیری محدودتری دارند. به زبان ساده رنگ روی موها نمی نشیند. این موها کم منفذ هستند و مواد شیمیایی به سختی در آن نفوذ می کند. موهای پر منفذ که خیلی راحت تر خیس می شوند برای استفاده از مواد فر مناسب ترند و به راحتی مواد شیمیایی را جذب می کنند.

توجه

موهای رنگ شده نفوذ پذیری بالایی پیدا کرده اند و به سادگی هر ماده شیمیایی را جذب می کنند. این موها به شدت تحت تاثیر مواد فر دچار آسیب می شوند. در صورت امکان فر کردن موها را به هفته های بعد موکول کنید تا کمی وضعیت موها بهتر شود.

قبل از فر کردن موها حتما پوست سر را از نظر بثورات و خراشیدگی ها بررسی کنید. توجه داشته باشید که پوست آسیب دیده نباید به مواد شیمیایی آغشته شود.

تکنه مهم اینکه برخی از افراد نسبت به مواد شیمیایی از جمله لوسیون های فر کننده مو به شدت آلرژی دارند. اگر در این مورد اطمینان ندارید قبل از فر کردن از کرم مو روی پوست سر استفاده کنید تا احتمال حساسیت کمتر شود.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

آخرین مطالب

صفحات پر بازدید

آخرین مطالب